gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

35 yaş ömrün yarısı mı sizce de ?

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Bence yaş otuz beş yolun yarısı değil. Hangi yaşta olursan ol bazı şeyler için çok geç, bazı şeyler için de tam zamanıdır. Bence sekseninde dil öğrenmenin, sağlık izin verirse doksanında geziye çıkmanın bir zararı var mı? Hayır, bakın Japonlar elinde bastonla dünyayı geziyorlar. Bu sayede kendilerini daha dinç hissediyorlar. Onlara göre ölüm yaşı bile doksan değil. Ben neden otuz beşi yolun yarısı olarak kabul edeyim ki? Neden öleceğim yaşı şimdiden belirleyeyim ve ölümü bekleyeyim. Benim yapacağım çok işim var. Bu süre kısa bana.:)

Yaş otuz beş!Yolun yarısı eder.
    Dante gibi ortasındayız ömrün. ( Cahit Sıtkı )

Cahit Sıtkı şiirlerinin çoğunda kendini anlatmıştır. '' Otuz beş yaş '' şiirinde karamsarlığını , korkularını ve özlemlerini dile getirmiştir.

Otuz beş yaşın ömrün yarısı olma düşüncesi ünlü İtalyan şair Dante'ye bir göndermedir. Dante bir şiiri yüzünden otuz beş yaşında sürgüne gönderilir. Sürgündeki yıllarının en önemli ürünü ise '' İlahi Komedya'' dır . İlahi Komedya şöyle başlar . ''Hayat yolunun ortasında kendimi karanlık bir ormanda buldum.''

Cahit Sıtkı'da Dante'den aldığı ilhamla 35 yaşı ömrün yarısı sayar ve şiirinde kendisi adına endişelerini dile getirir.

Ya sizce neresi ömrün ortası ? :)

35 yaş ömrün yarısı mı sizce de ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 35 yaş...

35 yaş...

35 yaş... Otuz beşime bastım geçen hafta... İlk yarı bitti : Hayat:1 Ben:0...!!!... Ama belliydi böyle olacağı Nicedir başlamıştı belirtiler: Yolda çocuklar "Amca su topu atıversene" diye seslendiklerinde kuşkulanmıştım ilkin... Sonra saçlarımdaki beyaz teller tescilledi yarı yolun ufukta göründüğünü, Baktım; lise fotoğraflarım sararmış, sınıf arkadaşlarım yaşlanmış. Eski dost...
  2. 35 yaş

35 yaş

35 yaş kıyafetleri 35 yaş giyim tarzı Kilo vermek ve aynı kiloda kalmak sizin için problem yaratmaya mı başladı? Siz de bu problemle boğuşan 35 yaş üstü kadınlardan biriyseniz yazımız tam size göre. 20’li yaşlarda kilo alma endişesi taşımadan istediğimiz her türlü yiyeceği tüketirdik. Kilomuzda biraz artış olduğunda ise birkaç gün yiyeceklerimize dikkat edip her gün 1 saat yürürsek istediğimiz...
  3. Yaş 35 yolun yarısı

Yaş 35 yolun yarısı

Kilo vermek ve aynı kiloda kalmak sizin için problem yaratmaya mı başladı? Siz de bu problemle boğuşan 35 yaş üstü kadınlardan biriyseniz yazımız tam size göre. 20’li yaşlarda kilo alma endişesi taşımadan istediğimiz her türlü yiyeceği tüketirdik. Kilomuzda biraz artış olduğunda ise birkaç gün yiyeceklerimize dikkat edip her gün 1 saat yürürsek istediğimiz kiloya kolaylıkla geri dönebilirdik....
  4. 35 yaşındayım halaçocuğum yok

35 yaşındayım halaçocuğum yok

Ebru Gündeş çocuk istiyor.bebisim Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaz konserleri kapsamında Sueno Otel'de sahneye çıkan Ebru Gündeş, birbirinden güzel parçalarıyla Türk ve yabancı tatilcileri unutulmaz bir konser verdi. Maytaplar eşliğinde sahneye çıkan Gündeş, eski ve yeni albümündeki parçaları seslendirdi. Türk hayranlarının yanı sıra Rus, Alman turistlere de seslenen Ebru Gündeş, sahne...

Sayfayı Paylaş