gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

2012 İlköğretim Haftası İle İlgili Özlü Sözlerden Bazıları

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

İlköğretim Haftası Güzel Sözler
    İlköğretim Haftası ile İlgili Özlü Sözler

Sevgili melekler, okulların açılmasına kısa bir zaman kala İlköğretim Haftası için de kutlamalar yapılacak. Bu haftada okunabilecek İlköğretim Haftası ile İlgili Özlü Sözler paylaşmak istiyoruz sizlerle...

Hiç bilenle bilmeyen bir tutulur mu? (Hz. Muhammed)

Ana ve babaların çocuklarına bırakacakları en büyük miras; eğitimdir. (Hz. Muhammed)

İnsanı vaktinden önce yıpratan bir şey varsa o da tembelliktir.(Hz. Ali)

Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak Milli Eğitimle olur. (Atatürk)

Ağaç yaşken eğilir.

Bilgisiz insan, meyvesiz ağaca benzer

Milletimizi gerçek saadete ulaştıracak irfan ordusudur

İlköğretim davası, insan olma, ulus olma davasıdır

En önemli ve verimli vazifelerimiz, milli eğitim işleridir

Yurt kalkınmasının temeli ilköğretimdir

Öğrenim, aklın gücünü geliştirir

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır

İlköğretim geleceğin temelidir

Bilgisiz insanın dostluğundan, bilgili insanın düşmanlığı daha iyidir

Okul gençliğe; insanlığı, saygıyı, ulusu ve ülkeyi sevmeyi öğretir

İlköğretimin değerini her yurttaşa anlatmak ulusal bir görevdir

Bilen, bilmeyenden sorumludur

Bilmek demek, yapmak demektir

Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür

Okul, uygarlığın geliştiği yerdir

Bir okul açılırsa, bin hapishane kapanır

Okulları olan bir milletin istikbali emniyettedir

Okul bir anne gibidir, bizi sever ve yetiştirir

Okul, hayata hazırlanış değil, hayatın ta kendisidir

2012 İlköğretim Haftası İle İlgili Özlü Sözlerden Bazıları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğrenme ile ilgili özlü sözler

Öğrenme ile ilgili özlü sözler

hamilelikle ilgili güzel sözler öğrenmenin yaşı yoktur atasözünün anlamı öğrenmek ile ilgili sözler öğrenmenin yaşı yoktur atasözü öğrenme ile Öğrenmenin yaşı ve sınırı yoktur yeterki siz isteyin ve hevesli olun.Sizlerle öğrenme ile ilgili güzel sözleri paylaşmak istiyorum=) Bilgisiz bir kimse, savaş davuluna benzer, sesi çok, içi boştur. (Sadi) Bilgisizlik kolay ve rahat elde edildiği için...
  2. Değişim İle İlgili Özlü Sözler

Değişim İle İlgili Özlü Sözler

Değişim İle İlgili Sözler 2012 Değişim Sözleri kısa Kendi kendini değiştirmenin ne kadar güç olduğunu düşünürsen başkalarını değiştirmeye çalışmada şansının ne kadar az olduğunu anlarsın Voltaire Neler değişmedi ki" Dünya dönerken, kendi ekseni etrafında dönebilene ne mutlu! Goethe Şu akıp giden kum seline bak; Ne durması var, ne dinlenmesi, Bak birdenbire nasıl bozuluyor dünya, Nasıl...
  3. Akıl İle İlgili Özlü Sözler

Akıl İle İlgili Özlü Sözler

Akıl İle İlgili Özlü Sözler kısa Akıl İle İlgili Özlü Sözler facebook Facebook sayfanızda ya da msn iletinizde kullanacağınız akıl ile ilgili söylenmiş oaln özlü sözleri bu yazımızda siz üyelerimiz ve misafirlerimizle paylaşıyoruz Melek'ler. Her zaman aklımızın ardısıra gidelim, halkın takdiri de, canı isterse ardımızdan gelsin. ( Montaigne) İnsanı hayvandın ayıran akıldır. İnsan akıldan...
  4. İlköğretim Haftası İle İlgili Çok Güzel Şiirler

İlköğretim Haftası İle İlgili Çok Güzel Şiirler

2012 İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Sevgili melekler, şurda okulların açılmasına fazla bir zaman kalmadı. İlköğretim okullarında bildiğiniz üzere okulların ilk haftası ilköğretim haftası olarak kutlanır. O hafta içinde haftanın anlam ve önemini belirten konuşlmalar yapılır, şiirler okunur. Biz de o hafta içinde şiir okumak isteyen minik meleklerimiz...
  5. 2012 İlköğretim Haftası İle İlgili Güzel Resimler

2012 İlköğretim Haftası İle İlgili Güzel Resimler

İlköğretim Haftası Fotoları İlköğretim Haftası Resimleri Sevgili melekler, sizlerle en son paylaştığımız ilköğretim haftası kutlama programı örneğinin ardından bu sayfamızda da çeşitli etkinliklerde ki öğrencilerin de görüntülendiği İlköğretim Haftası Resimleri ile karşınızdayız.. :)

Sayfayı Paylaş