gebe
  1. cigdemciğ

cigdemciğ Forum Okuru

2014 doğum rapor parası sorgulama

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında cigdemciğ tarafından paylaşıldı.

2013 2014 yılı için doğum rapor paralarını nasıl sorguluyoruz yani tam olarak ne kadar alacağız çoğul gebeliklerde durum ne oluyor ne kadar izin kullanacağız bilgisi olanlar yeni yasaya göre bana yazabilir mi lütfen ?

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar Çiğdemcik 2013 2014 yılı doğum öncesi izinler bir çocuk için doğuma 8 hafta kala ve doğumdan 8 hafta sonra olmak üzere toplam 16 hafta olarak belirlenmiştir.
    Çoğul gebelik yaşayanlar için doğum öncesi +2 ve doğum sonrası +2 hafta eklenerek toplamda 20 haftaya kadar izin kullanabilirler. Peki ben doğum zamanı çalışacakmıyım diye düşünüyorsanız. Kanunen doktor raporu olmaksızın hamile kadın kesinlikle çalıştırılamaz. Yanlız doktordan çalışabilir raporu var ise siz doğumunuza 3 hafta kalaya kadar çalışabilirsiniz. Üç hafta kala doğumunuza çalıştığınızda 5 hafta fazladan doğum izninizi doğum sonrasındaki 8 haftaya ekleyerek toplamda dilerseniz siz 13 hafta izin yapabilirsiniz bilginiz olsun.

Doğum rapor parası sorgulama için TIKLAYINIZ

2014 doğum rapor parası sorgulama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğum parası nasıl alınır?

Doğum parası nasıl alınır?

Meleklerimize duyrulur. son 1 yıl içinde 90 gün sigortalılığınız varsa bu yardımı alabilirsiniz. Hadi bakalım dikkatlice okuyun. Doğum parası nedir ? Analık İş görmezlik ödeneğidir. 8 + 8 hafta. Doğumdan önce 8 doğumdan sonra 8 hafta için ödeme yapılır. toplam 16 haftalık bir işgörmezlik ödeneğidir. Nasıl hesaplanır ? •Günlük ücret bulunur. örneğin aylık 1.000TL ücret ile çalışan bir...
  2. rapor parası sorgulama

rapor parası sorgulama

Ya arkadaşlarım ben sgk rapor parasının nereden sorgulama yapılacağını bilmiyorum. Bi yaklaşık 127 gün kadar raporlu oldum bu param yatmış mı yatmamış mı tam olarak nereye nasıl bakmam gerekiyor. Yardımcı olmanız mümkün mü bana teşekkür ediyorum. MELEKLERMEKANİ.COM CEVABI: Merhabalar değerli misafirimiz. Bu hususta çok fazla bilgiye sahip değiliz ama iş göremezlik ödeneğinin sorgulama...
  3. İşyeri İçin Doğum Raporu ve Doğum Parası Nasıl Alınır?

İşyeri İçin Doğum Raporu ve Doğum Parası Nasıl Alınır?

doğum raporu nasıl alınır doğum raporu Sevgili melekler, çalışan anne adaylarının merak ettikleri konulardan biri olan doğum raporunun nasıl alınacağı ile ilgili bilgileri sizler için araştırdık. Doğum iznine nezaman çıkılır , nezaman işyerine dönülür, doğum yapıldığında nerden ve ne şekilde hem doğum hemde raporlu olduğu sürelerin parasını alınır, sade anlaşılır bir dille sizlerle...
  4. SGK Sağlık Rapor Parası Nasıl Hesaplanır?

SGK Sağlık Rapor Parası Nasıl Hesaplanır?

rapor parası hesaplama, rapor parası nasıl hesaplanır, sgk rapor parası hesaplama Sağlık sorunları nedeni ile işyerinden alınan izin süresince sağlık raporu parası nasıl hesaplanır bilgilerini sizler için paylaşıyoruz. Birçok çalışan sigortalıyı yakından ilgilendiren konunun detayları sizlerle.. Sağlık nedenlerinden dolayı alınan raporun süresi içerisinde işveren çalışanın bordrosuna ücret...
  5. Doğum iznine Ne Zaman Çıkılır ve Doğum Parası Ne Kadar ?

Doğum iznine Ne Zaman Çıkılır ve Doğum Parası Ne Kadar ?

doğum iznine ne zaman çıkabilirim,doğum parası ne kadardır,doğum ücreti,doğum izni ve doğum parası,sgk doğum izni ne kadar,doğum izni ve doğum ücreti hakkında bilgiler Çalışan Hamile kadınların doğumdan önce sekiz ve doğumdan sonra sekiz hafta olmak üzere toplam 16 haftalık süre için çalıştırılmamaları gerekir. Bu devletin tanıdığı bir haktır. Çoğul gebelik halinde doğumdan önce...

Sayfayı Paylaş