gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

2012 Eurovizyon Sarki Yarismasi

Konu, 'Müzik Hakkında Herşey' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

2012, eurovizyon, yarisma, nerde, azerbeycan, konulari burada melekler
    Merhaba Melekler,

Gecen yil yasadigimiz husrandan sonra, bakalim onumuzdeki yarismada basari elde edebilecekmiyiz, Iste 2012 Yilinda yapilacak olan Eurovizyon yarismasinin detaylari;

2012 Eurovizyon sarki yarismasi

22-26 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılması planlanan 57. Eurovision Şarkı Yarışması'dır.
    Yarışmanın Azerbaycan'ın Bakü şehrinde düzenlenmesi bekleniyor.
    2011 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Eldar & Nigar'ın seslendirdiği "Running Scared" şarkısı ile birinci olan
    Azerbaycan, 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda ev sahipliği yapmaya hak kazandı.
    Yarı finaller 22 ve 24 Mayıs 2012 tarihinde; finalin ise 26 Mayıs 2012 tarihinde yapılması planlanmaktadır.
    Yarışma her zaman olduğu gibi saat 21:00 de başlayacak.
    Ancak Avrupa ile Azerbaycan arasında üç saat zaman farkından dolayı,
    Azerbaycanda gece yarısı başlayacak ve yaklaşık sabah saat üç gibi bitecek

Düzenlenecek yer

16 Mayıs 2011'de 2012 Eurovision Şarkı Yarışması için Bakü'de Bayrak Meydanı yakınlarında en az 20.000 kişilik arena inşa edileceği açıklandı. Ancak 19 Mayıs 2011 tarihinde organizatörler 37.000 kişilik Tevfik Behramov Stadyumu veya Haydar Aliyev Sarayı'nın kullanabileceklerini belirttiler. Azerbaycan hükümeti, 15.000 ila 25.000 katılımcı ağırlayabilecek ve sekiz ay içinde yapımı bitebilecek bir konser alanı inşa etmek için bir şirket arıyor.

Ev sahibi yayımcı

Azerbaycan'da Eurovision Şarkı Yarışması'nı yayınlayan ve Avrupa Yayın Birliği üyesi olan İctimai TV ülkede kamu hizmeti veren televizyon kanalıdır. Ayrıca Azerbaycan Cumhuriyeti İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı İltimas Mammadov, telekom şebekelerinin bu etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Katılacak Ülkeler

19 ülke 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'na katılacaklarını açıklamıştır:

Almanya
    Avusturya
    Azerbaycan (ev sahibi)
    Belçika
    Beyaz Rusya
    Çek Cumhuriyeti
    Danimarka
    Estonya
    Finlandiya
    Gürcistan
    Hırvatistan
    Hollanda
    İsveç
    İsviçre
    Macaristan
    Norveç
    Slovakya
    Slovenya
    Turkiye

Yarışmadan çekilebilecek ülkeler:

İsrail - İsrail, yarışmanın düzenlenmesi olası olan 26 Mayıs tarihi Şavuot adlı tatile düştüğü için yasaları gereğince Eurovision'a katılmayabilir.

Portekiz - Portekiz'in ulusal yayın kuruluşu Rádio e Televisão de Portugal (RTP) olası özelleştirme nedeniyle yarışmaya katılamayabilir.Yarışmanın yayın haklarını gelecek yıl özelleştirilen kanala verilme durumu ise belirsizliğini koruyor.

2012 Eurovizyon Sarki Yarismasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. unutulmaz sarki hangisi??

unutulmaz sarki hangisi??

meleklerim sizce gelmiş geçmiş en unutulmaz şarkı hangisi?:D
  2. Anlat Bakalim Yarismasi

Anlat Bakalim Yarismasi

Kelime: KADINBUDU - Olum sen nesin? - Erkek! - Tersi? - Kadin! - Onun yeneni? - Citir Kelime: TERLIK - neyle yurursun - ayak! - heh hani boyle ayaklarin usur altinda onlar olur bole yumsak yumsak - koyun !! - yuh onun daha kucugu ya, koyun dedi hoduk! - kuzu !!! - Allah belani versin pas! Kelime: DIZ - pantolonu nereye giyeriz? - bacaga? - hah. bacaklarimizin ortasinda...
  3. Hackerlarin Yaptiği Sarkilar

Hackerlarin Yaptiği Sarkilar

bir hackeri çok sevdim o beni hiç sevmiyor şifremi ona verdim artık qeri vermiyor klavyem mousem bağlanmış çaresizim adminim bu msni sen verdin benden almak istiyor (bir kuLunu çok sevdim) ---------------------------- Çaldırmam sana şifremi Seni engeller giderim Beddua etmem üzülme Bende seni hacklerim Kolaymı sandınşifremi Ben bile zor hatırlarım. Gizli soruylaaa ugraşma Cünkü...
  4. 2012 Eurovizyon Türkiye Temsilcisi Burcu Güneş Sleeping Satellite Şarkısi

2012 Eurovizyon Türkiye Temsilcisi Burcu Güneş Sleeping Satellite Şarkısi

2012, Eurovizyon, Turkiye, Burcu Gunes, Temsilcimiz konusu burada melekler Merhaba Melekler, 2012 Yilinda yapilacak olan Eurovizyon sarki yarismasi icin, Ulkemiz adina yarisacak olan Burcu Gunes, ingilizce bir sarki ile katilmaya hazirlaniyor, ingilizce sarkilarla ne kadar basarili oluruz bilemem ama, benim fikrim Turkiyeyi temsilen kendi dilimiz ve kulturume uygun konseptlerle yarismaya...

Sayfayı Paylaş