gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

2012 özel akşam listeleri öğrenci başarısı değerlendirme sınavı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

özel akşam liseleri öğrenci başarısı deverlendirme sınavı ile ilgili bir haber var mı bugün yada dün gazetelerde çıkan arkadaşlarım.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar değerli misafirimiz. Hürriyet te çıkan haber aynen şöyle diyor umarım işinize yarar. Bu sınavın tarihi 22 OCAK 2012 dir bilginiz olsun.
    Özel akşam lisesinde okuyan öğrencilerin dönem sonu sınavları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce yapılacak.Özel akşam liselerinin 9. sınıfında öğrenim gören öğrencilerin gireceği birinci dönem sonu sınavı olan Özel Akşam Liseleri Öğrenci Başarı Değerlendirme Sınavı 22 Ocak 2012 tarihinde yapılacak.

Sınav, Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Malatya, Sakarya, Samsun ve Trabzon'da merkezi sistemle aynı anda yapılacak.
    Özel akşam liseleri, 18 yaşını bitirmiş olup örgün gündüz ortaöğretim kurumlarına devam edemeyenler ile okuma hakkını kullanarak örgün gündüz ortaöğretim kurumlarından ayrılanlara eğitim ve öğretim imkanı sağlıyor.
    Sınava ilişkin tüm işlemler e-okul sistemi üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecek, bunun için öğrencilerin bu sistemde “aktif öğrenci” durumunda görülmesi gerekiyor.

Öğrenciler, e-okul sisteminde kayıtlı olduğu TC kimlik numarasıyla belirtilen bankalara sınav ücretini yatırmaları durumunda sınav başvuru yapmış olacak.
    Özel Akşam Liseleri Sınav ücreti 19-31 Aralık 2011 tarihleri arasında yatırılabilecek. Öğrenciler, fotoğraflı sınav giriş belgelerine e-okul sistemi üzerinden edinebilecek.

Öğrencilerin ikinci dönem sonu sınavı 17 Haziran 2012'de, ortalama yükseltme sınavı ise 29 Temmuz 2012'de yapılacak.

Öğrenciler, sınavda “Özel Akşam Liseleri Yönetmeliği”nde yer alan kılık kıyafet şartlarına uyacak. Yönetmeliğin kılık kıyafet ile ilgili maddesinde “Öğrencilerin kılık kıyafetlerinde, yetişkin ve bir işte çalışıyor olmaları da dikkate alınarak, 'Milli Eğitim Bakanlığı ile Diğer Bakanlıklara Bağlı Okullardaki Görevlilerle Öğrencilerin Kılık-Kıyafetlerine İlişkin Yönetmelik' hükümlerine uyulur” hükmü yer alıyor.

Dönem sonunda yapılan her sınav için sınavın değerlendirmesi 100 puan üzerinde yapılacak, alınan puan e-okul sistemine dönem notu olarak aktarılacak.
    2012 Özel Akşam Liseleri Öğrenci Başarısı Değerlendirme Sınav sonuçları, bakanlığın internet sitesinden öğrenilecek, öğrencileri sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

2012 özel akşam listeleri öğrenci başarısı değerlendirme sınavı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En Başarısız Öğrenciler Düz Lisede

En Başarısız Öğrenciler Düz Lisede

kaç zayıfla sınıfta kalınır lisede kaç zayıfla kalınır lise 1 de öğrenci hakları lise öğrenci hakları Türkiye'nin, 2004 yılında, öğrencilerin belli alandaki başarılarını ölçmeyi amaçlayan PISA programına dahil edildiğini hatırlatan Çelik, “Birileri bizi teşvik ettiği için değil, biz, bir dış denetim mekanizması olarak, birileri aynaya yüzümüzü tutsun diye yılda 400 bin dolar veriyoruz. 2004...
  2. Çok çalışmak sınav başarısı getirmez!

Çok çalışmak sınav başarısı getirmez!

heyecanı yenmek için dua ders çalışma duası ders çalışmak için dua çalışma isteği derslerde başarılı olmak Sınav stresi, ergenlik dönemindeki birçok gencin psikolojisini olumsuz etkiliyor. Prof. Dr. Sabri Yurdakul, çok çalışmanın iyi çalışmak olmadığını söylüyor: Başarıya ulaşmak için ara vererek çalışmak şart!.. Gençler; ergenlik dönemine girerken OKS, ergenliğin ortalarında ise ÖSS ile...
  3. 2012 yılı Özel Güvenlik Sınav takvimi

2012 yılı Özel Güvenlik Sınav takvimi

Merhaba arkadaşlar 2012 yılı Özel Güvenlik Sınav takvimi hakkında bilgi bekliyorum sizden
  4. Özel Güvenlik Sınav Tarihleri 2012

Özel Güvenlik Sınav Tarihleri 2012

2012 Özel Güvenlik Sınav takvimi 2012 Özel Güvenlik Sınav Tarihleri Misafirimizin sorusu üzerine, belki sizlerinde ihtiyacı olan bilgidir diye bu yazımızda, 2012 Özel Güvenlik Sınav Tarihleri hakkında bilgi olması adına tavim sunuyoruz Melek'ler. İşte size 2012 Özel Güvenlik Sınav Tarihleri Takvimi arkadaşlarım. 2012 Yılı Özel Güvenlik Sınav Takvimi Merkezi Sınav Komisyonunun yapmış...
  5. Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Üniversitelerde Sorular Nasıl Oluyor ?

Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Üniversitelerde Sorular Nasıl Oluyor ?

Özel Yetenek Sınavı Soruları Özel Yetenek Sınavı Soruları Hakkında Bilgi Sevgili melekler bildiğiniz gibi üniversitelerin bazı bölümleri özel yetenek sınavı ile öğrenci alıyor. Biz de bu sayfamızda Özel Yetenek Sınavı Soruları nasıl oluyor diye merak eden meleklerimize ve sayın misafirlerimize Özel Yetenek Sınavı Soruları Hakkında Bilgi vermek istiyoruz... Özel yetek sınavlarında tek...

Sayfayı Paylaş