gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

2013 Üniversite Kayıt Tarihleri Ertelendi!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

2013 üniversite kayıt üniversite kayıt tarihleri 2013

Sevgili melekler, tam ramazan bayramı sonrasına denk gelen üniversite kayıt tarihleri 2-6 Eylül tarihlerine ertelendi. İşte detaylar..

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), üniversiteye kayıt tarihlerinin Yükseköğretim Yürütme Kurulunun kararıyla 2-6 Eylül 2013 olarak yeniden belirlendiğini bildirdi.

ÖSYM'nin internet sitesinden yer alan duyuruda, 8 Temmuz'da başlayan 2013-ÖSYS tercih işlemlerinin, 18 Temmuz'da sona ereceği hatırlatıldı.

Bugüne kadar 107 bin 500 adayın tercih işlemi yaptığı belirtilerek, tercih süresinin tamamlanmasının ardından yerleştirme sonuçlarının en kısa sürede kamuoyunun bilgisine sunulacağı ifade edildi.

Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra belirtilen tarihlerde adayların yerleştirildikleri üniversitelere kayıtlarını yaptıracağına işaret edilen açıklamada, "2013 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının ÖSYM tarafından kısa sürede açıklanması nedeniyle 12-20 Ağustos 2013 olarak belirlenen 2013-2014 öğretim yılı yükseköğretim programlarına kayıt tarihleri, Yükseköğretim Yürütme Kurulunun kararıyla 2-6 Eylül 2013 olarak yeniden belirlenmiştir" bilgisine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"2013-ÖSYS merkezi yerleştirme sonucunda bir yükseköğretim programına kesin kayıt hakkı kazanan adaylara, kayıt işlemlerinde yardımcı olunabilmesi amacıyla kayıt tarihi ve kayıt adreslerine, 2013-ÖSYS sonuç açıklama ekranında yer verilecektir.

Bu amaçla üniversiteler, kayıt tarihlerini, kayıt işlemlerinin yapılacağı yerlerle açık adreslerini, daha önce kendilerine bildirilen kılavuz işlemlerinde kullanılan internet adresinden, mevcut kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak, 11-16 Temmuz'da elektronik ortamda Merkezimize bildireceklerdir."

2013 Üniversite Kayıt Tarihleri Ertelendi! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2013 Açıköğretim Üniversite Kayıt Tarihleri İle İlgili Bilgiler

2013 Açıköğretim Üniversite Kayıt Tarihleri İle İlgili Bilgiler

2013 Açıköğretim Üniversite Kayıtları 2012-2013 2013 Açıköğretim Üniversite Kayıt Tarihleri Sevgili melekler, 2013 Açıköğretim Üniversite Kayıtları ne zaman diye merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için 2012-2013 2013 Açıköğretim Üniversite Kayıt Tarihleri ile ilgili bilgileri veriyoruz.. AÖF Yeni Kayıtlar (Ösys, Yatay Geçiş, Ayös): 10 Eylül – 28 Eylül 2012 tarihleri...
  2. 2013 Yılı Açıköğretim Fakültesi Üniversite Kayıt Tarihleri İle İlgili Bilgiler

2013 Yılı Açıköğretim Fakültesi Üniversite Kayıt Tarihleri İle İlgili Bilgiler

Bu konu; 2013 Açıköğretim Üniversite kayıt tarihleri ile ilgili bilgiler içermektedir. Sevgili melekler, her gencin isteği liseden sonra iyi bir üniversitenin geçerli bir bölümünde eğitim alıp hayata daha emin adımlarla atılmaktı. Gerçi günümüzde bir üniversite bitirmenin buna ne derece faydası olacağı tartışılır olsa da üniversite mezunu bir birey olarak topluma karışmanın önemi de...
  3. AÖF 2012-2013 Kayıt Yenileme İşlem Tarihleri

AÖF 2012-2013 Kayıt Yenileme İşlem Tarihleri

Bu konu; açıköğretim kayıt yenileme güz dönemi 2012-2013 hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, açıköğretim fakültesi öğrencisiyseniz ve güz dönemi 2012 kayıt yenileme tarihleri hakkında bilginiz yoksa aşağıda vereceğimiz bilgiler işinize yarayacaktır. İşte kayıt yenileme tarihleri... Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 22 Ekim – 16 Kasım 2012...
  4. 2013 açık lise kayıt tarihleri ne zaman ?

2013 açık lise kayıt tarihleri ne zaman ?

Liseyi bırakmıştım tabi şimdi çok pişmanım.Açık liseye başvuracam ama 2013 kayıt tarihleri ne zaman şimdiden öğreneyim kaçırmayayım :(
  5. 2013/2014 Üniversite Kayıt Tarihleri

2013/2014 Üniversite Kayıt Tarihleri

2013 üniversite kayıt tarihi üniversite kayıt tarihleri 2013 üniversite kayıtları ne zaman Bu yıl ilk kez üniversiteye gidecek ve kayıt yaptıracak öğrencileri yakından ilgilendiren üniversite kayıt tarihleri hakkın da sizlere gereken bilgileri paylaşıyoruz. Üniversite kayıt tarihleri ne zaman yapılacağı konusunda ÖSYM bir açıklama yaptı. Kayıtlar 2-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak....

Sayfayı Paylaş