gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

2012 oruç ve fitre fidyesi miktarı ne kadar bilen var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar bu yıl fitreyi adam başına ne kadar veriyoruz 2012 oruç ve fitre fidyesi miktarı ne kadardır bu konuda bilginiz var ise lütfen bana 2012 oruç ve fitre fidyesi miktarı ne kadar yazın.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Fidye miktarı 2012

Oruç ve fitre fidyesi miktarı 2012

Oruç tutamayan günde en az 8,5 lira fidye verecek.

Din İşleri Yüksek Kurulu, Prof. Dr. Raşit Küçük başkanlığında toplanarak, 2012 yılı fidye ve verilecek sadaka-ı fıtır (fitre) miktarını belirledi.

Yapılan görüşme sonrası Ramazan Bayramı'na kavuşan ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan müslümanların, kendileri ve sorumlukları altındaki kişiler için, günlük 8.5 lira ödemeleri ve bunun mali bir ibadet olduğu belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, ramazan ayında sağlık ve diğer nedenlerden dolayı oruç tutamayacak kişilerin günlük olarak en az 8.5 lira fidye vermeleri gerektiğini bildirdi.

2012 oruç ve fitre fidyesi miktarı ne kadar bilen var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2012 İstanbul Autoshow Giriş Ücretleri Ne Kadar bilen var mı?

2012 İstanbul Autoshow Giriş Ücretleri Ne Kadar bilen var mı?

2012 İstanbul Autoshow Giriş Ücretleri Ne Kadar olduğunu bilen var mı acaba aranızda? Bende 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında ki otomobil fuarına gitmek istiyorum ama ücretler uygunsa tabi.
  2. Oruca Ne Zaman ve Nasıl Niyet Edilir  bilen var mı?

Oruca Ne Zaman ve Nasıl Niyet Edilir bilen var mı?

Oruca Ne Zaman ve Nasıl Niyet Edilir bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarım varsa aranızda lütfen bana cevap versin. Oruca Ne Zaman ve Nasıl Niyet Edilir acaba ben doğru olanı mı biliyorum merak ettim:S
  3. 2013 Fitre Miktarı Nedir? Ne Kadar Vereceğiz?

2013 Fitre Miktarı Nedir? Ne Kadar Vereceğiz?

2013 fitre miktarı fitre 2013 ne kadar Sevgili melekler, her ramazan ayının sonunda verilen, temel ihtiyaçları dışında yeterli miktarda mala sahip olan her müslümanın kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler için vermesi gereken bir sadakadır. Her yıl fitre miktarı değişir ve Diyanet İşleri bu miktarı belirler. Kişi başına verilen 2013 yılı fitre miktarı ise 9 lira 25 kuruş olarak...
  4. 2014 Ramazan Ayı fitre Miktarı Ne Kadar?

2014 Ramazan Ayı fitre Miktarı Ne Kadar?

2014 ramazan fitresi, ramazan fitresi 2014, fitre ne kadar Sevgili melekler, şimdiden yaklaşmakta olan mübarek Ramazan ayınızı tebrik ediyor, bu yılın fitre miktarları hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bilgileri paylaşıyoruz... Diyanet işleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu 2014 Ramazan fitre miktarını 10 TL olarak belirledi. 2014 Ramazan ayının başlangıcından 2015...
  5. 2015 Zekat fitre miktarı ne kadardır?

2015 Zekat fitre miktarı ne kadardır?

Kur’an-ı kerimde, çok yerde namazla zekât beraber bildiriliyor.(Namazı kılın, zekâtı verin) buyuruluyor. Zekât vermeyene, Allah lanet eder. Kıtlıklara maruz kalır, temiz malını kirletmiş olur, o mal telef olur. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (En faziletli ibadet namaz, sonra zekâttır.) [Taberani] (Hastayı sadakayla, malı zekâtla koruyun!) [Deylemi] (Allahü teâlâ, malınızın temizlenip...

Sayfayı Paylaş