gebe
  1. sırça-köşk

sırça-köşk Forum Okuru

32 günlük bebeğimin burnu tıkalı ne yapabilirim?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında sırça-köşk tarafından paylaşıldı.

32 günlük bebeğim var burnu tıkalı doktora götürdüm olabilir dedi göğsüne sıcak havlu koy dedi 2 gündür yapıyorum değişiklik yok bu arada burun serumuda kullanıyorum ama fayda etmedi siz neler yaptınız bu durumda?

2. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    slm,benim cocuk doktorum önermisti önce kuru sogani kabugunu soymadan kücük bir parca kes,üzerine birkac damla lavanta yagi damlat.bebeginin bulundugu odaya örnek besiginin cevresinde bir yere koy.ben sürekli uyguluyorum sonuc mükemmel.kokusu cok yogun,cocuk rahatsiz olur diye düsünme hatta banada iyi geliyordu.lavanta yagini nereden bulabilirsin bilmiyorum,cünkü ben almanyada yasiyorum...

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Vallahi ben buruno çıkmış onu kullanıyorum hayatım doktoruna bir sok bakalım sakıncası yok dedi benim doktorum şimdi senin bebek yatamazda yazık geçmiş olusn.

4. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    gecmis olsun canim en iyi ilac anne sütüdür. Alamyada dokturlar Anne sütünü önerirler bir damla burnuna damlat o acar.
    Ablalarim yiyenlerimde öyle yaparlardi.....

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    benim ikiz bebeklerim 18 aylık grip olduklarında burunları tıkanıyor ve yatmıyorlar bebekken de bu konuda çok sıkıntı çektik. Bitkisel ilaçsız sprey vermişti doktorumuz o anlıkta olsa işe yarıyordu bide odayı nemlendir cnm bol bol..Bir çaydanlığın içine az biraz viks at sizin içinde bebek içinde iyi gelir solunum yollarını açar.

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

canım benim eczanelerde coldmix dıye bır damla var ondan al istersen cok işe yarıyo bebegnn sag ve sol omzuna kıyafetının üzerine damlat hemen fayda edıyo

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

besiginin etrafina islak havlular asmayi dene odadaki nem orani yükselsin ve hala emziriyorsan bebeginin burnuna sütünden birki damla damlat buenu acilacaktir. gecmis olsun

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bzdede aynı sorun vardı eczndn otri bebe brn tmzlyci al burnuna sokyn ağznla çekiysn ama çekmdn önce denz suyu sıkysn snra çekysn çok rahtlatyo

32 günlük bebeğimin burnu tıkalı ne yapabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğimin burnu tıkalı uyuyamıyor ne yapmalıyım ne yapabilirim

bebeğimin burnu tıkalı uyuyamıyor ne yapmalıyım ne yapabilirim

Kızlar mevsimler değiştiğinden dolayı 5 aylık kızımı malesef hasta ettim. Burnu tıkalı uyuyamıyor uyumuyor çok huzursuz ve sürekli ağlıyor. Bu bebişimin burnundaki sümükleri nasıl çıkarırım bana tam olarak ne tavsiye ediyorsunuz. Yardımcı olursanız sevinirim. Burnu tıkalı diye yatamamasının yanında birde mamada yiyemiyor. Sürekli bir ağlama hali var çok kötü durumdayım. Doktora gittim verdiği...
  2. bebeğimin burnu tıkalı nasıl açılacak

bebeğimin burnu tıkalı nasıl açılacak

merhaba hanımlar 3,5 aylık oğlumun burnu tıkandı nefes alamıyor. tuzlu su serumlarından aldım o anlık açılıyor ama sonra yine tıkalı özellikle geceleri burnu tıkalı olduğu için uyuyamıyor bebeklerin burun tıkanıklığı nasıl geçer tecrübelii annelerin yardımlarını bekliyorum
  3. 32 haftalık bebeklerin kilosu ne kadar olur?

32 haftalık bebeklerin kilosu ne kadar olur?

32 haftadaki gebe arkdasların bebeklerinin kilosu ne kadar biz de 32+1 olduk da :D
  4. Bebeğim çok gazlı ne yapabilirim

Bebeğim çok gazlı ne yapabilirim

merhaba hanımlar benim yenidoğan bir bebeğim var ve çok aşırı gazlı hiç durmuyor ilaç ve gaz çıkarma dışında bebeğin gazı için ne tavsiye edersiniz
  5. bebeğimin gözleri çapaklanıyor ne yapabilirim

bebeğimin gözleri çapaklanıyor ne yapabilirim

merhaba, birkaç günden beridir 5 aylık kızımın gözleri çok kötü çapaklanyr ne yapabilirim yavrum gözlerini bile açamaz oldu salgın mı ne varmış ya :(

Sayfayı Paylaş