gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

35 Haftalık Hamilelikte Sarı Akıntı

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamilelikte sarı akıntı neden olur,gebelikte sarı akıntı neden olur,gebelikte sarı akıntı nedenleri,hamilelikte sarı akıntı sebepleri,hamilelikte sarı akıntı hakkında bilgiler

gg.jpg

Gebelerde sık rastlanan şikayetlerden biri de çarpıntıdır. Çarpıntı, kansızlığın belirtilerinden biridir. Ayrıca bazı kalp has*talıklarının belirtilerinden biri de çarpıntı olduğu için, gebelerin bu şikayetleri oldu*ğunda, Dahiliye veya Kardiyoloji uzmanı tarafından da tetkik edilmeleri gerekir.

Gebelikte vücutta şişmeler varsa
    Gebelik hormonları, dokular arasında sıvı tutulumuna yol açar. Ayrıca büyüyen rah*min yaptığı baskı ile dolaşımın zorlaşması da, özellikle bacaklarda şişmelere neden olur.
    Gebelik zehir*lenmesi bulguların*dan biri de vücutta şişmelerdir. Bunun ayrımında da idrar tahli*linde protein kaybının olup olmadığına bakı*lır. Ayrıca gebe, tansiyon takibine alınır.

Vajinadan gelen akıntılar bir soruna işaret eder mi ?

Gebelerde normal vajinal akıntıların mik*tarı ve kıvamı artar. Fakat bu akıntıların rengi koyu sarı, gri, yeşil olursa veya peynirimsi bir görüntü alırsa ve kötü kokulu olursa, o zaman bir enfeksiyona işaret eder ve bu durumda mutlaka tedavi gerekir. Zamanında bu akıntılar tedavi edil*mezse, vajinadaki enfeksiyon yukarı rah*me doğru ilerler ve suların erken gelme*sine ve neticede erken doğuma yol açabilir.

Gebelikte göğüslerden süt gelmesi normal midir ?
    Normalde gebeler doğum yaptıktan sonra göğüslerinden süt gelmeye başlar. Bazen gebeliğin 3. ayından itibaren de göğüslerden süt gelebilir. Bu anormal ve kor*kulacak bir durum değildir.

35 Haftalık Hamilelikte Sarı Akıntı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte akıntı

Hamilelikte akıntı

hamilelikte yeşil akıntı gebelikte yeşil akıntı hamilelikte akinti Bunun sebebi üreme organlarındaki bezlerden salgılanan hormonların etkisiyle mukus üretiminin artmasıdır. Hamile bayanlarda görülen normal vaginal akıntı beyaz renktedir ve az kıvamlıdır. Genellikle vajendeki asit ortam nedeniyle zararlı bakterilerin üremesine imkan verilmez. Normalde vajinada denge halinde birçok organizma...
  2. hamilelikte akıntı

hamilelikte akıntı

melekler merhaba ben size çook önemli bi soru sorucam gebeliğimn 7. haftasında armut buyukluğünde bi kan pıhtısı düşürdüm şiddetli bi kanamayla ancakdoktorum bebkte bişey yok dedi 1 gün hastenede yatırdı ama kanamam yani kahverengi akıntım dewam ediyo başina böle bişeey gelen varsa nolur yazın meraktan ölüyorum bebegime bişey olurmu?
  3. Hamilelikte sara hastalığı

Hamilelikte sara hastalığı

gebelikte sara,gebelikte saranın zararları,hamilelikte sara,hamilelikte sara tedavisi,hamilelikte sara hakkında bilgiler Epilepsi hastalığı teşhisi konulduktan sonra tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Epilepsi yani sara hastalığı olarak ta bilinen bu hastalık beyin de sinir hücrelerinden kaynaklanmış olan ve tekrarlayan, kısa süreli nörolojik bir bozukluğun olmasıdır. Beyinden gelen...
  4. 35 Yaş Sonrası Hamileliğin Zorlukları

35 Yaş Sonrası Hamileliğin Zorlukları

Günümüzde artık toplum yapısında meydana gelen gelişmeler sayesinde kadınların iş hayatında eskiye oranla daha aktif bir şekilde rol alması, etkin doğum kontrol yöntemlerinin kullanılması konusunda bilinçlenme ve kısırlık tedavilerinin başarı oranının artması gibi etkenler sayesinde kadınların çocuk sahibi olma yaşlarında artış yaşanmıştır. İleri yaşlarında doğum yaparak anne olan kadınların...
  5. Korumasız ilişki yaşadım Bu Hamilelik mi?

Korumasız ilişki yaşadım Bu Hamilelik mi?

Kizlar lutfen yardım..10gün önce adet oldum adetim bittikten 4 gün sonra ilişki yaşadım korunmasız ama boşalma olmadı.ilişkiden sonraki gün sarı yapışkan akıntım geldi.1 gün sonrada yumurtalıklarımda agri yasadim. İlişki sırasında kuruluk yaşıyorum..bir sonraki adetime 15gun var. Yumurtlama donemim de degil.hamile olabilirmiyim?

Sayfayı Paylaş