gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

3g ile su kaçağı önlenecek

Konu, 'Bilim dalları' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

3g mekanlar 3G teknolojisi cepten görüntülü konuşturma ve hızlı internetin yanında birçok yeniliği daha hayatımıza sokacak. Su kaçağı önlenebilecek, doğalgaz, su, elektrik faturaları cepten ödenebilecek...

3G teknolojisi vatandaştan büyük ilgi gördü. Cep telefonundan görüntülü konuşmanın yanı sıra hızlı interneti de hayatımıza sokan 3G ile yeni sürprizler geliyor. GSM operatörleri vatandaşın şu anda cep telefonu ve bilgisayarlarla kullandığı bu teknolojinin birkaç ay sonra, içinden elektrik geçen her cihazda kullanılacağının müjdesini verdi. Turkcell Kurumsal Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener, cihaz üreticilerinin tüm dünyada simkart entegreli üretim modeline geçtiğini söyledi.

SAYAÇLARA SİM KART

Yener, 3G teknolojisi başlamadan birkaç ay önce elektrik, su ve doğalgaz sayacı üreten bazı şirketlerle görüştüklerini ve içerisinde sim kart entegre edilmiş sayaçların prototiplerinin üretildiğini söyledi. Bu sayaçların halen Türkiye’de bazı pilot illerde kullanıldığını belirten Yener, birkaç ay içinde yurt geneline bu teknolojinin yayılacağını, evdeki sayaçların da artık 3G teknolojisi ile uzaktan kontrol edilebilir hale geleceğini söyledi.

Yener Türkiye’de 17 milyon hane olduğunu, bu rakamı elektrik, su ve doğalgaz için bulunan üç ayrı sayaçla çarpıldığında çok büyük bir pazar ve gelir kaynağı da ortaya çıktığını ifade etti.

NE İŞE YARAYACAK?

Yener sayaçların cep telefonu ile uzaktan kontrol edilmesinin sağlayacağı katkıları ise şu şekilde sıraladı: n Su kaçakları önlenecek. Örneğin yazlığa gitmiyorsunuz ama su tüketimi başlıyor. Suyun parasını vermek zorunda kalıyorsunuz. Bu sistemle ayda bir kontrol değil 7 gün 24 saat kontrol sağlanıyor. Kimin, ne zaman, ne kadar kullandığını biliyorsunuz.

Dağıtım şirketleri kullanıcıya özgü paketler oluşturabilir hale gelecekler. Kullanıcı örneğin elektriği hangi saatlerde kullanıyorsa, şirket “biz bu saatlerde elektriği açalım, fiyatı şudur” diye paket sunabilecekler. Aynı Telekom operatörleri gibi çalışacaklar.

Ödeme sistemleri de değişecek. Kullanıcı fatura ödemelerini cep telefonu üzerinden yapabilecek. Hatta yüklediği cep telefonu kontörlerini su, elektrik ve doğalgaz için de kullanabilecek.

Ciddi bir tasarruf sağlayacak. Ayrıca dağıtım şirketleri sayaç memurlarını ayda bir evlere göndermek zorunda kalmayacak.

2,5 MİLYON KİŞİ ARTIK 3G'Lİ

3’ncü Nesil telekomünikasyon hizmetleri anlamına gelen 3G teknolojisini aboneler çok sevdi. Cep telefonundan görüntülü konuşma yapmak veya hızlı mobil internete kavuşmak isteyen 2.5 milyon kullanıcı, 3G aboneliğini başlattı. Hizmet henüz başlamadan 1 milyon abone kaydı yapan Turkcell, bu rakamı ikinci günde 1.5 milyona taşıdı.

Turkcell’de en fazla müşteri kaydı İstanbul ilinde yapılırken, ikinci en fazla başvuru Bursa’dan geldi. Avea da ikinci gününde 3G’ye büyük oranda abone kaydı gerçekleştirdi. Avea’nın 882 bin 3G uyumlu cihazı olan müşteri kitlesinin %11’i yani 98 bin 086 abone ilk gün 3G abonesi olmak için başvuru yaptı.

3g ile su kaçağı önlenecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 3G ihalesini Turkcell 358 milyon euro ile kazandı

3G ihalesini Turkcell 358 milyon euro ile kazandı

Cep telefonu kullanıcılarına yeni olanaklar sunacak Üçüncü Nesil Mobil Haberleşme Sistemi’nin (3G) kurulmasını öngören ihalede üç firma yarıştı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) yapılan ihalede lisans bedelleri bant genişliğine göre belirlendi. En geniş frekans bandını içeren A lisansı asgari 285 milyon Euro’dan satışa çıkarıldı. Lisans için kapalı zarfla Vodafone 298 milyon...
  2. 3G ile tanışmamıza 22 gün kaldı

3G ile tanışmamıza 22 gün kaldı

GSM operatörleri üçüncü nesil mobil iletişim sistemleri konusunda hazırlıklarını tamamladı Cep telefonundan hızlı ve zengin içerikli veri akışına imkan sağlayacak Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemleri (3G), Türkiye'de 30 Temmuz 2009'da hizmete geçecek. AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, geçen yıl Aralık ayında ihalesi yapılan ve teknik adı ''IMT-2000/UMTS'' olan 3G hizmet ve alt...
  3. 3G ile gizli arama:D

3G ile gizli arama:D

Meleklerim inernette 3G ile ilgili birşeyler ararken bir resim buldum ki sormayın.hahahahaGülme krizlerine girdim artık ne diyeceğimi şaşırdım valla.:D:DBiliyorsunuz ki artık 3G hayatımıza girmiş olan en yeni buluşlardan biri.3G yi bilmeyenler için söyleyeyim görüntülü arama ve yüksek kalite de inernet vs.gibi işlere yarıyor:D3G görüntülü arama olduğu için bizim Türk'ler yine ve yeni...
  4. Su Jimnastiği İle Zayıflayın

Su Jimnastiği İle Zayıflayın

su jimnastiği hareketleri video aqua gym istanbul su jimnastiği Kızlar suyla oynarak kilo verin...Ünlü model Tülin Şahin'den su ile form tutmanın tüyoları :tik: Tam 6 ıslak egzersiz... Sizi mutlu, vücudunuzu fit yapmak için... Yapmanız gereken tek şey, mayonuzu giyip kendinizi suya bırakmak. Sorunlu bölgeleri sıkılaştıran en etkili aqua-gym önerileri bir bilenden, Tülin Şahin’den geliyor....
  5. Gizli Su Kaçağı Nedir ?

Gizli Su Kaçağı Nedir ?

Başıma gelen bir olayı anlatmak isterim, önce su faturalarımız normalin çok üstünde gelmeye başladı, dış kapının yanında ki su sayacımızın çok hızlı bir şekilde döndüğünü farkettik normalde evimizde hiç bir musluk açık olmadığı halde, internetten araştırdım ve evimde gizli su kaçağı olduğuna kanaat getirdim. Başınıza gelebilecek en kötü durumlardan biridir, lütfen hafife almayın ve mutlaka bir...

Sayfayı Paylaş