gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

2012 Sbs Yerleştirme Puanları Hesaplama için yardım edin

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar mümkünse aranızda biri ya da bilgisi olan arkadaşlarım bana 2012 Sbs Yerleştirme Puanları Hesaplama konusunda bilgi ve yardım edebilir mi?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

2012 Sbs Yerleştirme Puanları Nasıl Hesaplanır

2012 Sbs Yerleştirme Puanları Hesaplama Formülü

Ortaöğretim yerleştirme puanı (OYP) nedir?

Ortaöğretim Yerleştirme Puanı; öğrencinin Fen Liselerine, Sosyal Bilimler Liseleri ile Anadolu türü ortaöğretim kurumları ile daha önce OKS sonuçlarına göre öğrenci alan okullara yerleştirmesinde esas olacak puandır.

Ortaöğretim yerleştirme puanı (OYP) nasıl hesaplanır?

OYP, 6ıncı sınıf puanının (SP6) %25'i, 7inci sınıf puanı (SP7) %35'i ve 8inci sınıf puanı (SP8) %40'ı oranlarında alınarak toplanmasıyla hesaplanır.

Puan hesaplarken

2012 OYP Puanınız, 2012 Yüzdelik Diliminizi bilmeniz gerekir.

2012 Sbs Yerleştirme Puanları Hesaplama için yardım edin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2012 SBS Lise Yerleştirme Taban Puanları Burada Melekler..

2012 SBS Lise Yerleştirme Taban Puanları Burada Melekler..

2012 sbs lise yerleiştirme taban puanları illere göre listesi ile ilgili bilgiler burada melekler 2011 sbs sonuçlarının açıklanmasından sonra 2012 yılının taban puanları da belli olmuş oldu melekler :) Önümüzde ki yıl çok köklü bir değişim olmazsa liselere geçiş sınavlarında bu puanları öğrenciler baz alacak. 2012 SBS Taban Puanlarını Öğrenmek İçin Tıklayın...
  2. Ygs 2012 Puan Hesaplama

Ygs 2012 Puan Hesaplama

Ygs 2012 Puan Hesaplama hakkında da bilgi verirseniz çok ama çok sevinirim. Şimdiden sağolun kızlar.
  3. YGS Puan Hesaplama 2012

YGS Puan Hesaplama 2012

YGS Puan Hesaplama 2012 hakkında da bilgi ve yardım istiyoruz sizden
  4. 2012 YGS Puan Hesaplama

2012 YGS Puan Hesaplama

2012 YGS Puan Hesaplama hakkında bilgi verin bana, şimdiden tşkler diyorum.
  5. Oyp Puan Hesaplama Robotu 2012 yardım edin!

Oyp Puan Hesaplama Robotu 2012 yardım edin!

Kızlar bana acil olarak Oyp Puan Hesaplama hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Oyp Puan Hesaplama nasıl yapılıyor lütfen Oyp Puan Hesaplama Robotu 2012 hakkında bilgi verin.

Sayfayı Paylaş