gebe
  1. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63

4 kardeş

Konu, 'İtirazım Var Asabiyim Ben' kısmında suCre tarafından paylaşıldı.

Bu dünyada 4 kardeş varmış. Bu kardeşlerin üçü doğru yolu seçmişler namazını niyazını orucunu tutup Allah için hayırlı işler yapmışlar. Diğer bir kardeşleri ise kendini şaraba vermiş, hergün içip günah defterini rekorlar kitabına doğru sokmaya çalışıyormuş. Uzun süre sonra bu 4 kardeş ecelleri gelip ölmüşler. Kardeşler bir arada toplanıp sorguya çekilmişler. Doğru yolu seçen kardeşlerden ilkine sormuşlar;

"Allah için dünyada ne yaptın?"
    "Orucumu tuttum namazımı kıldım zekatımı verdim Allaha layık olabilmek için kulluk görevimi iyi güzel bi şekilde yapmaya çalıştım."
    Bunun üzerine sorgucu melekler yolu göstermiş;

"Tamam o zaman sen al bi huri çık yukarı cennete."
    Doğru yolu seçen 2. kardeşe gelmiş sorgu sırası.
    "Allah için ne yaptın?"
    "Orucumu tuttum, namazımı kıldım, zekatımı verdim. Allaha layık olabilmek için kulluk görevimi iyi güzel bi şekilde yapmaya çalıştım" diye cevaplamış o da.

"Sende al bi huri çık yukarı" demişler.
    İyi yoldaki 3. kardeşe de sormuşlar ve aynı cevabı almışlar.
    "Hadi bakalım sen de al bi huri çık yukarı" demişler.
    Son sıradaki şarapçıya sormuşlar:
    "Allah için ne yaptın?"
    "Valla ben bişey yapmadım, ha bire şarap içtim, karılarla yattım kalktım, günah işledim."
    "Sen in aşşağıya, doğru cehenneme, yanacaksın."
    "Verin bir şişe şarap, ineyim" demiş bizimki.
    Melekler bozulmuş:
    "Aşşası meyhane mi lan?"
    "Niye? Yukarsı k..hane mi ? Al huri çık yukarı! Al huri çık yukarı." hahahahahaha

2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    puhahahha :) allam ya kopardın yanı benı ..

4 kardeş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kardeş geliyorsa ?

Kardeş geliyorsa ?

rüyada yeni doğmuş kardeş görmek rüyada yeni kardeş görmek kardeşinin doğduğunu İkinci çocuğun doğumuyla ailede dengeler büyük ölçüde değişir. Şimdiye kadar evin tek gözbebeği olan ilk çocuğa bir "rakip" gelmiştir. Artık bebeklik çağını çoktan geçmiş olan çocuğunuzun yeni gelen ile beraber tekrar bebekleştiğini bile görebilirsiniz. Çocuklarınız büyüdükçe aralarında çekişmeler,...
  2. Kardeş Kardeş Zirveye Doğru

Kardeş Kardeş Zirveye Doğru

Türk basketbolunun yetmişli ve seksenli yıllardaki efsane guardlarından Necati Güler'in oğulları Muratcan ve Sinan Güler, Basketbol Ligi'nde iki farklı takımda ancak "aynı hedefe", şampiyonluğa doğru koşuyorlar. 26 yaşında olmasına karşın 10 yıldır Türkiye Ligi'nde boy gösteren Muratcan, Türk Telekom forması altında zirve yarışını sürdürürken, kardeşi 23 yaşındaki Sinan da Beşiktaş...
  3. Kardeş Kıskançlığı

Kardeş Kıskançlığı

Kardeş Kardeşi Kıskanırmı? kıskançlık ile ilgili fıkralar kıskançlıkla ilgili fıkra kıskançlıkla fıkralar kıskançlık ile fıkra fıkraları KARDEŞ KISKANÇLIĞI İNSANLIK TARİHİ KADAR ESKİDİR İnsanlık tarihinde ilk cinayetin kardeş kıskançlığı yüzünden işlenmesi bu konuyu ciddiye almamızı gerektiriyor. Kabil, babası tarafından sevilen kardeşi Habil’i o kadar kıskanır ki, kıskançlık ateşini ancak...
  4. Kardeşler ama 4 çocukları var

Kardeşler ama 4 çocukları var

Evlenerek dört çocuk yapan kardeşler yeni bir tartışmanın kapısını araladı. Almanya'nın Saksonya eyaletinde yaşayan Patrick S. ve Susan K. kardeş olmalarına rağmen evlenerek ortak dört çocuk sahibi oldu. Ülkede şimdi yakın akrabalar arasındaki evliliğin suç olup olmadığı tartışması yapılıyor. Almanya'da ensest ilişki yasalara göre suç sayılmasına rağmen ikili bu ilişkiden vazgeçmedi. Patrick...
  5. Kardeş mesajları

Kardeş mesajları

kardeşine sözler kardeşe sözler kardeş mesajları kardeşlik mesajları kardeşe mesaj kardeş mesaj, kardeş mesajı, kardeş msj, kardeş sözleri, kardeş sözler, kardeş sözleri 2011, kardeş sözleri kısa, kardeşlik sözleri, kardeş sözleri damar, kardeşlik sözleri damar Kardeş gibi gördüğünüz dostlarınıza yada kardeşlerinize gönderebileceğiniz, kardeşlik mesajlarından örnekler sunuyoruz bu...

Sayfayı Paylaş