gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

2013 Lisede Sorumlu Olarak Sınıf Geçme

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

2013 lisede sorumluluk lisede sorumlu geçme 2013

Sevgili melekler, okulların bu cuma günü kapanacağı ve 2012-2013 öğretim yılının bitmeye hazırlandığı şu günlşerde lise öğrencilerini de bir telaş aldı. Notları sağlam olanlar rahatken, işi sorumluluk sınavlarına kalanlar ise bu konuda doğru bilgiye ulaşmaya çalışıyorlar. İşte 2012-2013 lise sorumluluk yönetmeliği ile ilgili bilgiler...

Sorumlu Olarak Sınıf Geçme ve Sorumluluğun Kalkması

Doğrudan veya yıl sonu başarı notu ile sınıfını geçemeyen öğrencilerden; 9 uncu sınıfta en fazla 3, 10 uncu ve 11 inci sınıflarda ise en fazla 2 dersten başarısız olanlar sorumlu olarak bir üst sınıfa devam ederler. Ancak, alt sınıflar da dâhil toplam 5 den fazla sorumlu dersi bulunanlar başarısız sayılır. Alan değişikliğinden dolayı sorumlu olunan dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk, o dersin sorumluluk sınavında başarılı olunması hâlinde kalkar.

Hazırlık sınıfından sorumlu olarak 9 uncu sınıfa geçilmez.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benim 5 zayıfım vardı sorumlulukta 3 tanesini verdim sınıfı geçermiyim

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

s.a. ben anadolu lisesinde okuyorum haliyle sınıf gecme ortalaması 3.00 .ama benm ortalamam 2,93 geldı.yani ortalama yükseltme sınavlnarına kaldım.5 dersden kalmısdım.geometri,mat,kimya,geo,fizik bunlardan iste.ortalama yükseltme sınavında 4 sınava girebiliyoruz.4 sınava girdim fakat 2 sini gecebildim.geo ve kimyayı kimyayı 63 ile geoyu 45 ile gectım.mat ve fizikden kaldım.sızce sınıfı gecebılırmıyım

2013 Lisede Sorumlu Olarak Sınıf Geçme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Liselerde Doğrudan ve Sorumlu Sınıf Geçme

Liselerde Doğrudan ve Sorumlu Sınıf Geçme

sorumlu geçme sorumlu sınıf geçme geçmek lisede lise MEB Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği e göre: Hangi Öğrenciler Doğrudan Sınıf Geçerler? Yönetmeliğin 33.maddesinde;Ders yılı ya da ortalama yükseltme sınavları sonunda, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler doğrudan sınıfını geçer. Okul türlerine göre hazırlık sınıfı dışında diğer sınıflarda Kurulca belirlenen...
  2. 2013 Lise Sınıf Geçme Koşulları

2013 Lise Sınıf Geçme Koşulları

2013 lise sınıf geçme yönetmeliği 2013 lise sınıf geçme Sevgili melekler, okulların kapanmasına birkaç gün kala, tüm öğrencileri olduğu gibi lise öğrencilerini de bir meraktır aldı. Alttan dersi olanlar, sınıfı sorumlu geçme durumu olanlar, sınıfta kalma endişesi yaşayanlar. Sizler için elimizden gelen bu konularla ilgili yönetmeliği paylaşmak. Umarız karneniz hepinizin istediği gibi...
  3. Liselerde Sınıf Geçme Notu Ortalaması En Az Kaç Olmalıdır?

Liselerde Sınıf Geçme Notu Ortalaması En Az Kaç Olmalıdır?

sınıf geçme ortalaması kaçtır sınıf geçme notu sınıf geçme notu hesaplama lise Sevgili melekler, okulların kapanmasına birkaç gün kala, lisede çocuğu olan meleklerimiz ya da lise öğrencisi genç meleklerimiz liselerde bir dersten başarılı olailmek için ortalamalarının en az kaç gelmesi gerektiği konusunda tam olarak bilgi sahibi olamayabiliyorlar. Gerçekten de sınıf geçme yönetmeliğine göre...
  4. 2013 Lisede Hangi Durumlarda Sınıf Tekrarı Yapılır?

2013 Lisede Hangi Durumlarda Sınıf Tekrarı Yapılır?

2013 lisede sınıf tekrarı lisede sınıf tekrarı 2013 Sevgili melekler, cuma günü okullar kapanıyor ve umuyoruzki tüm öğrencilerin karneleri de gayet güzel gelir ve rahat bir attil geçirirler. Karnelerinde kırık olanlar da üzülmesinler ve yaz tatilini verimli bir şekilde geçirerek hatalarından ders almaya baksınlar. Bu sayfamızda sizlere 2012-2013 MEB lise yönetmeliğine göre sınıf tekrarı...
  5. 2013-2014 Sınıf Geçme Notu Kaç Olacak?

2013-2014 Sınıf Geçme Notu Kaç Olacak?

2013-2014 sınıf geçme notu, sınıf geçme notu kaç 2014, sınıf geçme notu kaç 2013 Sevgili melekler, 1.sınıfların bugün okula başlamasının ardından yeni eğitim öğretim yılı 16 eylül pazartesi, günü başlayacak. Merak edenler ve yeni öğretim yılında sınıf geçme notu kaç olacak öğrenmek isteyenler için, MEB yönetmeliğinden aldığımız bilgilerle sizleri aydınlatıyoruz... Başarı puanı 45′ten 50...

Sayfayı Paylaş