gebe
  1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

2011 Eurovision Şarkımız “Live It Up”

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

2011 eurovision şarkımız live it up melodisi
    Eurovision Şarkımız Ve Yorumlar Bu yıl Mayıs ayında yapılacak olan 56. Eurovision Şarkı Yarışması, Almanya’nın Duesseldorf şehrinde gerçekleşecek. Ülkemizi ise "LIVE IT UP!" isimli şarkı ile Yüksek Sadakat Grubu temsil edecek.

İşte şarkı sözleri:

Here’s your favourite song on the radio
    Shake your head to the beat- it’s rock n roll
    If you’re feeling the world has kicked you down
    All you need is just to have a little fun

Hey, it’s time to live it up
    My friend, put the record on
    Sing it loud and let it out
    Life is beautiful
    My friend let it out
    Life is beautiful

Give yourself a break, come on and live it up x2
    Give yourself a break

Driving on with no map to lead me on
    Eyes on the horizon and there's no turning round
    Sometimes I feel, I feel I'm not alone
    So let your colors shine right next to mine

Hey, it’s time to live it up
    My friend, put the record on
    Life is beautiful
    My friend let it out
    Life is beautiful

Give yourself a break

I say my friend life is beautiful
    I say my friend life is beautiful

I say my friends put the record on
    Life is beautiful
    My friend let it out
    Life is beautiful

Give yourself a break

Otoriteler İkiye Bölündü

Eurovision şarkısı “Live It Up”ı dinleyen müzik otoritelerinin bir bölümü şarkıyı göklere çıkartırken bir bölümü ise çok zayıf buldu.
    Melodik olarak zayıf kalmış!
    Özdemir Erdoğan: Hadise’nin şarkısı çok güzeldi, halen değişik şekillerde kullanılıyor. Yine Manga grubu da çok başarılıydı. Onlara nazaran bu şarkı gerek melodik, gerekse işleniş açısından biraz daha zayıf kaldı. Yurtdışındaki insan varlığımız dolayısıyla gelecek sms’lerle çok kötü bir sıralamada yer almayacaktır. Bu şekliyle ilk 4’e de girebilir.
    Parlaklık eksikliği var!

Metin Özülkü: İşlenişinde enstrümental olarak renk açısından biraz zayıf. Bir de parçanın içerisinde bir kadın vokal ihtiyacı var gibi. Sanki parlaması gerekiyor, bir parlaklık eksikliği var. Bu iyi bir demo gibi. Yarışmada bir kaç dakika içinde vurup kaçmak lazım, onun için şarkının enerjisi yüksek.
    Duyduğum en kötü şarkı!

İlhan Şeşen: Çok kötü, bugüne kadar duyduğum en kötü şarkı. Şarkı ya iyidir, ya kötü. Benim gördüğüm ise son derece kötü bir şarkı olduğu. Eurovision’da hangi dereceyi alırsa alsın, benim düşünceme göre kötü bir şarkı. Şarkı bile değil, ona şarkı bile denemez. Samimiyetsiz üstelik yorumu da kötü. Hiçbir melodisi yok, sıcaklığı yok. Beni şarkının başarı kısmı değil güzel olup olmadığı ilgilendiriyor. Kötü diyorum ama sonuç ne olacak göreceğiz.
    Şarkı aksıyor

Ali Rıza Binboğa: Eserin ilk 30 saniyesi aksıyor başlarken. Melodi hızla başlarken solistin şarkıya girmesiyle düşüş başlıyor. Eurovision düşünülerek yapılmış bir şarkı değil. Bu yönü güzel. Finale kesinlikle kalır ama finalde durumu ne olur bilemem.
    Birinci olabiliriz
    İbrahim Şahin (TRT Genel Müdürü): İkincilik ya da üçüncülük garantilersek şaşırmam. Geçen sene maNga ile ikinci olduğumuza sevinemedik. Bu sene Yüksek Sadakat’in birinci olmasını bekliyoruz. İçimden birincilik geçiyor. Bu sene Almanya’ya Türk göçünün 50. yılı. 50. yıl bize ödül getirecek. Umarım seneye Türkiye’de yarışmayı düzenleriz.
    Nakaratı sağlam
    Ferman Akgül: Şarkıyı beğendim, altyapısı çok güçlü. Özellikle nakaratı çok sağlam bir parça. İnsanlar genelde ilk dinlediğinde yorum yaparlar; ama bunu iki-üç kere dinlemelerini tavsiye ediyorum.
    Gönlümün birincisi

İzzet Öz: Birçok insan eleştiri getirebilir; ancak grup çok güzel müzik yapar. Melodik yapısı ve türü olarak yükselişte olan rock trendini yakalıyorlar. Aldıkları sonuç ne olur bilemem; ama benim gönlümün birincisi oldular.

Finale çıkar
    Bülent Özveren: Şarkı bu haliyle finale çıkar. İnşallah birinci olacağız bu sene, yüzümüz gülecek. Dillere pelesenk olma konusunda sıkıntı olabilir; çünkü ‘Live It Up’ın sözleri güzel; ama melodisi akılda kalıyor mu tartışılır.

2011 Eurovision Şarkımız “Live It Up” konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sean Paul - Give It Up To Me

Sean Paul - Give It Up To Me

Sean Paul - Give It Up To Me Get out my head and into the bed girl... Git başımdan ve yatağa gir bebek… Cause you done know, plottin' out the fantasy.. Fantasi kurmama neden olduğunu biliyorsun.. Hey baby girl and it's you a the key...yo...me go so then Hey bebek kapılıp gittiğimsin, bir olaysın, afetsin [Chorus:]...
  2. Kenan Doğulu - Shake It Up Shekerim

Kenan Doğulu - Shake It Up Shekerim

She smiled at me said Would you like a it "sweet'n low" I know a place where we can Take it nice and slow I know what you're thinkinDon't stop I need that sweet thing Tellin' you now, this is real (Chorus) Shake it up Sekerim I know what you're feelinShake it up Sekerim I got what you're needinShake it up Sekerim Tell me what you're thinkinShake it up Sekerim You're my only sweet...
  3. Yüksek Sadakat & Live İt Up

Yüksek Sadakat & Live İt Up

live it up akor yüksek sadakat live it up tab yüksek sadakat akor tab livit 2011 Eurovision yarışmasında ülkemizi temsil edecek olan yüksek sadakat yarışmaya Live İt Up isimli parçayla katılıp temsil edecekYüksek Sadakat'a Eurovision da şimdiden başarılar diliyor Ülkemize yüzümüzü güldüren bir puanla dönmelerini temenni ediyorum. Sizlere Yarışma parçası Live İt Up sözlerini sunuyorum. Live...
  4. İşte Atiye'den 2012 Eurovision Şarkımız!

İşte Atiye'den 2012 Eurovision Şarkımız!

atiye 2012 eurovision şarkımız sözleri videosu bestecisi ile ilgili bilgiler burada melekler Yıllardır bir eurovision sevdasıdır gidiyordu melekler :) Ta ki artık sonunca ya da sondan birinci olmayı kabullenmeye başlamıştık.Ta ki 1997'de Şebnem Paker'le 3. oluncaya kadar.Bu yıldan sonra yine eurovision dikkatimizi çekti ama asıl bombayı 2003'te Sertab Erener patlattı ve 1. olduk.Bakalım bu...
  5. 2012 Eurovision Şarkımız

2012 Eurovision Şarkımız

2012 Eurovision Şarkımız - 2012 Eurovision Şarkısını bilen var mı? Kızlar bu yıl Can Bonomo katılıyorda ama hangi şarkıyla bilen var mı acaba?

Sayfayı Paylaş