gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

2012 ygs başvuru koşulları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

2012 ygs sınavına başvuru, 2012 ygs başvuru koşulları

Bu yıl yapılacak oaln YGS sınavına kimler girebiliyor ve YGS başvuru koşulları şartları nelerdir diye merak eden tüm melek'lerimizin ve misafirlerimizin sorusunu, bu yazımızda cevaplıyoruz arkadaşlarım.

2012 ygs'ye kimler başvurabilir?

ÖSYS-YGS’ye 2011-2012 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (Lise veya dengi okullar, açıköğretim lisesi) son sınıfında okumakta olan öğrenciler, ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar, ortaöğretim kurumlarının dışardan bitirme sınavlarına girenler, ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar, ortaöğretimlerini yabancı ülkelerden yapanlardan durumları bu belirtilenlere uyanlar başvurabilecek.

Durumları bu şartlara uyan yabancı uyruklu veya hiçbir devletin uyruğunda olmayan adaylar da 2012-ÖSYS’ye başvurabilecek. Ancak bu adaylar 2012-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alacak yükseköğretim kontenjanlarına yerleştirilemeyecek.Ancak doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenlerin 5203 sayılı Kanun ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu ile Saklı Tutulan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olmaları durumunda 2012-ÖSYS’ye başvurabilecek.

Bu adaylar 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alacak yükseköğretim programlarına yerleşme hakkı kazanmaları durumunda söz konusu kontenjanlara yerleştirilecekler.

Meslek yüksekokulları ve açıköğretim ön lisans programlarına başvuran adaylar sınavsız yerleşebilecek. Bu adayların dışındaki tüm yükseköğretim programlarına girmek isteyen adayların 2012-YGS’ye girme zorunluluğu bulunuyor. Sınavsız yerleştirme yapılan ön lisans programlarının boş kalan kontenjanlarına, alan dışından yerleştirme yapılırken ilgili 2012-YGS puanları kullanılacak.

2012 ygs başvuru koşulları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2012 YGS Başvuru Tarihleri

2012 YGS Başvuru Tarihleri

2012 ygs başvuru tarihleri 2012 ygs başvuru ne zaman 2012 ygs başvuru ile ilgili bilgiler burada melekler. 2012 'de YGSye başvuracak olan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için yeni bir haber veriyoruz melekler :) Daha önce 2012 ygs başvuru tarihi olarak açıklanan 26 Aralık 2011-6 Ocak 2012 tarihi değişti melekler. 2012 ygs başvuru ne zaman merak edenler için işte 2012 ygs başvuru haberin...
  2. 2012 YGS Başvuru Formu

2012 YGS Başvuru Formu

2012 ygs başvuru formu tarihi kılavuzu şartları nasıl ile ilgili bilgiler burada melekler. Bu konumuz önümüzde ki yıl 2012 YGS sınavına girecek olan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için :) Daha önce forumumuzda paylaştığımız 2012 ygs başvuru tarihi açıklamalarından sonra bugün 2012 ygs başvuru kılavuzu yayınlandı. 2012 ygs başvuru formu ile ilgili detaylar için haberimize geçiyoruz.....
  3. 2012 YGS başvuru kılavuzu

2012 YGS başvuru kılavuzu

2012 ygs başvuru tarihi değişti 2012 ygs ye başvuru tarihi ertelendi 2012 ygs başvuru şartları Arkadaşalr 2012 YGS başvuru tarihi değişti sınav ertelendi. 2012 YGS başvurusu ne zaman diyenler için aşağıda bilgiler aktarıyoruz. YGS Başvuru tarihleri ösym 3 Ocak -13 Ocak 2012 olarak belirlendi Adaylar Yükseköğretime Geçiş Sınavına 3 ila 13 Ocak 2012 tarihleri arasında...
  4. 2012 ygs başvuru kılavuzu ösym

2012 ygs başvuru kılavuzu ösym

Kızlar 2012 ygs başvuru kılavuzu ösym hakkında bilgi istiyorum
  5. ygs başvuru kılavuzu 2012 ösym

ygs başvuru kılavuzu 2012 ösym

ygs başvuru kılavuzu 2012 ösym 2012 ygs başvuru kilavuzu YGS 2012 başvuruları 3 Ocak'ta yani yarın başlıyor Melek'lerim. Bu konuda bilgi edinmek isteyen ve başvuruda bulunmak isteyen melek'lerimize ve misafirlerimize bir nebzede olsa faydamız dokunsun istedik ve sizlere bilgiler derledik arkadaşlar. 2012 YGS Başvuruları 3 Ocak -13 Ocak 2012 tarihleri arasında alınacak.Başvurular yarın...

Sayfayı Paylaş