gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

30lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

cilt bakımı 30 yaşında cilt bakımı

Yaşınız 30a merdiven dayamış olabilir melekler :) Herkes bir gün yaşlanacak ve her yaşın ayrı bir güzelliği var, bunu unutmayın lütfen. Sağlıklı ve canlı bir cilt içinse elbette ki almanız gereken bazı tedbirler de mevcut, Eğer cilt bakımı konusunda gerekli hassasiyeti gösterirseniz, yaşınızdan hayli küçük görünebileceksiniz. Bakalım 30 yaşında cilt bakımı nasıl olur, uzmanlara kulak verelim...

Yaşlanmayı geciktirmek için antioksidan içerikli ürünler kullanın. Geceleri meyve asitli kremler sürmeden uyumayın! Erken oluşan kırışıklıkların yerleşmesini engellemek için de peeling yaptırın.

Hayatın dönüm noktalarından biri olan 30'lu yaşlarda; akıp giden yılların izleri de yüzlerde belirmeye başlıyor. Bu dönemde, panik yapmak yerine, doğru bakım yöntemleri ile yaşlılık izlerine "Dur!" demek mümkün. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan; hem ruhsal hem de fiziksel açıdan önemli bir dönüm noktası olan 30'lu yaşlardaki cilt bakımının püf noktalarını anlattı:

SORUNLAR BAŞLIYOR
    30'lu yaşlarda, yaşlanma belirtileri başlar, ciltte birtakım değişiklikler gözlenir. Cildin yağ ve nem salgısı azalır.

Bilinçsizce yoğun güneşe maruz kalmak da 30'lu yaşlarda cilt lekeleri olarak ortaya çıkar. Ergenlik döneminde solaryuma girenlerde bu sorunlar daha belirgindir.

30 yaşına "Merhaba" diyenler, öncelikle kullanmış oldukları günlük bakım ürünlerine dikkat etmeli. Cilt yapısına uygun bir temizleyiciyle cilt temizlendikten sonra mutlaka nemlendirici kullanılmalı..

CİLT YENİLENİYOR
    Cildi kuru olanların, temizleme aşamasında derilerini kurutmayacak yapıda bir ürün seçmeleri de çok önemli.

Tonik tarzı ürünler, kuru ciltliler için uygun değildir. "Cildim çok yağlı" diyenler ise temizleme işleminin ardından tonik kullanabilir.

30'lu yaşlarda ciltte görülmeye başlanan sarkma, elastikiyet kaybı ve kırışıklıklar, mezolifting ile tedavi edilebilir.

Mezolifting uygulamasında, cildi yenileyen antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve cilde nem kazandıran hyarülonik asit; minik iğnelerle cilt altına enjekte edilir. Mezolifting sonrası cilt nemlenmiş, pırıl pırıl bir görünüm kazanmış ve yenilenmiş olur.

PELİNG İLE YILARIN İZİ
    Peeling'in amacı, üst tabakadaki hücrelerin soyularak atılması ve alttan canlı deri gelmesini sağlamaktır. Peeling iki ya da üçer hafta arayla dört ile altı seans arasında yapılır. Peeling işlemi için kullanılacak asidin gücü, kişinin cilt yapısı ve mevcut olan soruna göre belirlenmektedir.
    güneşe hayır

Peeling sonrası ciltte kızarıklık, hafif kabuklanma, kepeklenme gibi bulgular gözlenebilir. Yeni gelen deri, güneşe karşı çok hassastır. Bu aşamada güneşten korunmak çok önemlidir.

GENÇLİK GARANTİLİ REÇETE
    Yaşınızdan büyük görünmemek için öncelikle beslenmenize özen gösterin.

Günde en az altı saat uyumak cildinizi rahatlatır.

Su için. Su, cildin nemlenmesi açısından faydalıdır.

Sigara, derinin oksijen temasını engelleyerek, cildin yaşlanmasını hızlandırır. Sigara içiyorsanız bırakın!

Sebze ve meyve tüketimine önem verin. Bunların içeriklerinde bulunan antioksidanların sadece sağlığımız değil cildimiz için de olumlu etkileri bulunmaktadır.

Güneşten uzak durmak, yaşlanmanın geciktirilmesi açısından çok önemlidir. Kış aylarında bile düzenli olarak güneş koruyucu kullanın.

MEYVE ASİTLİ KREM CİLDİ IŞIL IŞIL YAPAR
    Meyve asitli kremler, ciltteki ölü tabakanın atılmasını kolaylaştırmakla birlikte cilde parlaklık da kazandırır. Bu ürünlerin özellikle gece kullanılması tavsiye edilir. Göz çevresindeki erken yaşlanma belirtilerini hafifletmek için de 'dermokozmetik' ürünlere başlanmalıdır.

LEKELER AZALIR
    30'lu yaşlar, ölü derinin soyulmasını sağlayan peeling uygulamaları için çok uygun zamandır. Peeling; hem oluşmaya başlayan erken kırışıklıkların yerleşmesini durdurur, hem de lekelerin tedavisini sağlar. Özellikle derinlere nüfuz ettiği düşünülen lekeler üzerinde etkilidir.

2. kuzey_emir

kuzey_emir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben 36 yaşındayım. anti-aging bakımına başlamak istiyorum fakat ne kullansam bilemiyorum herkes başka bir şey söylüyor. estetikle yapay gençleşmek de istemiyorum. lütfen önerilerinizi yazar mısınız?

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Merhaba, size buradan bir tavsiyede bulunmak çok yanlış olur. Size tavsiyemiz, bir Cilt Uzmanına görünüp cildinizin gereksinimlerine göre rutin bir bakıma başlamanızdır :)

4. kuzey_emir

kuzey_emir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumdaki melekler kırışıklıklar için ne kullanıyorlar onları çok merak ettim, görüşler benim için önemli. doktora gittim fakat verdiği krem hiç etki göstermedi:(

30lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nasıl Cilt Bakımı Yapılmalı?

Nasıl Cilt Bakımı Yapılmalı?

Cildiniz için ne tür bakım ürünlerini, nasıl kullanmalısınız? Cilde hoş bir görünüm veren zengin ve yoğun kremin altına nemli ve hidratlanmış bir krem deneyin. Kremi cildinize yedirmek için parmaklarınızın ısısını kullanın. Gözaltı bölgenize daha canlı ve parlak görünmesi için kapatıcı kullanın. Pembe veya şeftali rengi düzeltici bir kapatıcı ile sarı tonlu kapatıcıyı birbirine eş olarak...
  2. 30lu yaşlardan sonra cilt bakımı

30lu yaşlardan sonra cilt bakımı

YÜZ BAKIMI 30'lu yaşlarda epiderm daha hızla nem kaybeder. Ciltte yavaş yavaş elastikiyet, dirilik ve canlılık kaybı başlar, 20'li yaşlarda başlayan ilk çizgiler daha belirgin hale gelir. Stres ve yorgunluk ciltte parlaklık azalmalarına neden olur. Bu sizi tedirgin etmesin, sadece cildinize karşı dikkatli ve özenli olmanız yeterlidir. Günlük bakımınız yeni hücrelerin oluşumunu ve kolajen...
  3. günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı

günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı

günlük cilt bakımı nasıl yapılmalı ? kızlar cildime bakım yapmaya karar verdim ve sizdende günlük cilt bakımı nasıl yapılır diye ardım istiyorum
  4. Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

yaşa göre cilt bakımı,25 - 30lu yaşlara göre cilt bakımı,35-40 yaşlara göre cilt bakımı,40 yaş üstü bayanlar için cilt bakımı hakkında bilgiler Beyza diyorki; Yüzümüzün güzelliği ruh halimizi yansıtır.Güzel, bakımlı ,alımlı bir cilde sahip olmak ,kişiye kendinden emin bir duruş sergiler..Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır diyerek konuya giriyorum.Bana göre kronolojik yaşa göre değil...
  5. Yorgun Ciltlere Nasıl Bakım Yapılmalı?

Yorgun Ciltlere Nasıl Bakım Yapılmalı?

yorgun ciltlere bakım, cilt bakımı, yorgun ciltler için bakım Sevgili melekler, bu yazımızda sizlere yorgun ciltlere parlaklık ve canlılık verecek bir maske tarifi vereceğiz. Bu maske aynı zamanda makyaj öncesi bakımı olarak da çok etkili bir yöntem. Cildinizi ışıldatacak bu bakım için işte bilgiler ve tarif... Cildinizdeki bu yorgunluğu makyaj veya başka herhangi bir şey kapatamaz...

Sayfayı Paylaş