gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

30 yıl Bağdat'ta yanan ateş

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sırrı-i Sekati Hazretleri’ne: - “Ya şeyh, sizin hiç hatanız olmadı mı?” diye sordular.

- “Kardeşlerim, bir hata işledim ki ateşi otuz yıldır yüreğimi yakmaktadır. Hatırladığımda kalbim duracak gibi oluyor” dedi. Müslümanlar merak ettiler:

- “O hata ne idi?”

- “Otuz yıl önce Bağdat’ta büyük bir yangın çıktı. Benim dükkanımın da bulunduğu büyük bir çarşı yandı. O sırada ben orda değildim. Bana bütün komşuların dükkanının yandığını, benimkine bir şey olmadığını haber verdiler. Sevindim, “Elhamdülillah” diyerek Rabb’ime hamdettim. Fakat hemen aklıma diğer Müslümanları bırakıp sadece kendimi düşündüğüm geldi ve çok utandım. Derhal tövbe istiğfar ettim. Kefaret olarak dükkanımdaki bütün malları fakirlere dağıttım. Lakin otuz yıldır, o bir anlık bencilliğim kalbimden hiç çıkmadı, ateşi beni hep yaktı” dedi.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 30 yıl Bağdat'ta yanan ateş
    emeğine sağlık

30 yıl Bağdat'ta yanan ateş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 30 Yıldır Yakan Ateş!!!!!.......

30 Yıldır Yakan Ateş!!!!!.......

Sırrı-i Sekati Hazretleri’ne: - “Ya şeyh, sizin hiç hatanız olmadı mı?” diye sordular. - “Kardeşlerim, bir hata işledim ki ateşi otuz yıldır yüreğimi yakmaktadır. Hatırladığımda kalbim duracak gibi oluyor” dedi. Müslümanlar merak ettiler: - “O hata ne idi?” - “Otuz yıl önce Bağdat’ta büyük bir yangın çıktı. Benim dükkanımın da bulunduğu büyük bir çarşı yandı. O sırada ben orda değildim....
  2. 30 yıl hiç dışarı çıkmadı

30 yıl hiç dışarı çıkmadı

30 yıl hiç dışarı çıkmadı 17 yaşında bir eve kapandı... 30 yıl boyunca hiç dışarı çıkmadı, gün ışığından uzak kaldı. Saçları ise 3 metre uzamıştı. Fransa bu olayı konuşuyor. Polis ölen annesini aramak için eve gidince inanılmaz bir manzarayla karşılaştı. Evde saçları 3 metre uzamış bir adamla karşılaştı. Yapılan araştırmada adamın 30 yıl boyunca hiç dışarı çıkmadığı tespit edildi....
  3. Demet Akalın & Fettah Can - Yanan Ateşi Söndürdük (2011)

Demet Akalın & Fettah Can - Yanan Ateşi Söndürdük (2011)

Demet Akalın & Fettah Can - Yanan Ateşi Söndürdük, albümü, 2011 şarkıları, resimleri hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Demet Akalın & Fettah Can sevdiğim ve dinlediğim iki şarkıcıdır hanımlar. Bakalım bu albümde nelere yer vermişler :) Sanatçi: Demet Akalın & Fettah Can Albüm Adi: Yanan Ateşi Söndürdük Türü: Pop Yayin Tarihi: 24/02/2011 Süresi: 15:39...
  4. 110 Yıldır Yanan Ampulün Sırrı

110 Yıldır Yanan Ampulün Sırrı

Ampul, 110 yıllık sır, uzun süre yanan ampul hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. 110 yıldır yanan ampul akılları hayrete düşürmeye yetiyor hanımlar. Bilim adamlarının bile garipsediği olay ABD'nin Kaliforniya eyaletinde gün yüzüne çıkmış. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde Livermore kasabasında bir itfaiyeye kurulan ampul tamı tamına 110 yıldır yanıyor. 1901 yılında bir...
  5. Fettah Can Yanan Ateşi Söndürdük sözleri

Fettah Can Yanan Ateşi Söndürdük sözleri

Fettah Can Yanan Ateşi Söndürdük şarkı sözü Fettah Can Yanan Ateşi Söndürdük şarkı sözleri Benimde çok beğendiğim bir şarkı olan Fettah Can'ın Yanan Ateşi Söndürdük adlı şarkısının sözlerini bu yazımızda ben gibi bu şarkıyı seven bütün melek'lerimiz ve misafielerimiz için paylaşıyorum. Sözlerim var söyleyemedim Güzel yüreğini incitemedim Bizde eksilen bir şeyler var Uzaklaştık dur...

Sayfayı Paylaş