2011 Kutlu Doğum Haftası | Melekler Mekanı FORUM - 26 Eylül 2016

2011 Kutlu Doğum Haftası

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.177
    Ödül Puanları:
    113
    kutlu doğum haftası ile ilgili hadisler kutlu doğum haftası hangi tarihte
    2011 Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman, Kutlu Doğum 2011, Kutlu Doğum Haftası Tarihi, 2011 Kutlu Doğum Haftası Hangi Gün

Peygamber efendimiz H.z Muhammed(S.A.V) doğum günü olarak kutlanılan kutlu doğum haftası ile ilgili sizlere merak ettiğiniz islami bilgileri aktarıyorum.Kutlu Doğum Haftası, peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in doğum gününü kutlamak amacıyla her yıl 14-20 Nisan arasında kutlanır. Bu çerçevede peygamberimizin hayatı anlatılırken, peygamberimize bu haftada salatı şerifler, naatı şerifler okunur. Bize bıraktığı Kuran-ı Kerim'den mesajlar verilir. Peygamberimizin bize öğütleri olan hadisi şerifler müslümanlara mesaj olarak aktarılır, unutanlara tekrardan hatırlatılır. Kısacası gül peygamberimizin doğum günü ilahiler, sureler, kasideler, şiirler eşliğinde çoşkuyla kutlanır ve peygamberimiz gönüllerde salatı şerifler ile anılır.
    Kutlu Doğum Haftası; Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî yani halk dilinde bilinen adıyla Mevlid Kandili asırlar boyunca kutlanmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, bu büyük geleneğimizi daha büyük coşkuyla geçmesi ve ayrıca daha iyi hatırlanması için Peygamber efendimizin doğum gününü içine alan haftayı Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmiştir.
    Bütün Müslümanların Kutlu Doğum Haftası kutlu ve mübarek olsun.

2011 Kutlu Doğum Haftası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kutlu Doğum Haftası

Mevlid Nedir? Doğum zamanı demektir. Peygamberimizin doğumu ve bunu anlatan eser anlamında kullanılır. 1989 yılından beri kutlanmakta olan Kutlu Doğum Haftası fikri nasıl doğdu? Sizin de bildiğiniz gibi Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevi, asırlardır milletimiz tarafından ‘Mevlid Kandili’ olarak kutlanmaktadır. Mevlid Kandili ilk defa 13. asırda Erbil Atabeği...
  2. 2011 Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

kutlu doğum haftası 2011 kutlu doğum 2011 etkinlikleri dogum haftasi haftası 2011 kutlu doğum haftası tarihi ve etkinlikleri hakkında sizlere gerekli olan bilgileri sunuyorum. 2011 yılı Kutlu Doğum Haftası Rabiülevvel ayı 12. Pazartesi gecesi, Miladi takvimde ise 20 Nisan 2011 tarihine denk gelmektedir. Resmi açılış törenleri İstanbul’da gerçekleştirilecek hafta boyunca, terminal, otobüs...
  3. Kutlu Doğum Haftası Mesajları

kutlu doğum haftası mesajları kutlu doğum haftası ile ilgili güzel sözler kutlu doğum haftası,kutlu doğum haftası ne zaman, kutlu doğum haftası sözleri, mesajları,güzel sözler,islami sözler Peygamber efendimiz Hz Muhammed (S.A.V) doğum günü olan kutlu doğum haftası ile ilgili güzel sözleri ve mesajları sizlerle paylaşıyorum. O En İyi Babaydı..O En İyi………..O En Vefalıydı..O En...
  4. Kutlu doğum haftası sözleri

Kutlu Doğum Haftası Sözleri Kutlu Doğum Mesajları Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Güzel Sözler Kutlu Doğum Haftası Mesajları Hazreti Peygamberimiz Muhammed SAV efendimizin Kutlu doğum haftası ile alakalı güzel sözleri ve ilahi sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlarım. O’na Uyunuz.. O’nu Örnek Alınız Ki O, Sizde Hergün Yeniden Doğsun... Yüreğinizi Verin Ki O’na, Yarın Orada Sizinle...
  5. 2012 kutlu doğum haftası

Kutlu doğum haftası ne zaman 2012 2012 kutlu doğum haftası ne zaman kutlanır Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Kutlu doğum haftası ne zaman diyen misafirimiz ve siz sevgili üyelerimiz için, 2012 kutlu doğum haftası tarihini paylaşıyoruz arkadaşlarım. Kutlu doğum haftası ne zaman kutlanır Kutlu doğum haftası başlangıcı miladi takvime göre Rebiülevvel ayının 12. gecesi sayılır...

Sayfayı Paylaş