gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

2012 deki Yeni Ticaret Kanunu

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

2012 Yeni Ticaret Kanunu 2012 Ticaret Kanunu 2012 yılında uygulanacak Yeni Ticaret Kanunu ile ilgili bilgiler şu şekilde meleklerim. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Yeni Ticaret Kanunu çıktığında şirket kurmanın kolaylaşacağının müjdesini verdi.Yeni Ticaret Kanunu 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek ve yeni kanunla şirket kurmanın kolaylaşacağını söyledi. Bakan Yazıcı Kocaeli'de katıldığı Perakendeciler Zirvesi'nde yeni ticaret kanunu ile ilgili şunları konuştu.
    ''Yeni ticaret kanununun getirdiği en önemli yeniliklerden bir tanesi şirket kurmak için gerekli evrakları tamamlayan kişinin şirketimi kurmak istiyorum dediği andan itibaren elektronuk ortamda 5-6 dakika içerisinde şirket kurabilecek hale gelmesi demektir.''

Mevcut kanuna göre anonim şirket kurmak için en az 5 kişinin olması gerektiğini belirten Yazıcı, yeni kanunda bunun da değişeceğini söyledi.

''Bugünkü mevzuatımıza göre bir anonim şirketi kurmak için en az 5 kişi olmasını kanunen gerekli.//02.20 Tek kişi ister limited ister anonim şirket kurabilecek. En büyük yeniliklerden birisi bu. Ve şirket yönetim kurulu diye bir şey yok. Tek kişi yönetebilecek. Ve yöneticinin şirket ortağı olma zorunluluğu yok."
    Kaynak: Trt haber

2012 deki Yeni Ticaret Kanunu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ticaret Kanunu görüşmeleri ertelendi

Ticaret Kanunu görüşmeleri ertelendi

İş çevrelerinin büyük önem verdiği, geçen dönem yasalaşamayan 1535 maddelik Türk Ticaret Kanunu Tasarısı, TBMM Adalet Komisyonu'nda dün görüşüldü. Ancak MHP'nin itirazı ve CHP'nin de, "Bazı maddeleri değiştirilmezse komisyonu terk ederiz" uyarısı üzerine, tasarının görüşülmesi 3 hafta ertelendi. Bu arada 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından bazı maddeleri veto edilen...
  2. Yeni askerlik Kanunu 2012 ' ( Askerlik kanunu değişiklik tasarısı TBBM 'de )

Yeni askerlik Kanunu 2012 ' ( Askerlik kanunu değişiklik tasarısı TBBM 'de )

Yeni askerlik kanunu haberleri, askerlik kanununda son durum Tasarıya göre, askerlik şubeleri başkanlıklarınca kısa sürelerle teşkil edilen ve etkinliği kalmayan askerlik meclisleri, ilk yoklama ile yedeklik yoklaması işlemleri kaldırılacak. Yükümlülerin sağlık muayeneleri, aile hekimlerince yapılabilecek. Askeri hastane bulunmayan yerlerde, engelli, yatalak, uvuz kaybı, gibi gözle görülür...
  3. 2012 yeni eczacılık kanunu

2012 yeni eczacılık kanunu

yeni eczacılık kanunu 2012 2012 eczacılık kanunu Merhaba Sevgili Melek'ler ve yeni eczacılık kanunu ile yakından ilgili olan tüm ziyaretçi arkadaşlarımız, bu yazımızda az önce internetten edindiğimiz 2012 eczacılık kanunu ile ilgili bir haberi sizlerle paylaşıyor ve faydalı bilgiler sunmaya devam edeceğimizi bilgilendirirken, sizleri ilgili konu ile başbaşa bırakıyoruz. Eczacılar ve...
  4. Arkadaşlar Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yürürlüğe Girecek

Arkadaşlar Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yürürlüğe Girecek

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak acaba bu Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yürürlüğe Girecek bilgisi olan var mı? Lütfen bana bilgi verin bu konuda:S
  5. Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yasalaşacak  acaba

Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yasalaşacak acaba

Merhaba sizden bir konu hakkında bilgi ve yardım rica etmek için yazıyorum bu msjı. Acaba Yeni Türk Ticaret Kanunu Ne Zaman Yasalaşacak aranızda bu konuda bilgisi olan var mı?

Sayfayı Paylaş