gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

2010 KPSS sınav tarihleri

Konu, 'Egitim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Gireceklere şimdiden başarılar dileriz:)

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ''Üniversiteye giriş sınavlarında uygulanacak açık uçlu soruları bu yıl sormayacağız'' dedi.

Yarımağan, ÖSYM Yürütme Kurulu'nun haftalık toplantısı için geldiği Karabük Üniversitesinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2006'da üniversiteye giriş sınavlarında temel değişiklikler yaptıklarını, bu değişikliklerin lise müfredatını kapsadığını söyledi.
    Öğrencilerin sınavda sorulan sorulara daha çok çalıştığını, ancak sorulmayan konulara hiç çalışılmadığını belirten Yarımağan, şöyle konuştu:
    ''Önümüzdeki 3-5 yıl içinde sınavlarda açık uçlu sorular (altında cevapları olmayan, adayların yorum yapmasına olanak veren sorular) da sormayı planlıyoruz. Üniversiteye giriş sınavlarında uygulanacak açık uçlu soruları bu yıl sormayacağız. Sistemin uygulanabilmesi, sınava giren öğrenci sayısında belirli bir azalmanın sağlanmasıyla mümkün olabilecektir. Açıkladığımız bu sistem olumlu karşılandı, olumsuz tepki almadık.''
    ÖĞRENCİNİN OKULA DEVAMI
    Sınav sistemini kurarken ortaöğretimi etkilememeye çalıştıklarını, ancak asıl görevlerinin öğrencinin okula devamını sağlamak olmadığını vurgulayan Yarımağan, şunları kaydetti:
    ''Bu bizi aşan bir konu. Biz olumsuz etkileri kaldırmaya çalışıyoruz. Ama öğrencinin okula devamını sağlamak biraz da bizim dışımızda. Özellikle genel liselerdeki zorunlu derslerin tamamından sorular soruyoruz. Eğer okulda öğretilenler öğrenciyi tatmin ederse öğrenci dershaneye gitmekten çok okula devam eder. Ancak dershanede öğretilenlerin sınav açısından daha doyurucu ve hazırlayıcı olduğunu hissederse öğrencinin o zaman dershaneye gitmesini önleyemezsiniz.''
    KPSS
    Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) sonu çift sayıyla biten yıllarda 2 sınav, tek sayıyla bitenlerde de tek sınav yapıldığını ifade eden Yarımağan, sözlerini şöyle tamamladı:
    ''Çift sınav, yüksek öğretim ile ortaöğretim ve ön lisans düzeyindedir. 2010 çift yıl olduğu için bu yıl aksi durum olmazsa temmuz ayı başlarında yüksek öğretim düzeyinde, eylül ayı ilk yarısında da ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde KPSS yapılacaktır.''
    AA

2. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    ben girmeyi düşünüyorum ama bilemiyom

2010 KPSS sınav tarihleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. SBS sınav tarihleri 2010

SBS sınav tarihleri 2010

SBS 2010 sınav tarihleri belli oldu arkadaşlar buna göre sınav tarihleri şu şekilde Seviye Belirleme Sınavına girecek 1 buçuk milyonu aşkın öğrencinin büyük bir heyecanla beklemiş olduğu 2010 sbs sınav tarihleri dün Milli Eğitim Bakanlığı sbs 2010 ne zamanSınavlar dairesi başkanlığı tarafından açıklandı. Hatırlayacağınız gibi 2009 sbs Haziran ayının ilk ve 2. haftası yapılmıştı. 2010 sbs...
  2. KPSS  2010 eğitim bilimleri sınavı 31 Ekim'de

KPSS 2010 eğitim bilimleri sınavı 31 Ekim'de

kpss 2010 eğitim bilimleri sınavı 31 ekim kpss başvuru 31 ekim sınavı sınav yerleri başvuruları KPSD de kopya çekiminin ispatından sonra iptal edilen eğitim bilimlerinin yeni sınav tarihi 31 Ekim olarak belli oldu.Konuyla ilgili haberin detaylarına geçiyorum ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan'ın istifası ile sonuçlanan kopya skandalının ortaya çıkması ile iptal edilen sınavların ne zaman...
  3. KPSS 2011 Sınav Tarihleri

KPSS 2011 Sınav Tarihleri

kpss 2011 sınav tarihi kpss 2o11 tarıhlerı Kpss eğitim bilimleri sınav tarihi belli oldu arkadaşlar.Buna göre sınav tarihi ve bilgilerini sizlerle paylaşıyorum ve tüm adaylara başarılar diliyorum. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2011 sınav takvimini belirledi. Buna göre öğretmen adaylarının büyük bir merak içinde beklediği 2011 kpss a grubu eğitim bilimleri sınavı tarihi de belli oldu....
  4. 2012 Kpss başvuru sınav tarihleri

2012 Kpss başvuru sınav tarihleri

merhaba arkadaşlar, acaba 2012 Kpss başvuru sınav tarihleri ne zaman diye merak ediyorum. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan bilgi rica ediyorum.
  5. kpss sınav tarihi 2012

kpss sınav tarihi 2012

KPSS 2012 Başvuruları kpss sınav tarihi 2012 başvuru 2012 yılında ki KPSS başvuru tarihi ve KPSS sınav tarihi ne zaman diyen melek'lerimiz ve misafirlerimiz, sizler için bu sayfamızda KPSS 2012 sınav ve başvuru tarihleri hakkında bilgiler sunuyoruz. 2012 KPSS Başvuru Sınav Tarihi ve Alınacak Ücretler KPSS Lisans ve KPSS Ortaöğretim/Önlisans başvuru tarihleri ve fiyatları belirlendi....

Sayfayı Paylaş