3.trimester şikayetleri (hamişler yorumlarınızı bekliyorum)

unforgiven

Üye
Üye
3.trimester şikayetleri (hamişler yorumlarınızı bekliyorum)
son aylarını hatta son günlerini yaşayan hamiş arkadaşlar bu dönemde yaşadığımız zorluk ve şikayetlerimizi paylaşmak istedim ki hem bize hemde bizden sonraki dönem hamişlerine faydamız olsun değil mi? ilk olarak içinde bulunduğum haftayı ve şikayetlerimi yazarak konuyu başlatıyorum hepimize hayırlı uğurlu olsun:D:D:D

29.haftamdayım ve şuan yaşadığım sorunlar;

*bacaklarımda uzun süreli kramp

*kollarımda dayak yemişçesine ağrı
*sürekli yorgunluk akabinde uykusuzluk
*kasılmalar (bazen öyle sık oluyor ki doğurduğumu zannediyorum)
*nefes darlığı

*geceleri genelde aynı saatte uyanma (ki ben sürekli ezandan 5 10 dk önce uyanıyorum kurulu saat gibi)
*sırt ve bel ağrıları
*sürekli idrara çıkma
ellerimde uyuşma ve karıncalanma hissi
*mide yanmaları (bu aralar göğüs altında da hissediyorum tabii)
*hepsine bağlı olarak sinir ve gerginlik durumu

şimdilik aklıma gelenler bunlar artık daha ne kaldıysa:) sizinde yaşadıklarınızı paylaşmanız hepimiz için faydalı olacaktır katılımlarınızzı bekliyorum:grouphug::grouphug::grouphug:

Elime gecen ne varsa yiyorum yiyorum ve yine yiyorum 5 dk agzim bos durmuyo ve ondan sonra tikanip kaldigim icin nefes alamiyorum.en buyuk sorunum simdilik bu....Bu arada senin yazdigin sikayetlerde var zaten:D ustune benim tosunum cok sismanmis tekme attimi koltuk bile sallaniyo.
Az kaldi nasil olsa biraz daha sabret gecicekler nasil olsa:)

Başlığı görünce dedim ki

o ne leyyyynnnn ...

Anlamını bilmeyince ...

Ayy walla zormuş be .. şimdi anladım neden cennet anaların ayaklarının altında... Ahh anam benim :)

bende 3.trimestere yeni girdim ama öyle bi fark olduki bariz belli etti kendini son döneme geçiş yaptığını
bikere yemek programlarını izleyemez oldum ne görsem canım istiyo
karnımda acayip sertleşmeler oldu hatta okadar sık kasıldıkii acile gittik noluyo die .dinlenmek gerekmiş yorgunluk etkilemiş bayramda
yüzüm yusyuvarlak oldu ihihihi kilo alışıma inanamıyorum bu kadar hızla
oğlum öle tekmeler atıyoki bazen anlık tepkiler veriyorum acıtıyo bile sıpam arada
ama hepsineeee binlerce şükrediyorum bu duyguyu yaşattığı için Rabbime sonsuz şükolsun hepsine değer yeterki oğlum sağlıkla kucağıma gelsin inşş vaktinde zamanında Allah yardımcımız olsunn çatlaklarım bile umrunda değill:):)

ayy evet yemek maddesini yazmayı unuttum bak:) ne bulursam çocuk gibi ağzıma atıyorum ya çok pis boğaz oldum ben:) mutfağa her gidişimde dolaba dalıp bişey alıyorum artık meyve çikolata bisküvi elime ne geçerse hatta eşim bile dalga geçmeye başladı şu ağzın bi boş dursun diye:huhe: kilo almadım diye hava atarken son zaman büyük bi patlama yaşıcam bu gidişle biri beni durdursun:eek:rkide::eek:rkide:

ne güzel yakında anne olacaksınız ne kadar şanşlısınız.5 yaşında bir kızı ve sağlık personeli olarak konuşuyorum tadını çıkartın bu zamanların.ama nolur çok yemeyin meyve sebze ve proteini bol tüketin.gebeliğin sonlarına doğru zaten yeteri kadar kilo alcaksınız abartmayın.bebeğinizi düşünün ve onun için beslenin o zaman abur cubur yemezsiniz kıyamazsınız ona ben öyle yapıyordum.

ben de yarın 37 + 0 da oluyorum...

son 2 hafta şimdiye kadar geçenki dönemlerden en ağırıymış onu anladım.

• yürümekte bile zorlanıyorum. tam penguen oldum.
  • rahat eğilip kalkamıyorum.
  • en sevdiğim yatağım en korkulu yerim oldu. çünkü yatmak bile çok zor, sağdan sola dönmek tam bir facia... çatı bölgesi çok ağrıyor.
  • yemekle çok aram yok. şekerden dolayı dikkat etmek zorundayım. bebeğime göre besleniyorum. ama bu aralar yemek yapmaya bile halim yok.
  • yüzüm şişti...çevremdekiler doğum yaklaşınca yüz ve burun şişermiş, bu yüzden senin yakın herhalde diyor.
  • gece uyanmalarım zaten epeydir var ve malum wc.
  • 1 haftadır hafif hafif sancılar kendini göstermeye başladı.

Allah hepimizin meleğini vakti zamanında ve sağlıcakla kucaklarımıza versin inşallahhhhh...

Allah hepinizin yardımcısı olsun sağlıklı hamilelik ve doğum geçirin.Bende daha evli bile değilim ama burdan çok şey öğreniyorum bazende korkuyorum.Bu arada başlığı anlayamıdım merak ettim daldım içeri :D

ben de yarın 37 + 0 da oluyorum...

son 2 hafta şimdiye kadar geçenki dönemlerden en ağırıymış onu anladım.

• yürümekte bile zorlanıyorum. tam penguen oldum.
  • rahat eğilip kalkamıyorum.
  • en sevdiğim yatağım en korkulu yerim oldu. çünkü yatmak bile çok zor, sağdan sola dönmek tam bir facia... çatı bölgesi çok ağrıyor.
  • yemekle çok aram yok. şekerden dolayı dikkat etmek zorundayım. bebeğime göre besleniyorum. ama bu aralar yemek yapmaya bile halim yok.
  • yüzüm şişti...çevremdekiler doğum yaklaşınca yüz ve burun şişermiş, bu yüzden senin yakın herhalde diyor.
  • gece uyanmalarım zaten epeydir var ve malum wc.
  • 1 haftadır hafif hafif sancılar kendini göstermeye başladı.

Allah hepimizin meleğini vakti zamanında ve sağlıcakla kucaklarımıza versin inşallahhhhh...

canım çok az kalmış senin de allah sağ salim kurtarsın sen normal yapacaksın galiba ben sezeryan olacağım diye 38.haftada alacaklar bebişi şimdiden zor günler başladı artık son haftalarda neler yaşıcam bilmiyorum allah yardımcımız olsun bebişler için değer diyoruz:ebebek:

ay ben sabahları donmek isterken vajinama sankı bısıler saplanıyo kasıktan vajınaya kadar o kadar cok agrıyokı donup kalıyorumm eskıye gore ıstahım kesıldıı ama dikkat etmek isterken eşimmm cok yıyorrr bende gorunce cnm cekıyor ondan onunla pek kalmıyorum o yemek yerken

Geri