gebe
  1. sırça-köşk

sırça-köşk Forum Okuru

4 Aylik bebeğii olan anneler ek gida olarak birşey veriyor musunuz?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında sırça-köşk tarafından paylaşıldı.

Merhaba 4aylik bebeğim var benim gibi 4 aylık bebeği olan anneler ek gida olarak bir şey veriyolarmi? Eğer veriyorlarsa ne veriliyor acaba?

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Emiyorsa gerek yok ama yetmiyorsada sebzeyle baslamistik biz ama 9 aydan sonra 6 AYDAN sonra devam mamasi ağırlıklı dedi doktorumuz bide meyvede asit olduğu için sebze ile başlattı tabi en iyiyi sen bilirsin sebze olarakta havuç oda 2 çay kaşığı 1 ay sonra havuca patates ne verirsen ver yavaş yavaş ilave et alerji için önemli..

3. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Öncelikle bu konuda doktorunuzun önerilerine kulak vermenizin daha sağlıklı olacağı kanısındayım. Bebeğiniz emmiyorsa ek gıda seçeneği düşünülebilir ancak anne sütü olması halinde 6. aya kadar ek gıdaya geçilmemesi daha sağlıklı olacaktır. Bu aylarda azar azar yemeklerin tadına baktırılabilir meyve püreleri idealdir ve gaz yapan besinlerden uzak durmanız daha doğru olur.

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Meyve suları muhallebi sebze çorbaları günlük yoğurt mayalayıp verebilirsin zeytin yağı yada tereyağ kullanabilirsin çorbalarda blrden de yüklenme azar azar ver

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

emzıren anneler ek gıdaya 4. Ayda gecmemelı benım kzım 4 aylık 1 bucuk aydır mamayla beslenıyo sutum kesıldıgı ıcın ben gectım ek gıdaya gunde sadece bır ogun ya yogur cıcıbebeyle karıstırıyorum ya sadece cıcı bebe verıyorum havuc kabak patates puresı yapıp ıcıne az mama karıstırıyorum verıyorum ama sadece bır ogunle baslattım ılerleyen zamanlarda cormayada gecıcem ama daha corba vermıyorum

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benim oğlum 4buçuk aylık azar azar vererek başladım...cici bebe günlük yoğurt mayalıyorum sebze çorbası meyve püresi veriyorum şeker ve tuz dan uzak duruyorum...yalnız benim bebeğim emmiyor:-(

4 Aylik bebeğii olan anneler ek gida olarak birşey veriyor musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vücudunuza Yakıtını Veriyor musunuz?

Vücudunuza Yakıtını Veriyor musunuz?

Vücudunuza Yakıtını Veriyor musunuz? Kahvaltının vücudumuzun sağlığı açısından bilinmeyen yönleri... Çinliler sağlıklı yaşamı şöyle tanımlar "Kahvaltını tek başına yap, öğle yemeğini bir arkadaşınla ye, akşam yemeğini düşmanına ver!" Ömürlerinin uzunluğu ile meşhur 1.5 milyar Çinli yanılmış olamaz. Uzmanlara göre kahvaltı gelişimi ve başarının olmazsa olmazı.Gece boyunca uzun...
  2. Hülya Avşar 4 katlı köşkünü kiraya veriyor

Hülya Avşar 4 katlı köşkünü kiraya veriyor

Hülya Avşar,1997 yılında satın aldığı Sarıyer Büyükdere'deki 4 katlı köşkünü kiraya veriyor. Sarıyer'deki boğaz manzaralı köşkünde oturduğu sürece çok mutlu zamanlar geçirdiğini her fırsatta dile getiren ünlü sanatçının TMSF ile yaşadığı sorunlar sonunda ekonomik olarak zor duruma düşmüştü.
  3. Müslüman olarak namazı sevebiliyor muyuz?

Müslüman olarak namazı sevebiliyor muyuz?

namazı şevkle kaldıracak dualar Kendi kendimize şöyle bir düşünüp soralım ve samimi olarak cevap verelim; Bir Müslüman olarak namazı sevebiliyor muyuz? Her zaman için namazı seven bir insan mıyız? Namaz vakti gelse, ezan okunsa, namaz kılsam, canım namaz kılmak istiyor diyor muyuz hiç? Midemizin açlık hissettiği ve bir şeyler yemek istediği gibi günün belirli vakitlerinde namazın açlığını...
  4. anne baba olarak yaptığımız hatalar

anne baba olarak yaptığımız hatalar

sorumlulukla ilgili hikayeler Çocuklarınızı büyütürken, onlara yardımcı olmak adına bazı hatalarda bulunduğunuz zamanlar oluyordur elbette. Örneğin; okul ödevlerini yaparken, sizin payınıza düşenden çok daha fazlasını yapmanız, yerli yersiz ödüllendirme yöntemini seçmeniz gibi davranışlarınızda aslında sizin anlatmak istediğinizle, çocuğunuzun anladığı arasında “anlaşılırlık” farkı vardır....
  5. Gebelikte Anne Adaylarinin 9 Aylik Psikolojisi

Gebelikte Anne Adaylarinin 9 Aylik Psikolojisi

birbirlerini anlamaya calisiyorlar : Butun kadınlar hamilelik dönemini farklı duygu ve bedensel değişimlerle yaşar. Bunlar hakkında önceden bilgi sahibi olmak gebeliğe karşı daha bilinçli ve pozitif yaklaşılmasını sağlar. İşte bu özel süreçte her anne adayının bilmesi gerekenler... İkinci üç ay anne adayları için ilk üç aya göre daha sakin geçiyor....

Sayfayı Paylaş