gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

2012 Hıdırellez ne zaman

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

2012 yılında hıdırellez için şimdiden hazırlık yapıyorum. Ama tarihini tam olarak bulamadım. Tam tarih nedir acaba.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sevgili Misafir, 2012 Hıdırellez Bayramı gününü öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN

2012 Hıdırellez ne zaman konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. HIDIRELLEZ Nedir ve HIDIRELLEZ Gelenekleri

HIDIRELLEZ Nedir ve HIDIRELLEZ Gelenekleri

hıdırellez nedir hıdırellez gelenekleri rüyada görmek geleneklerimiz nelerdir diye bilinen peygamber Hızır ve İlyas peygamberin yeryüzünde buluşup darda kalanlara,isteği olanlara, zorluk çekenlere yardım ettiği rivayet edilen gün.Hızır’ın karada,ilyas ’ın denizde hiç umulmayan bir zamanda çıkıp geldiği söylenir.6 mayıs aynı zamanda baharın başlangıcı, bereket ve bolluğa adım atış günüdür. Bu...
  2. Hıdırellez Ne Zaman Kutlanır?

Hıdırellez Ne Zaman Kutlanır?

hıdırellez ne zaman hıdırellez ne zaman 2011 hıdrellez 2011 hıdrellez Hıdırellez nedir?Hıdırellez bayramı ne zaman kutlanır ve hıdırellezin önemi hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Hıdrellez, bütün Türk dünyasında bilinen mevsimlik bayramlarımızdan biridir. Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan hıdrellez günü, Hızır ve İlyas Peygamber’in yeryüzünde buluştukları...
  3. Hıdırellez  (hıdırellez bayramı) nedir

Hıdırellez (hıdırellez bayramı) nedir

hıdırellez Hıdırellez, hıdırellez bayramı, nedir, nasıl kutlanır, kimler kutlar, gelenekleri nelerdir ile ilgili bilgi arkadaşlar 6 Mayıs günü kutlanan Hıdırellez hakkında daha geniş bilgi alalım melekler... Hıdrellez, bütün Türk dünyasında bilinen mevsimlik bayramlarımızdan biridir. Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan hıdrellez günü, Hızır ve İlyas Peygamber’in yeryüzünde...
  4. Hıdırellez Nedir ve Ne Zaman Kutlanır?

Hıdırellez Nedir ve Ne Zaman Kutlanır?

hıdırellez ne zaman,hıdırellez şenlikleri,tarihi,hıdırellez gelenekleri,tarihçesi,ne demek,hıdırellez sözleri,neler yapılır gibi sorularınızın yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Hıdırellez Bayramı (Hıdrellez), Türk dünyasında kutlanan mevsimlik bayramlardan biridir. Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan Hıdırellez günü, Hızır ve İlyas’ın yeryüzünde buluştukları gün olduğu...
  5. Hıdırellez Nedir ????

Hıdırellez Nedir ????

Türkiye’de Hıdrellez Bayramı 6 Mayıs (5 Mayıs Gecesi) tarihinde kutlanır. Hıdırellez ya da Hıdrellez Türk dünyasında kutlanan mevsimlik bayramlardan biridir. Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan Hıdırellez günü, Hızır ve İlyas’ın yeryüzünde buluştukları gün olduğu sayılarak kutlanmaktadır. Hıdırellez günü, Gregoryen takvimi (Miladi takvimi)ne göre 6 Mayıs, eskiden kullanılan Rumi...

Sayfayı Paylaş