+395 'e dikkat

best_dream

Hamiş Melek
+395 'e dikkat
Arkadaşlar ;
Sizi bir konuda uyarmak istiyorum.Geçen gün haberlerde de izlediğim bir durum başımıza geldi.
Bizim eşim ile telefon numaralarımız sıralı.Bir akşam 5 saniye ara ile ikimizede bir çağrı düştü.Açtık bir baktık +395 ile başlayan bir no.Eşim işi gereği yurtdışı ile görüşür.Bu kod neresi ve hadi eşime gelen çağrı normalde bana neden geldi diye düşünürken aklıma geldi izlediğim haber.
Hemen bilgisayarı açtım internetten araştırdım.Bulgaristanda bir grup insan Türkiyedeki telefonlara çağrı bırakıyorlar.Hatta bunun için otomatik bir çağrı merkezi bile kurulmuş.6 ayda bir aynı numaradan çağrı alan insanlar varmış.Bu çağrı özellikle internet sitelerinde evini veya arabasını satan beyfendilerin numaralarına bırakılıyormuş.Çünkü eğer çağrıya geri dönüş yaparsanız karşınıza bir bayan çıkıyormuş.Ne kadar zor durumda olduğu ile ilgili binbir türlü yalan söyleyip para istiyorlarmış.Haberde de para gönderen adamı nasıl soyduklarını anlatıyorlardı.
Lütfen herkes eşlerini,kardeşlerini,akraba ve dostlarını uyarsın.
Aman dikkat...

Amman dikkat !!!

Meleklerim çok dikkatli olun...Resmen insanların duygularını köreltmeye çalışıyorlar...Artık kimin ihtiyaç sahibi olduğunu bile anlayamıyoruz...

Ne olur dikkatli olalım sevdiklerimiziuyaralım...

Emeğin ve bu konudaki titizliğin için tşk ederim...+ rep

ben hiç cevap vermem yabancı numara görsem dahi geri dönmem arıyorsa arar konuşur kendini tanıtır ayrıca gecen bir mesaj gelmişti hala saklıyorum o numarayı o da aynı tuzak olabilir

telefonlar çok tehlikeli olmaya başladı.İnternetten bağlantıya geçip bilgisayardan tüm kişisel bilgileri alıyorlarmış.Sonra telefn numarana yine intenetten bağlanıp sim kartı kopyalıyorlarmış.Sendeki sim iptal oluyor tabi.Sonra bilgisayardan aldıkları banka şifrelerini alıyorlar ve banka tarafından telefona gönderilen şifre onların kopyaladığı sim karta geliyorlar ve hesaplarını boşaltıyorlar.Aman dikkat arkadaşlar.Evinizde telefonunuzda gerekli güvenlik duvarını oluşturun

Kızlar beni Bir kere romanyadan aradılar hatta daha önceden bu tür telefonlardan haberim olduğu için azcık intikam alim dedim ve bende Türk milletinin intikamını alaraktan işlettim beni arayanı :D Bir kezde bulgaristandan arandım dikkatli olun melekler :)))

Geri