gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

39+2 hamileyim doğuma girerken hangi dualar okunabilir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba benim doğumuma çok az kaldı tabi doğum korkumda var doğuma girerken hangi duaları okuyabilirim ?

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Sevgili ziyaretçimiz öncelikle hayırlı doğumlar diliyoruz ve doğuma giderken okuyabileceğiniz duaları şöyle sıralamak istiyorum: **Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunabilir.

**“İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın”
    (A’raf suresi 54 ayet)
    Meali
    Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah’tır Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O’nundur Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir (A’arf suresi, 54)

**Doğuma girerken:Rabbi edhılni mudhale sıdgın ve ahricni muhrace sıdgın vec' al li min ledünke sultanen nasyra!

Manası: Ey Rabbim! Beni doğruluk girişi ile girdir! Ve Saadet çıkışı ile çıkar. Ve tarafından bana bir kuvvet ve yardım edici güç ihsan eyle!

**doğum esnasında:Ya Hayyu ya Kayyumu bi rahmetike esteğysu!

Manası: Ey Hayy ve Kayyum yüce Rabbim! Rahmetinle Sen'den yardım istiyorum. Girdiğim bu imtihanda beni muvaffak eyle!

Amin!

CeMoŞ bunu beğendi.
  3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    Canim kolay dogum icin Mülk suresi, Tarik Suresi, Ayetel kürsü okunmasi iyi imis.. Ben ablamin dogumunda basindaydim ve tek Ayetelkürsüyü ezbere bildigim icin sürekli onu okudum... inan cok kolay oldu dogumu... Allah yardimcin olsun canim.. Rabbim kolayliklar versin saglikli hayirli evlat nasip etsin sana :D Amin

BeyazMelek bunu beğendi.
  4. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93
    sen doğuma girdiğin gibi hemen meryem suresi okumaya başlasınlar sen çıkıncaya kadar çok çabuk doğum yaparsın yengemde okuduk ölü doğum olmasına rağmen girdikten 40 dakika sonra çıktı doğumhaneden

BeyazMelek bunu beğendi.
  5. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    Yasin sureside eğer hamile kalınınca hergün okunursa doğumun kolay geçmesini sağlıyor kızlar.

39+2 hamileyim doğuma girerken hangi dualar okunabilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öksürük hangi bölüme girer

öksürük hangi bölüme girer

doktora gideceğim de babam sgk lı acaba hangi bölüme giriyor bu öksürük nereye gitmem gerekiyor. sağolun.
  2. Eve Girerken Hangi Duayı Okumalıyız?

Eve Girerken Hangi Duayı Okumalıyız?

bu konu eve girerken okunması gereken dua ve anlamına yer vermektedir. Dışarıdan eve girerken okunması çok sevap olan eve giriş duası ve Türkçe açıklamasını sizler için paylaşıyoruz. “Allahümme inni es’elüke hayrel mevleci ve hayre’l mahreci, bismillahi velecna ve ala’llahi rabbena tevekkelna” “Allah’ım, Senden evime hayırla girip hayırla çıkmamı istiyorum. Allahın adıyla girer, Allahın...
  3. Sınava Girerken Hangi Dualar Okunabilir?

Sınava Girerken Hangi Dualar Okunabilir?

sınava girerken okunacak dualar, sınava girerken edilen dualar, sınav duaları Sevgili melekler, bir sınavdan başarılı olmak için öncelikli olarak ciddi bir şekilde o sınava hazırlanmak, çalışmak gereklidir. Bu tedbir alındıktan sonra tevekkül olmalı ve Allah'a dua ederek yardım istenmelidir. Yapılan dualar, eğer gerekli tedbir alındıysa Allah'ın izniyle kesinlikle boş çevrilmeyecektir. Bu...
  4. Doğuma girerken tamamen çıplakmı olucam?

Doğuma girerken tamamen çıplakmı olucam?

doğuma girerken üstümde kıyafet olucakmı,doğuma girerken üstümde bir şey olucakmı,doğum anında giyinikmi olucam,doğuma çıplakmı girilir hakkında bilgiler Merhaba hocam doğuma çıplak girildiğini söylüyorlar ben utangaç biriyim acaba doğrumu tamamen çıplakmı olucam ? Merhaba ;Size şunu net olarak söyleyebilirim ki doğum sırasında üzeriniz de birşeylerin bulunup bulunmadığı ne sizi nede...
  5. Çocuğum olmuyor nasıl dua etmeliyim ?

Çocuğum olmuyor nasıl dua etmeliyim ?

Günümüzde kısırlık oranı gittikçe artsada tıptaki yenilikler umutlandırıyor.Çevresel faktörler,genetik yatkınlık,düzensiz beslenme,zararlı alışkanlıklar,kilo,hormonal problemler,kalıtsal hastalıklar kısırlık nedeni.Modern tıpta çare bulamayan bir çok çift çareyi bitkisel kürlerden, dualar da aramakta.Biz bu konumuzda çocuk sahibi olmak için okunacak dualara yer vericez.Öncesi ; Çocuk sahibi...

Sayfayı Paylaş