gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

2012 Bireysel Emeklilik Sistemi Açıklandı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

yeni bireysel emeklilik sistemi 2012 bireysel emeklilik sistemi

Sevgili melekler, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan yeni bireysel emeklilik sistemini açıkladı. Haberin detayları şöyle melekler :)

Bireysel emeklilik sisteminde önemli değişiklikler yapılıyor. Şimdiye kadar uygulanan vergi indirimi sisteminin yerine devlet katkısı geliyor.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan bireysel emeklilik ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

- Devlet katkı payı esası geliyor. Önceden teşvik unsuru vergilerdeki indirim şeklindeydi. Gelir vergisinde indirim şeklinde bundan faydalanılıyordu. Ancak sadece katılımcıların yüzde 35'inin faydalanabildiğini gördük.

- Yeni sistemle, BES'e giren herkes katkılardan istifade edecek. BES'e yatırılan miktar önce Emeklilik Gözetim Merkezine, bu merkez de ilgili kamu kuruluşuna iletecek.

- Örneğin, sisteme 100 lira koyan vatandaşa, 25 lira da devlet katkı sağlayacak. Bu 25 liralık kısım ayrı hesapta tutulacak.

- Maksimum devlet katkısı yıllık brüt asgari ücretin yüzde 25'i ile sınırlı olacak.

devamı için TIKLAYIN

2012 Bireysel Emeklilik Sistemi Açıklandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bireysel Emeklilik Sistemi-2

Bireysel Emeklilik Sistemi-2

bireysel emeklilik devir bireysel emeklilik devri Başlık Gelir Vergisi Sirküleri/59 Tarih 23/02/2007 Sayı GVK-59/2007-2/ Bireysel Emeklilik Sistemi-2 T.C. MALİYE BAKANLIĞI Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir Vergisi Sirküleri/59 Konusu :Bireysel emeklilik sistemi ve diğer şahıs sigortalarına ödenen katkı payları ve primlerin vergi mevzuatı karşısındaki durumu ve poliçelerin devri Tarihi : 23...
  2. Bireysel emeklilik artışı

Bireysel emeklilik artışı

Bireysel emeklilik artışı 65 yaş koşulu getirmesi nedeniyle 'Mezarda emeklilik düzenlemesi' olarak nitelendirilen yeni sosyal güvenlik yasası ile emeklilik daha da zorlaşırken, bireysel emeklilik sistemine rağbet arttı. Bireysel emekliliğe katılanların sayısı son bir yılda 340 bin 754 kişi artış gösterdi. Bunun 152 bin 657'sini yılbaşından bu yana sisteme girenler oluşturdu güneş
  3. BES (Bireysel Emeklilik Sistemi)'niz Var mı?

BES (Bireysel Emeklilik Sistemi)'niz Var mı?

sskam varmı Melekler siz de bir BES - Bireysel Emeklilik Sistemi'ne üye misiniz?
  4. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir?

bebekler için bireysel emeklilik Benim ve eşimin de üye olduğu bu sistemi bütün melekler mekanı üyelerine tam olarak tanıtmak istiyorum. :) Bütün bireyler çeşitli şekillerde çalışarak hayatlarını kazanırlar. İster kamuda ister özel sektörde görev yapsın, herkesin bir emeklilik yaşı olacaktır. Bu emeklilik dönemlerinde daha rahat yaşayabilmek, ihtiyaç duyulacak EK harcamaları rahat...
  5. Yeni Bireysel Emeklilik Sistemi

Yeni Bireysel Emeklilik Sistemi

Yeni Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında bilgi verir misiniz bana şimdiden tşklerimi sunuyorum.

Sayfayı Paylaş