gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

3 aylık gebeyim ve sigara içiyorum :(

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben bir sigara tiryakisiyim. 3 aylkık hamileyim ve o kadar çabalamama rağmen bir türlü bırakamadım.Biliyorum bana kızıyorsunuz ama beni ancak tiryakiler anlayabilir. Benim durumumda olup sigarayı bırakabilen varmı bana da yardım edin :(

Sidelya bunu beğendi.
  2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ben sigara kullanmıyorum, o yüzden tek diyebileceğim lütfen gerekirse uzman yardımı alın ve o illeti bırakın..

tekqerceqiim, BEYZA21 ve Sidelya bunu beğendi.
  3. Sidelya

Sidelya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hamile kaldığım an sigaradan tiksiniyorum canım.Umarım senden tiksinirsin.İki çocuğumdada hamile kaldım ve tiksinddim istesemde içemedim ama şu an yine içiyorum bırakmak için çabalıyorum

4. Derya48

Derya48 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    43
    Bence bırakmalısın..bebeğinden daha önemli değildir ne kadar tiryakisi olsanda..sadece o bebebciğin o zehirli dumanlar içinde çaresiz kaldığını düşün ve hemen bırakkkkkk.annelik bu olmamalı

ÖzGüL bunu beğendi.
  5. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    bencede deryacım çok haklısın insanın ne çocuğundan en önemli olabilirki.valla arkadaşım bırakamıyosan yardım al anladığım kadarıyla sen çokta çabalamıyosun tiryakiyim diyip onun altına sığınıyosun sana şukadar sölim ne tiryakiler gördüm en yakın amcam 3 paket içiyodu günde adama bacağın kesilecek kan akışı bozulmaya başlanmış dendi ertesi gün bıraktı.yani bişeyi istemekte yetiyo önemli olan beyinde bitirmek belki zorlanırsın ama hiç bişeyde karnındaki melekten önemli değil.

Derya48 bunu beğendi.
  6. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    canim sen Allaha dua et, ve sabret icme sakin. Sigaraya istegin oldukca dua et kuran oku inan yardimci olacak Allahim. Lütfen icip o masum melegi zehirleme...

7. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    bağışıklık çok ayrı bir şey canım neden sana kızalım ama sende farkındasın sigara içmemen gerektiğini fakat bilinçli olmana rağmen hata yapıyorsun ben buna üzülürüm ancak.

8. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    sana katılıyorum çok haklısınız ama bazen insanların elinde olmuyor tatlım

9. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Muhakkak bir uzmandan yardım alın ve ALO 171 siğara bırakma hattını arayın..Bol kuru yemiş yiyin sakız çiğneyin.Siğarayı yakmadan elinizde tutun..Ve vicdan yapın..Karnınızdaki bebek sizin içtiğiniz siğara dumanıyla boğuluyor.Lütfen duyarlı olun ve siğarayı içmeyin..

3 aylık gebeyim ve sigara içiyorum :( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Melekler sigara içiyorsanız gebe kalamazsınız yazıyı okuyun

Melekler sigara içiyorsanız gebe kalamazsınız yazıyı okuyun

Sigara içen bir kadın içmeyen bir kadınla aynı anda hamile kalma kararı alsa bile, ancak 2 ay gecikmeyle bu amacına ulaşabiliyor. Oxford Üniversitesi bilim adamlarının yaptıkları araştırma, sigara içen kadınların içmeyenlere göre daha zor hamile kalabildiklerini ortaya koydu. Oxford Üniversitesi bilim adamlarının yaptığı ve sonuçları Journal of Biosocial Sciences dergisi tarafından yayınlanan...
  2. Neden Sigara İçiyoruz ?

Neden Sigara İçiyoruz ?

Dünya Sağlık Örgütü, her gün en az bir kere bir tütün ürününü içenleri ‘düzenli içici' her gün içmeyenleri ise ‘düzensiz içici' olarak tanımlar. 2004 yılı verilerine göre çoğu gelişmekte olan ülkelerde olmak üzere 1 milyar 300 milyon kişi sigara içmektedir. Erkeklerin %47' si, kadınların ise %12' si sigara tiryakisidir. Türkiye' de ise erkeklerin %63' ü kadınların %24' ü olmak üzere 28 milyon...
  3. Neden sigara içiyoruz?

Neden sigara içiyoruz?

Dünya Sağlık Örgütü, her gün en az bir kere bir tütün ürününü içenleri ‘düzenli içici' her gün içmeyenleri ise ‘düzensiz içici' olarak tanımlar. 2004 yılı verilerine göre çoğu gelişmekte olan ülkelerde olmak üzere 1 milyar 300 milyon kişi sigara içmektedir. Erkeklerin %47' si, kadınların ise %12' si sigara tiryakisidir. Türkiye' de ise erkeklerin %63' ü kadınların %24' ü olmak üzere 28 milyon...
  4. Sigara Kullanımının  Üreme Tedavilerindeki Olumsuz Etkileri

Sigara Kullanımının Üreme Tedavilerindeki Olumsuz Etkileri

Araştırmalar, sigara içiminin, kadınların yumurtalıkları üzerinde, olumsuz etki yaptığını ve etkinin ,kadının ne kadar süredir ve ne sıklıkta sigara içtiği ile yakından bağlantılı olduğunu göstermiştir.Sigara kullanımının kalp, akciğerler ve kan damarları ile ilişkili sağlık riskleri bilinmektedir. Sigara kullanımının gebe kalabilme durumu ve gebelik üzerinde de negatif etkileri bulunmaktadır....

Sayfayı Paylaş