gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

2025’te 43 Milyon Erkek Yatakta Mutsuz Olacak

Konu, 'Ah Erkekler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Her 10 erkekten 1'ini etkileyen ve sertleşme kaybı olarak bilinen erektil disfonksiyonun, 2025 yılında sadece Avrupa’da 42,8 milyon erkeği yatakta mutsuz edeceği öngörülüyor. 15–19 Eylül 2008 tarihleri arasında tüm Avrupa’da gerçekleştirilen Üroloji Haftası kapsamında, Türk Üroloji Derneği de Türkiye’de, erektil disfonksiyonun bir ürolog hekime başvurulduğunda tedavi edilebilir bir rahatsızlık olduğu uyarısında bulunuyor.

Erektil disfonkisyon yani sertleşme sorunu nedir?

Erektil disfonksiyon, “cinsel ilişki için yeterli sertlikte ereksiyon sağlayamamak ya da ereksiyonu korumakta tekrarlayan bir biçimde başarısız olmak” şeklinde tanımlanıyor. Avrupa Üroloji Derneği'nin (EAU, European Association of Urology), prostat kanserine karşı faaliyet gösteren bir kuruluş olan Europa UOMO’nun işbirliği ile 3 yıldır düzenlediği Üroloji Haftası kapsamında, erektil disfonksiyon en yaygın ve önemli üç ana konudan biri olarak ele alınıyor. Üroloji Haftası kapsamında, tüm Avrupa ülkelerinde, prostat hastalıkları ve idrar kaçırma ile birlikte, erkekte cinsel yaşamı ve dolayısıyla yaşam kalitesini son derece olumsuz etkileyen erektil disfonksiyon konusunda da, toplumun bilinçlendirilmesi ve hekime yönlendirilmesi amaçlanıyor.

Çoğunlukla tıbbi nedene dayanıyor ve tedavi edilebiliyor

Yaklaşık 10 olgudan 7'si penisteki küçük arterlerin daralması nedeniyle ortaya çıkıyor. Bu durum, penise kan akımını azaltıyor. Belirli ilaçların yan etkileri, alkol ve uyuşturucu kullanımı, uzun süre bisiklete binmek, stres, depresyon ise erektil disfonksiyona sebep olabilecek diğer fiziksel ve psikolojik nedenler olarak sıralanıyor. Sigara içmek, yüksek kan basıncı, aşırı kilo, yüksek kolesterol, hareketsizlik, sağlıksız beslenme, aşırı alkol ve diyabetin de erektil disfonksiyonun ortaya çıkma riskini arttırdığı biliniyor.

Türk Üroloji Derneği, yaygın ve rahatsız edici bir sorun olan Erektil Disfonksiyon’un, yaklaşık olarak 10 erkekten 1’inde görülse de, yaşlanmanın doğal bir parçası olmadığı konusunda toplumu uyarıyor. Erektil Disfonksiyon probleminin genellikle ve büyük olasılıkla tibbi bir nedene dayalı olduğunu ve bugün çok sayıda farklı tedavisi olduğu hatırlatılırken, bu tedavilerden birinin hastaya yarar sağlama olasılığının yüksek olduğunu vurgulanıyor. Erektil Disfonksiyon nedeniyle kötüye giden cinsel hayatı bir mutsuzluğa dönüştürmek yerine, tereddüt etmeden ürologla görüşerek tedaviye başlanması gerektiği belirtiliyor.

2025’te 43 Milyon Erkek Yatakta Mutsuz Olacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tekel'de kişi başı 43 milyon YTL şaşırttı

Tekel'de kişi başı 43 milyon YTL şaşırttı

Tekel'in, 2004 yılında İspanya'dan ithal ettiği Hard Box (sert kutu) makinelerin alımı sırasında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla açılan davadan beraat eden ve aralarında dönemin Tekel Yönetim Kurulu Başkanı olan Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci ile kurumun eski ve yeni genel müdürlerinin de bulunduğu yöneticilerin her biri, idari para cezasına çarptırıldı. İdari para cezasına konu 10...
  2. Rakı 43 milyon litreyle dip yaptı Efe ’Klasik’ takıldı

Rakı 43 milyon litreyle dip yaptı Efe ’Klasik’ takıldı

Efe markasıyla bilinen Elda İçecek’in CEO’su Egemen Demirtaş, "Rakı tüketimi 46 milyon litreden 43 milyon litreye inerek 2007’de dip yaptı.Şimdi biraz kıpırdanma var. Orta gelir grubunu düşünerek ’Efe Klasik’i yeniledik" dedi. ELDA İçecek’in CEO’su Egemen Demirtaş, rakı tüketiminin her yıl düştüğünü belirterek, "2006 yılında 46 milyon litre olan tüketim, 2007’de 43 milyon...
  3. ’Likör’ faturası 500 milyon YTL olacak

’Likör’ faturası 500 milyon YTL olacak

Mecidiyeköy’deki eski Likör Fabrikası’nın yeni sahibi 415 milyon YTL’lik teklifle Aşçıoğlu-Ofton-Meydanbey ve Omak İnşaat Ortak Girişimi oldu. Aşçıoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, "415 milyon YTL teklif verdik ama hasılat paylaşımla TOKİ’nin cebine 500 milyon YTL girer. Kazanç arttığı için toplum adına ihalenin yenilenmiş olmasına seviniyoruz" dedi....
  4. Erkekler "MUTSUZ GÖRÜNEN KADIN"dan Uzaklaşır

Erkekler "MUTSUZ GÖRÜNEN KADIN"dan Uzaklaşır

Erkekler "MUTSUZ GÖRÜNEN KADIN"dan Uzaklaşır! “Bir türlü memnun olmuyor!” “Ne yapsam yaranamıyorum!” Bu sözler eşinden yana dertli olan erkeklerin ağzından çok sık dökülür. Mutlu bir hayat “imkan meselesi” olmanın ötesinde “kişilik” ve “hayat algılaması” ile ilgilidir. Ciddi bir sebep yokken hayatlarını “mutsuzluk” çizgisinde görenler psikolojik açıdan sorunlu kişilerdir....
  5. mutsuzum:(

mutsuzum:(

eşimle 4 yıl önce evlendik birbirimizi deliler gibi sevrek 3 yaşında bi kızım var eşim alkol alıyor sürekli tabi arkasından küfürler şiddet bunu aileme anlatmaya çalışıyorum geçer düzelir diyorlar ayrılamıyorum elalem ne der naparım ben diye çalışıyorum kazanıyorum yetmiyor se sevgim sede çalışıp eve bakmam aklınıza gelecek her kötülüğü yaptı bana şimdi içince dövmüyor beni ama yanlızım...

Sayfayı Paylaş