gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

2013 yılının avrupa kültür başkenti neresi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşla iddiaya girdik, 2013 yılı avrupa kültür başkenti şehirlerimizden biri diyorum hayır diyor. Hangi şehir olduğunu hatirlamıyorum ama biliyorum Türkiyede. Varmı bilgi bu konuda ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    2013 Avrupa Kültür Başkenti Eskişehir'dir.Eskişehir 2013 Türk Cumhuriyetleri Kültür Başkenti Oldu

Dünya Kültür Başkenti 2013 2013 Dünya Kültür Başkenti; Kazakistan’ın Başkenti Astana’da yapılan toplantıdan Eskişehirin olması kararı çıktı.Aralarında soydaşlık ve Türklük bağı bulunan bağımsız Türk Devletlerinin kültür ve sanat zenginliklerini paylaşmak için ve bu kültürü dünyaya en iyi şekilde tanıtmak için kurdukları Türksoy Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı 2013 Dünya Kültür Başkenti olarak Eskişehiri seçti.

Avrupa Kültür Başkenti, Avrupa Birliği tarafından periyodik olarak her yıl belirlenen kent veya kentlere verilen unvandır.Seçilen kentin kültürel yaşamını ve kültürel gelişimini sergilemesi için oldukça iyi bir fırsattır. Bu kentler, uluslararası platformda kendi kültürlerine has özellikleri sergilemeleri için bir takım değişimler yaşamaktadırlar.

2013 yılının avrupa kültür başkenti neresi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Avusturya Başkenti Neres

Avusturya Başkenti Neres

Avusturya Başkenti Neresi bilenler cevabını yazsın bekliyorum :)
  2. Kazakistanın Başkenti Neresidir

Kazakistanın Başkenti Neresidir

Kazakistanın Başkenti Neresidir kızlar biliyorsanız yazın lütfen!
  3. San Marino Başkenti Neresi

San Marino Başkenti Neresi

San Marino Başkenti Neresi arkadaşlar sorumun cevabını verecek olana şimdiden tşklerimi sunuyorum.
  4. Zambiya Başkenti Neresi

Zambiya Başkenti Neresi

Zambiya Başkenti Neresi sorumun cevabını verene çok tşk ederim.
  5. Moldova Başkenti Neresi acaba

Moldova Başkenti Neresi acaba

Selam arkadaşlar size bir sorum olacak acaba aranızda Moldova Başkenti Neresi bilen var mı? Eğer Moldova Başkenti Neresi bilen varsa lütfen bana yazsın.

Sayfayı Paylaş