gebe
  1. CanSimidi

CanSimidi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

29 Ekim Şiiri

Konu, 'Hayatın içinden anılarımız' kısmında CanSimidi tarafından paylaşıldı.

Lise 1. sınıftayken Türkçe Öğretmenimiz 29 Ekim'de okumak için bir şiir vermişti bana. Kutlamalarda bütün okulların katılımıyla stadda oluyor haliyle. Hoşlandığım bir çocuk vardı o da lise 3. sınıftaydı, yürüyüş içinde lise 3ler görevli, ben de şiir okuyacağım için onların içindeyim. Neyse tören başladı, ben de çağırıldım şiir okuyacağım için sıram geldi. O zamanlar boyum kısa, kürsü de yüksek alta tahta koyacaklar ben de onun üstünden kürsüye çıkacağım falan. (İçimden de kızım sen sakarcasın dikkat et düşmeyesin diye düşünüp dikkatli dikkatli çıktım.)Neyse çıktım ben güzel güzel okudum şiirimi de. Stad dolu millet alkışlıyor, tabi ben de havaya girdim. Sanatçı edasıyla ineceğim kürsüden.Ama işte ne olduysa o anda oldu paldır küldür kendimi yerde buldum. Staddan sesler geliyor noldu nereye kayboldu bu kız diyehahahaÖğretmen geldi ve bana"Ne yaptın kızım." Yaf ben bişey yapmadım. Tahtayı sağlam koysaydınız. Neyse vesselam hoşlandığım çocuğa da rezil oldum, kıpkırmızı bir halde yerime döndüm. Aklıma geldikçe hala gülüyorum.

2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    ıste erkek bunlar anlamıyorlar ıncelıkten o durumdayken sıraya gıttıgımde yanına gelse tatlım bıyerıne bıse oldumu dese sana teselı olsa yok anam yabanı bunlar..

29 Ekim Şiiri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mustafa 29 Ekimde sinemalarda.

Mustafa 29 Ekimde sinemalarda.

http://www.mustafa.com.tr/
  2. Kıraç 29 ekimde İzmirde

Kıraç 29 ekimde İzmirde

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU DİZİ MÜZİĞİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDEN KIRAÇ, 9 EKİM’DE VERDİĞİ GAZİANTEP KONSERİNİN ARDINDAN MALATYA’DA HAYRANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ. Kıraç, Japonya ile ortaklaşa düzenlenen etkinlikte,1980 yılında batan Ertuğrul Fırkateyni’nde aynı kaderi paylaşan Türk ve Japon denizcilerin anısına Malatya’da konser verdi. Kıraç Cumhuriyet’in 85.Yılı kutlamaları çerçevesinde...
  3. Bugün (29 Ekim) Doğanlar

Bugün (29 Ekim) Doğanlar

ekimde doğanların burcu 29 ekimde doğanların özellikleri 29 doğanlar burcu ekim doğanlar 29 Ekim tarihinde doğanların genel özellikleri nelermiş arkadaşlar sevdikleri sevmedikleri şeyler neler bir bakalım:tik: 29 Ekim doğumlular hayatın nasıl gelişeceğine pek aldırmadan genellikle yeni fikirler peşinde koşarlar. Uygun bir yol göründüğünde hemen o yola saparlar. Laboratuvarlarda çalışmak,...
  4. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İçin En Güzel Şiirler 4 Kıtalı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İçin En Güzel Şiirler 4 Kıtalı

Bu konu; 4 kıtalı cumhuriyet bayramı şiirleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, cumhuriyetimizin kuruluşunu kutlamammıza sayılı günler kala sizlere en güzel cumhuriyet bayramı şiirlerinden seçtiklerimizi paylaşacağız. Mustafa Kemal Atatürk 'ün Türk milletine hediyesi olan cumhuriyeti en iyi şekilde koruyacağımızın mesajını vereceğimiz bayram kutlamaları için en güzel şiirler...
  5. En Anlamlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şiirleri

En Anlamlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şiirleri

en güzel cumhuriyet bayramı şiirleri,en anlamlı cumhuriyet bayramı şiirleri,cumhuriyet bayramı şiirleri kısa,29 ekim cumhuriyet şiirleri,29 ekim cumhuriyet bayramı şiirleri ATATÜRK VE CUMHURİYET Rabbimin armağanı batıdan doğan nurdun, Sine-i millet ile önderi oldun yurdun, Adım adım dolaşıp gereğini buyurdun, Saygılar duyulan bir Türk gücünü duyurdun, Gerçek bir dehaydın, hep bir adım...

Sayfayı Paylaş