gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

28 haftalik hamileyim ve karnim cok sert acaba neden

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

28haftalik hamileyim ve karnim cok sert acaba yollunda gitmeyen birseymi var böyle durumla karsilasan varmi..??yardimci olursaniz sevinirim ltf

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Sayın ziyaretçimiz gebeliğe dair yazılan makalelerden yaşanmış hikayelerden bilindiği üzre anne karnındaki bu sertlik bebeğin büyümesine ve doğum anındaki sancı durumuna kendini hazırlamak için zaman zaman böyle sertleşebilir ancak bu konuda en dişeleriniz varsa içinizi rahatlatacak esas kişi doktorunuz olmalıdır sağlıklı günler :)

28 haftalik hamileyim ve karnim cok sert acaba neden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamileyim ve cok korkuyorum...

hamileyim ve cok korkuyorum...

hamileyim korkuyorum offf evet kızlar hamileymişim bugün doktorum bunu dedi bana ne sevinebildim ne üzüldüm hiçbirşey hissedemiyorum sadece korkuyorum bir cocugun sorumlulugunu nasıl alabilirim ... nasıl yaparım bunu kafam cok karışık eşime diyemedim daha evleneli ise 5 ay anca oldu planlarımda cocuk yoktu ...dogum kontrol hapıda kullanıyordum ama dogruya dogru nerden baksanız 1,5 haftadır...
  2. 6 haftalık hamileyim karnım çok ağrıyor neden acaba?

6 haftalık hamileyim karnım çok ağrıyor neden acaba?

6 haftalık hamileym karnımın alt tarafı ağrıyo ama hep aynı taraf deıil degişiyo yani bide nefes almkta güclük cekiyorum sebebini bilen vrmı neden oluyor acaba?
  3. Hamileyim Karnım Ne Zaman Şişer?

Hamileyim Karnım Ne Zaman Şişer?

hamilelikte karın ne zaman çıkar,gebelikte karın ne zaman büyür,hamilelikte karın ne zaman büyür,gebeyim karnım ne zaman çıkıcak,gebelikte karın büyümesi hakkında bilgiler Anne adaylarının karın (veya göbek) büyüklüğü ile bu kadar çok ilgilenmesinin başlıca sebebi büyüklüğün bebeğin büyüklüğü ve gelişmesi ile ilgili olduğunu sanmalarıdır. Halbuki gerçekte karın büyüklüğü ile bebeğin...
  4. Hamileyim karnım çok sert nedeni nedir?

Hamileyim karnım çok sert nedeni nedir?

Hamilelikte genellikle son aylarda görülen karın sertleşmelerine Braxton Hhicks kasılmaları adı verilir. Bu kasılmaları ilk kez 1872 yılında Dr. John Braxton Hicks tanımlamış ve bunların gerçek doğum kasılmaları ile arasındaki farklara dikkati çekmiştir. Daha çok 3. trimestrede başladığı gibi bazı hamilelerde 2. trimestrede de başlayabilir. Ağrısız olan bu sertleşmeler 30 sn -2 dk arasında...
  5. Hamileyim karnım çok sert

Hamileyim karnım çok sert

merhaba ben 4 aylık hamileyim iki gündür karnım çok sert kabızlık çekiyorum bebeğime bir şey olurmu

Sayfayı Paylaş