gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

2013 yılında kamuya alınacak engelli memur sayısı nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba. Engelli bir yakınım var işe girmek istiyor. Merak ettiğimiz 2013 yılında kamuya kaç engelli memur alınacak ? Bu sayı belli mi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,

Bakan Fatma Şahin 2013′te yapılacak engelli memur alımları hakkında şöyle bilgi verdi.

5 bin 500 engelli, yapılan sınavın ardından kamuda çalışıyor. 2013′te en az kamuda çalışan sayı kadar engelliyi işe alacağız. Hızlı bir şekilde de boş kadroyu sıfırlayacağız.Engellilerin kamuda istihdamı konusunda hızlı ilerleme kaydettiklerini belirten Şahin şöyle konuştu:

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde istihdamda ayrılan pay 10 ise şu an 30 katını yerleştirmiş durumundayız. Kamuda çalışan personel çoğaldıkça yüzde 3 çalıştırmak zorunda olduğu için engelli alımındaki sayıda hızlı bir şekilde artıyor. Şu anda kamuda 23 bin boş engelli kadromuz var. 5 bin 500 engelli, yapılan sınavın ardından kamuda çalışıyor.
    2013′te en az kamuda çalışan sayı kadar engelliyi işe alacağız diye konuştu..

2013 yılında kamuya alınacak engelli memur sayısı nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2010 kamuda atamalar ile 32 bin yeni memur alınacak

2010 kamuda atamalar ile 32 bin yeni memur alınacak

açıktan memur atamaları açıktan memur atamaları 2010 alan kurumlar 2010 atama ile alan kurumlar alacak 32 bin kişiye iş sahası açıldı Meclis'e sunulan önümüzdeki yılın bütçesine göre, 2010 yılında kamuya açıktan atama yoluyla 32 bin yeni memur alınacak. Yeni memurların 21 bini genel bütçeli kuruluşlarda, 4 bini de üniversitelerde görev yapacak TBMM'ye sunulan 2010 Yılı Merkezi Yönetim...
  2. Engelli Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak 2012

Engelli Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak 2012

Engelli Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak 2012 Merhaba arkadaşlar 2012 yılında ki Engelli Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak bu konuda haberi olan var mı aranızda?
  3. 2012 yılı engelli memur yerleştirmeleri ile ilgili bilgi almak istiyorum

2012 yılı engelli memur yerleştirmeleri ile ilgili bilgi almak istiyorum

Ben sizlerden 2012 engelli memur yerleştirme konusu ile ilgili en son bilgileri haberleri almak istiyorum. Lütfen bana yardım edin..
  4. 2013 te kamuya alınacak engelli memur sayısı ?

2013 te kamuya alınacak engelli memur sayısı ?

Selam melekler, ben sizden kamuya alınacak engelli memur sayısını sormak istiyorum. Acaba 2013 yılında kaç engelli memur kamuya alınacak ? Teşekkürler..
  5. 2013 yılında engelli maaşları ne kadar

2013 yılında engelli maaşları ne kadar

Merhaba.Bir yakınımızın engelli olması sebebiyle öğrenmek istiyorum.Engelli maaşları 2013 yılı itibarıyla ne kadar oldu ?

Sayfayı Paylaş