gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

2013 KPSS de önemli değişiklik mi olmuş

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar sizden bir ricam olacak arkadaşlarımdan duydum 2013 KPSS de önemli değişiklik olmuş öğretmenler ile ilgili 2013 KPSS de artık öğretmen adaylarına alan dışı soru sorulmayacakmış bu doğru mu

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

2013 KPSS de önemli değişiklik 2013 KPSS’de Öğretmen Adaylarına Alan Dışı Soru Sorulmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer 2013 KPSS yeterlilik sınavıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ancak ağustos ayında yapılacak atamalara yetişmeyeceğini söyledi.Yeterlilik veya diğer adıyla alan sınavı önümüzdeki yıldan itibaren uygulamaya geçirilecek.

Öğretmen adaylarının KPSS puanına göre atanabilmek için özel dershanelerde alanları dışında konularda çalışmalarına neden olan sistem sona eriyor. Adayların "Resim öğretmeniyim neden matematik çözüyorum?" diye isyan etmelerine sebep olan sistem, 2013'ten sonra yerini 3 aşamalı alan sınavına bırakacak.

Öğretmen adayları mezun olduktan sonra, ilk olarak KPSS genel yetenek ve genel kültür sınavına girecek. Başarılı olan adaylar alanlarına göre yeterlilik sınavına alınacak. Ve son olarak da atandıktan sonra 1 yıllık oryantasyon ve staj eğitiminden geçecek. Öğretmen adayları mezun olduktan sonra, ilk olarak KPSS genel yetenek ve genel kültür sınavına girecek. Yeterlilik sınavını geçen öğretmen atandıktan sonra 1 yıllık oryantasyon ve staj eğitiminden geçecek.

2013 KPSS de önemli değişiklik mi olmuş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Msn de sinir mi oldun de bunları de çekinme:)

Msn de sinir mi oldun de bunları de çekinme:)

suursuz manda poset çay shitlembik çöp kovasi kavanozdaki adam Asiri_Yakis.kli Kedimi 7 m Bal10cuk Endoplazmikredikulum yesil ninca (nami diger= uçan depik) Manyetik Karpuz Digital Portakal Kanatli Orkid Takmis Örgüçsüz Deve Kumsalda_Koshan_Beyaz_Benekli_Kopek küresellestirebildiklerimizdenmisiniz yoksa küresellestiremediklerimizden mi? bögüren_kertenkele AmasYaLEE Sonunda_Tezkereyi_Aldim...
  2. Lise Eğitiminde Önemli Değişiklikler

Lise Eğitiminde Önemli Değişiklikler

lise eğitiminde değişiklik lise eğitimi 2012 değişiklik lisede sınıf geçme 2012 Eğitim sisteminde değişimler devam ediyor melekler. :) Artık liselerde başarılı öğrenciler isterlerse 3 yılda mezun olabilecekler. Bu sınıf yerine ders sistemiyle mümkün olacak. Milli Eğitim Bakanlığının çalışmalarıyla ilgili olarak detaylar şöyle; Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, lise sisteminin yeniden...
  3. Kpss 'de Korkunç Şüphe....

Kpss 'de Korkunç Şüphe....

Kpss Korkunç Şüphe Kpssde Şike İşte Kpss de bu sene de olanlar oldu...Binlerce adayın parasıyla alın teri dökerek girdiği sınavda yine şaibeler dönüyor..Ne demek oluyor bütün bunlar...Haklarımız yeniyor hepsinden hakkımı öbür dünyada alacağım bu dünyada alamasam da....Resimlerle yorumu size bırakıyorum.... Son KPSS sınavında da soruların sızdırıldığı iddiası milyonlarca öğrencinin...
  4. Kpss 2013 değişiklikleri olacak mı

Kpss 2013 değişiklikleri olacak mı

2013 yılında KPSS sınavına girmek üzere hazırlanıyorum da acaba 2013 yılında kpssde herhangi bir değişiklik ya da değişiklikler olacak mı ?
  5. Karnelerde Değişiklikler Yapıldı 2013

Karnelerde Değişiklikler Yapıldı 2013

Bu konu; Karnelerde Değişiklikler 2013 haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Şubat tatiline girmemize az bir zaman kala, MEB yaptığı bir duyuruyla karnelerdeki değişikliklerden bahsetti. Eskiden beri tek tip olarak basılan karneler, artık ilk ve ortaöğretim olmak üzere iki tip olarak basılacak. İşte haberin detayları... Daha önce karnelerde yer almayan İstiklal Marşı...

Sayfayı Paylaş