4 Aylik bebeğii olan anneler ek gida olarak birşey veriyor musunuz?

• Konbuyu başlatan sırça-köşk
  • Başlangıç tarihi
S

sırça-köşk

Forum Okuru
4 Aylik bebeğii olan anneler ek gida olarak birşey veriyor musunuz?
Merhaba 4aylik bebeğim var benim gibi 4 aylık bebeği olan anneler ek gida olarak bir şey veriyolarmi? Eğer veriyorlarsa ne veriliyor acaba?

Emiyorsa gerek yok ama yetmiyorsada sebzeyle baslamistik biz ama 9 aydan sonra 6 AYDAN sonra devam mamasi ağırlıklı dedi doktorumuz bide meyvede asit olduğu için sebze ile başlattı tabi en iyiyi sen bilirsin sebze olarakta havuç oda 2 çay kaşığı 1 ay sonra havuca patates ne verirsen ver yavaş yavaş ilave et alerji için önemli..

Öncelikle bu konuda doktorunuzun önerilerine kulak vermenizin daha sağlıklı olacağı kanısındayım. Bebeğiniz emmiyorsa ek gıda seçeneği düşünülebilir ancak anne sütü olması halinde 6. aya kadar ek gıdaya geçilmemesi daha sağlıklı olacaktır. Bu aylarda azar azar yemeklerin tadına baktırılabilir meyve püreleri idealdir ve gaz yapan besinlerden uzak durmanız daha doğru olur.

Meyve suları muhallebi sebze çorbaları günlük yoğurt mayalayıp verebilirsin zeytin yağı yada tereyağ kullanabilirsin çorbalarda blrden de yüklenme azar azar ver

emzıren anneler ek gıdaya 4. Ayda gecmemelı benım kzım 4 aylık 1 bucuk aydır mamayla beslenıyo sutum kesıldıgı ıcın ben gectım ek gıdaya gunde sadece bır ogun ya yogur cıcıbebeyle karıstırıyorum ya sadece cıcı bebe verıyorum havuc kabak patates puresı yapıp ıcıne az mama karıstırıyorum verıyorum ama sadece bır ogunle baslattım ılerleyen zamanlarda cormayada gecıcem ama daha corba vermıyorum

benim oğlum 4buçuk aylık azar azar vererek başladım...cici bebe günlük yoğurt mayalıyorum sebze çorbası meyve püresi veriyorum şeker ve tuz dan uzak duruyorum...yalnız benim bebeğim emmiyor:-(

Geri