gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Kısa Bilgi istiyorum ben

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba arkadaşlar bana acil olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Kısa Bilgi veri misiniz lütfen çok sevinirim

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

30 Ağustos Zafer Bayramı Hakkında Kısa Bilgi

30 Ağustos Zafer Bayramı Kısa Bilgi

Yakında kutlayacağımız Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin şanlı sayfalarından birini temsil eder. Bayram olarak kutlanan 30 Ağustos,1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni (Büyük Taarruz) anmak için düzenlenir.

Zafer Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlanır. Devlet erkânı ve birçok vatandaş, Ankara'da Anıtkabir'i, diğer illerde de anıt ve şehitlikleri ziyaret edip, Mustafa Kemal Atatürk'e, silâh arkadaşlarına ve komutasında savaşmış askerlere şükranlarını sunar. Hemen hemen her yerleşim yerinde, askerî birlikler geçit törenlerine katılır. Ayrıca dış temsilciliklerde de çeşitli kutlamalar yapılır. 30 Ağustos günü, Türkiye'de resmî tatildir.

Zafer Bayramı, ilk defa 30 Ağustos 1923 günü Afyonkarahisar, Denizli, Kahramanmaraş, Ankara ve İzmir'de kutlanmıştır. Resmî olarak Zafer Bayramı ilân edilmesi 1935 yılının Mayıs ayında olmuştur. Zafer Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlanır. Devlet erkânı ve birçok vatandaş, Ankara'da Anıtkabir'i, diğer illerde de anıt ve şehitlikleri ziyaret edip, Mustafa Kemal Atatürk'e, silâh arkadaşlarına ve komutasında savaşmış askerlere şükranlarını sunar. Hemen hemen her yerleşim yerinde, askerî birlikler geçit törenlerine katılır. Ayrıca dış temsilciliklerde de çeşitli kutlamalar yapılır. 30 Ağustos günü, Türkiye'de resmî tatildir.

30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Kısa Bilgi istiyorum ben konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Malazgirt Savaşı’yla (1071) 26 Ağustos’ta Anadolu’nun Türklere kapıların açan kahraman ordumuz; Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle de Anadolu topraklarının Türk Vatanı" olduğunu önünde durulmaz bir iradeyle düşmana ispatlamıştır. Ve yine ulusumuzun iradesiyle...
  2. 30 ağustos zafer bayramı

30 ağustos zafer bayramı

30 AĞUSTOS BÜYÜK ZAFER BAŞKOMUTANLIK MEYDAN SAVAŞI İlgi: Büyük Zaferin Önemi Güneş batıya yaklaştıkça ateşli, kanlı ve ölümlü bir kıyametin kopmak üzere olduğu bütün ruhlarda seziliyordu. Biraz sonra dünyada büyük bir çöküntü olacaktı. Ve beklediğimiz kurtuluş güneşinin çıkıp doğabilmesi için bir çöküntü gerekli idi. Karanlıklar içinde bu çöküş gerçekleşmeli idi. Gerçekten göğün karardığı...
  3. 30 Ağustos Zafer Bayramı Afişleri Resimleri Yepyeni

30 Ağustos Zafer Bayramı Afişleri Resimleri Yepyeni

30 Ağustos Afişleri 2012 Zafer Bayramı Afişleri Daha önce siz sevgili melek'lerimiz ve misafirlerimiz ile 30 Ağustos Zafer Bayramı şiirleri paylaşmıtık. Şimdi de bu sayfamızda yine siz sevgili üyelerimiz ve misafirlerimiz için, 30 Ağustos Zafer Bayramı afişleri paylaşıyor ve bizden 30 Ağustos Zafer Bayramı resimleri isteyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz.
  4. 30 Ağustos Zafer Bayramı Anlam Ve Önemi hakkında acil bilgi istiyorum sizden

30 Ağustos Zafer Bayramı Anlam Ve Önemi hakkında acil bilgi istiyorum sizden

selam arkadaşlar ben sizden 30 Ağustos Zafer Bayramı Anlam Ve Önemi hakkında bu sayfadan acilen bilgi paylaşmanızı rica ediyorum.
  5. 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Sözler istiyorum ben

30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Sözler istiyorum ben

Selam arkadaşlar ben sizden 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Sözler paylaşmanızı istiyorum şimdiden çok tşk ederim 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Sözleri için

Sayfayı Paylaş