2013-2014 TEV Öğrenci Bursu Başvuruları Hakkında Bilgiler

TİTAN

*Melekler Mekanı*
2013-2014 TEV Öğrenci Bursu Başvuruları Hakkında Bilgiler
tev öğrenci burcu 2014, 2013-2014 tev öğrenci bursu, tev öğrenci bursu başvuru

Sevgili melekler, Türk Eğitim Vakfı her yıl başvuran öğrenciler arasında yaptığı seçimle bir çok öğrenciye eğitim bursu vermeye devam ediyor. Bu yıl yani 2013-2014 eğitim öğretim yılında da gelen başvurulardan 900 öğrenciye burs dağıtacak. Bu burs için başvuru tarihi ise 20 Eylül-20 Ekim olarak açıklandı. Başvuru için www.tev.org.tr adresine girmeniz gerekiyor. İşte detaylar...

tev.jpg

TEV’den yapılan açıklamada, 1967′den bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceği için eğitime destek veren vakfın, yeni eğitim-öğretim yılında da maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilere destek olmaya devam edeceği belirtildi.

Vakfın, kuruluşundan bu yana yurt içinde yaklaşık 200 bin gence eğitim desteği verdiği vurgulanan açıklamada, Türkiye’nin en köklü vakıflarından TEV’in bu yıl 9 bin 500 öğrenciye burs sağlayacağı aktarıldı.

TEV’in 2013-2014 öğretim döneminde yurt içinde maddi desteğe ihtiyacı olan meslek lisesi öğrencilerine aylık 150 lira, üniversite öğrencilerine aylık 400 lira, yüksek lisans öğrencilerine aylık 700 lira ve doktora öğrencilerine aylık bin lira burs vereceği bildirildi.

Yüksek öğrenim bursuna başvuracak adaylarda bazı özellikler arandığı aktarılan açıklamada, yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak, ara sınıflardaki öğrenciler için başarısız dersin bulunmaması veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2.5 olup, bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak gibi şartlar gerektiği kaydedildi.

Geri