gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

2011 Üniversite Yurt-Kredi ve Burs Başvuruları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

üniversite burs başvuruları ne zaman üniversite yurt başvuruları burs yurt ne zaman 2011 kredi ve 2011 lys-ygs üniversite yurt kredi burs başvuruları tarihleri yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler burada melekler Birçok spekülasyonun ardından bir üniversite sınav maratonu daha bitti melekler [​IMG]

Umarız kazananlar gönüllerine göre yerleşme yapabilirler.Bizim vereceğimiz haberse yurt-burs ve kredi başvuruları ile ilgili.Ne zaman nereye başvurmanız gerektiği hususunda bilgilenmek için lütfen dikkatlice makalemizi okuyun;

2011-2012 öğretim döneminde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerinden yurtlarda barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen öğrenciler; ÖSYM tarafından üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren, KYK internet adresinden başvurular baslayacaktır.

2011-2012 öğretim döneminde ek kontenjan ile yerleşen öğrenciler de ek kontenjan sonuçları açıklandıktan sonra Kurumumuzun KYK internet adresinden alınacaktır

Halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (önlisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencilerinin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 04 Temmuz - 07 Ağustos 2011 (07 Ağustos 2011 dahil) Kurumumuzun KYK internet adresinden alınacaktır.

2011-2012 öğretim yılında yüksek lisans, (Şubat 2011 tarihinden yüksek lisansa başlayanlar dahil) doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin başvuruları 19 Eylül – 02 Ekim 2011 (02 Ekim 2011 dahil), Kurumumuzun KYK internet adresinden alınacaktır.

Kurum yurtlarında barınmakta iken devam ettikleri öğretim kurumlarını normal süresinde bitiremeyen (Artık Yıl) öğrencilerinin başvuruları ise daha önce barındıkları yurt müdürlüklerince 12 – 23 Eylül 2011 (23 Eylül 2011 dahil) tarihleri arasında kabul edilecektir.

Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin yurtlara kayıtları 05 Eylül – 16 Eylül 2011(16 Eylül 2011 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır. Birinci yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin yurtlara kesin kayıtları 19 Eylül – 23 Eylül 2011 (23 Eylül 2011 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır.

NOT: 2011-2012 Öğretim döneminde bütün yurtlarda 05 Eylül 2011 tarihinden itibaren öğrenci kayıtlarına başlanacak,12 Eylül 2011 tarihinde de hizmete açılacaktır.

büşra.shid bunu beğendi.
  2. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol bilgilendirme için adminim bende merak ediyodum bunu :)

2011 Üniversite Yurt-Kredi ve Burs Başvuruları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2011 Polis Koleji Başvuruları

2011 Polis Koleji Başvuruları

2011 polislik sınavları ne zaman, polis alımı, yaş sınırı, başvuruları, sınavları, olma şartları 2011 yılında polis kolejine başvuru süresi ile ilgili bir basın bülteni var arkadaşlarım. Seviye Belirleme Sınavları (SBS) için ek başvuru süresi! Basın Bülteni Seviye Belirleme Sınavları (SBS) için ek başvuru süresi! Bakanlığımız Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan...
  2. 2011-2012 kyk Yurt burs Sonuçları ne zaman açıklanacak

2011-2012 kyk Yurt burs Sonuçları ne zaman açıklanacak

Kızlar selamler 2011-2012 KYK Yurt Sonuçları ne zama açıklanıyor hagi site üzerinden öğrenebileceğiz bunu teşekkür ediyorum.
  3. Çok İstiyorum Burs Başvuruları 2012 ne zaman

Çok İstiyorum Burs Başvuruları 2012 ne zaman

Selam millet acaba Çok İstiyorum Burs Başvuruları başladı mu bu yıl yani 2012 yılında Çok İstiyorum Burs Başvuruları ne zaman başlıyor bilen varsa lütfen bana yazsın.
  4. Yurt Başvuruları Süresi 28 Ağustos'a Kadar Uzatıldı !

Yurt Başvuruları Süresi 28 Ağustos'a Kadar Uzatıldı !

yurt başvuru tarihi yurt başvuru tarihleri 2012 Sevgili melekler, yurt başvuru tarihleri 2012 hakkında bilgi alkmak isteyen öğrenci meleklerimiz ve melek annelerimizle tüm misafirlerimiz için YURTKUR Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamayı yayınlıyoruz... YURTKUR Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 2012-2013 öğretim yılında lisans yerleştirme sınavı sonucunda yurt içinde...
  5. Yurtkur Yılbaşından İtibaren Kredi ve Burs Ücretlerine Zam Yapıyor !

Yurtkur Yılbaşından İtibaren Kredi ve Burs Ücretlerine Zam Yapıyor !

Bu konu; 2013 yurtkur kredi zammı hakkında bilgiler vermektedir. Üniversite öğrencilerine müjde sevgili melekler ! Yeni yılla birlikte kredi ve burs ücretlerine zam geliyor. İşte detaylar... Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yurtkur tarafından öğrencilere verilen kredi ve burs ücretlerinin arttırılacağını açıkladı. Rakamlar hakkında henüz bir açıklama...

Sayfayı Paylaş