gebe
  1. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0

2011 Yılında Kurbanlık Fiyatları Ne kadar?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ilkimsu tarafından paylaşıldı.

kurban bayramı 2011 kurban fiyatları kurbanlık fiyatları 2011 yılında ne kadar oldu? Melekler bu bayram kurban kesmeye karar verdiyseniz,kurbanlık fiyatlarını iyice araştırın ve iyi bir yerde kestirin.Kurban bayramı yaklaştı.Yavaş yavaş kurbanlıklar satın alınmaya başlandı.Kurbanlık koyun almak istiyorsanız son dakikaya bırakmayın,çünkü bu sene de kurbanlık koyunlar daha fazla kurban edilecek gibi...Şimdiden herkesin kurban bayramı kutlu olsun Melekler. [​IMG]

Kurban bayramı yaklaşıyor,her sene kurban bayramını kurban kesimi izleyerek geçirirdim.Bu bir zevk olarak mı kaldı bende bilmiyorum ama 'acaba bende şuan bu hayvanın yerinde olsam ne düşünürdüm' diye düşünürüm her bayram.Çocukluğumdan gelen bir düşünce bu.Sonra kesilen hayvandan kalan etleri dağıtmakla uğraşırdım.Bayramın ilk 1.günü kurbanlığı dağıtmakla geçerdi.Ne güzel bir bayramdır ki bu böyle bir kurban sayesinde bile tüm sülale toplanırdık.Her zaman yaşanmayacak o dakikalar bir gün içinde olup biterdi.Bayramı bir de bu yüzden seviyorum.Umarım sonsuza kadar bu gelenek tüm müslüman ülkelerde sürer gider.Allah için Allah'ın yarattığı bir hayvanı ona kurban etmek bizim görevlerimizden biri,durumumuz varsa bu görevi yerine getirmeyi unutmayalım melekler...

Kurban Bayramı her sene olduğu gibi bu senede heyecanla bekleniyor.Kurban bayramı, Ramazan bayramına göre daha farklı.Bu sene de kurban bayramı farklı geçecek.Geçen seneye nazaran biraz fak var,kurbanlıklarda %5 ucuzluk.Biliyorsunuz ki ülkemizde hayvancılıkla uğraşan kişiler fazla.Farklı illerden kurban bayramı için İstanbul'a ve büyük şehirlere giden kurbanlıklar mevcut.Bu yüzden bazı kişiler kurbanlıkların daha ucuz olabileceğini düşünüyor.Yurt dışından gelen hayvanların daha ekonomik olduğunu söyleyenlerde var.Ama bence siz yerli malı kullanın.

Genelde büyük baş hayvan için bir kaç ortak beraber alırlar.Bu sene de büyük baş hayvanlar pahalı olacak.Geçen seneye nazaran %5 ucuzlasa da yine kurbanlık parasını denkleştirmeye uğraşan aileler olacak gibi.
    Kurbanlık hayvanınızı internetten satın alabilirsiniz.Geçen seneden farkı %5 ucuz olması.Buda yine indirim sayılır Melekler,daha pahalı da olabilirdi.Ama daha ucuz olsa daha iyi olurdu.

2011 Yılında Kurbanlık Fiyatları Ne kadar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2012 Kurbanlık fiyatları ne kadar

2012 Kurbanlık fiyatları ne kadar

Biliyorsunuz Kurban Bayramına çok az bir zaman kaldı. Kurbanlık fiyatları tam olarak ne kadar olacak bilginiz var mı ?
  2. 2011 Kurbanlık Hayvanların Fiyatları Belli Oldu

2011 Kurbanlık Hayvanların Fiyatları Belli Oldu

2011 kurbanlık hayvanlar küçükbaş büyükbaş hayvan fiyatları ne kadar arttı mı pahalı mı azaldı mı ile ilgili bilgiler burada melekler Geçen yıl 2010 Kurbanlık Fiyatları konumuzda et fiyatlarından ,pahalılıktan ve kurban kesmenin zorluklarından uzun uzun bahsetmiştik melekler :Görünen o ki her geçen yıl ne yazık ki bir önce ki yılı aratır durumda.Et fiyatları yine tavanda,pahalılık yine...
  3. Bu yıl kurbanlık fiyatları ne alemde ?

Bu yıl kurbanlık fiyatları ne alemde ?

Kızlar yakında kurban bayramı geliyor kurbanlık fiyatlarının şimdiki durumu nedir hiç baktınız mı yada satın alan oldu mu ? Kilosu kaçtan gidiyor. Siz kaç kilosunu kaça aldınız. Fiyat araştırması yapalım da kazı yemeyelim ya ? Bu arada şimdiden herkesin bayramını kutluyorum.
  4. 2014 Kurbanlık Fiyatları Nedir? (İllere Göre)

2014 Kurbanlık Fiyatları Nedir? (İllere Göre)

kurbanlık fiyatları, güncel kurbanlık fiyatları, kurbanlık hayvan fiyatları Sevgili melekler, kurban bayramı geldi çattı. Ekim ayının 4-5-6-7. günleri kutlayacağımız bu yılki kurban bayramı için kesilecek hayvanların satış fiyatları da belli oldu. Kurban bayramından 1 hafta 10 gün önce anadoludan büyük şehirlere getirilecek olan küçük baş ve büyük baş kurbanlık hayvan fiyatlarını illere...
  5. Kurbanlık fiyatları bu sene ne kadar 2016

Kurbanlık fiyatları bu sene ne kadar 2016

Kurban bayramı yaklaşırken şimdiden birçok kişide merak uyandıran sorulardan biri de bu sene ki kurbanlık fiyatları oldu... Geçen seneye göre bu sene ki kurbanlık fiyatların da çok önemli bir fark olmayacağını söyleyebiliriz. Küçük baş ve büyük baş kurbanlık fiyatları hakkın da bilgi edinmek isteyenler için sizlere bu seneki kurbanlık fiyatlarının aşağı yukarı belli olan fiyatlarını...

Sayfayı Paylaş