gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

2012-2013 Öğretim Yılı İlköğretim Seçmeli Ders Müfredatı MEB Tarafından Açıklandı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Yeni İlköğretim Seçmeli Ders Müfredatı 2012
    ilköğretim ilk 4 yıl yıl için seçmeli ders müfredatı

Sevgili melekler, bildiğiniz gibi bu yıldan başlamak üzere okullarda 4+4+4 eğitim sistemine geçiliyor. İyi mi oldu kötü mü oldu zaman içinde belli olacak olan 4+4+4 sistemi için, ilk 4 sene seçmeli ders müfredatı belli oldu. Yeni İlköğretim Seçmeli Ders Müfredatı 2012 detayları şöyle açıklandı...

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul 1'inci sınıflar ve ortaokullardaki seçmeli dersler için müfredatı açıkladı.

60 ayını tamamlayan öğrencilere ilk 3 ay için uyum ve hazırlık çalışmaları uygulanacak.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı merakla beklenen yeni müfredatı internet sitesinden yayınladı.

İlkokul 1'inci sınıf öğrencileri ve öğretmenlere yönelik çalışma ve ders kitapları hazırlandı.

Minikler için 12 haftalık uyum ve hazırlık dönemi öngörülüyor. Bu dönemde, doğrudan okuma yazma öğretmek yerine etkinliklere önem verilecek.
    Öğretmenler, çocukların çok yönlü gelişimini sağlayacak, keyif alacakları sınıf içi oyunlara başvuracak.

Öğrenciler müzikli oyunlar, şiir dinletileri, kitap okuma saatleri gibi yeniliklerle tanışacak.

Yeni dönemde miniklere, olumlu iletişim ve dikkat becerilerinin geliştirilmesi, yaratıcılık ve ritim tutma gibi yeteneklerin kazandırılması amaçlanıyor.

Çocukların ilgisini çekebilmek için eğitim sırasında oyun kartları da kullanılacak.

2012-2013 Öğretim Yılı İlköğretim Seçmeli Ders Müfredatı MEB Tarafından Açıklandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. MEB 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı

MEB 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı

meb tatil günleri 2009 2010 eğitim öğretim yılı tatil günleri 2009 2010 okul tebliğler dergisi eylül eylül tebliğler dergisi resmi tatil günlerinin hafta içine rastlaması sebebiyle, 2008–2009 eğitim-öğretim yılı çalışma takviminin aşağıdaki şekilde düzenlenmesi uygun görülmüştür. Buna Gore 2008–2009 öğretim yılı; 1. Birinci kanaat dönemi 08 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayacak ve 23...
  2. 2011-2012 Yılı Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği Açıklandı

2011-2012 Yılı Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği Açıklandı

2011-2012 öğretim yılına hazırlık ödeneği açıklandı ne kadar ödenecek miktarı ne zaman ödeme şekli ile ilgili bilgiler burada melekler Milli eğitim bakanlığı 2011-2012 yılı öğretim yılına hazırlık ödeneğini açıkladı melekler.2011-2012 öğretim yılının başladığı şu günlerde bakanlığın ödenekle ilgili yaptığı açıklamayı aynen yayınlıyoruz;
  3. 2012 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı müfredat

2012 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı müfredat

2012 YGS Konuları ÖSYM 2012 ygs konuları Bildiğiniz gibi sitemizde ders konularına yer vermiyor ama sınav hakkında ki öneri ve haberleri paylaşıyoruz. Şimdi ise yine bir ders konusu olupta bizim kaçındığımız bir konuyla huzurlarınızdayız Melek'ler. Resmi yollarla 2012 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı müfredat hakkında bilgiler aktarıyor ve sizi sınav rehberi sitesine BURAYA TIKLAYARAK...
  4. Açık İlköğretim Okulu 2012 2013 Yeni Kayıt Yenileme Tarihleri Açıklandı

Açık İlköğretim Okulu 2012 2013 Yeni Kayıt Yenileme Tarihleri Açıklandı

Açık İlköğretim Okulu Yeni Kayıt Yenileme Tarihleri 2012 2013 2012 2013 Açık İlköğretim Okulu Kayıt Yenileme Sevgili melekler, ilköğretimi açıktan bitirmek isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için MEB tarafından açıklanan her türlü bilgiyi sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. En son paylaştığımız 2012 AİO sınav yerleri konusunun ardından bu yıl 2012 2013 Açık İlköğretim Okulu Kayıt...
  5. 2012-2013 Öğretim Yılında Çocuğumun Kayıt Olacağı Okulu Nasıl Öğreneceğim ?

2012-2013 Öğretim Yılında Çocuğumun Kayıt Olacağı Okulu Nasıl Öğreneceğim ?

2012 Çocuğum Hangi Okula Gidecek Çocuğum Hangi Okula Gidecek Kayıt Olacak 2012-2013 eğitim öğretim yılının başlamasına günler kala okula yeni başlayacak çocuğunuz varsa ve Çocuğum Hangi Okula Gidecek Kayıt Olacak diye merak ediyorsanız, işte 2012-2013 ilköğretim kayıt bilgileri... Milli Eğitim Bakanlığı 2012-2013 İlköğretime yeni başlayacakların kayıtları ilk defa olacaklar...

Sayfayı Paylaş