gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

4 - Tutukluluk Ve Hükümlülük Halinde:

Konu, 'İcra ve İflas Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

hükümlüye icra takibi tutukluya icra takibi Madde 54 - (Değişik madde: 18/02/1965 - 538/25 md.)
    Mümessili olmıyan bir tutuklu veya hükümlü aleyhine takipte, mümessil tayini vesayet makamına ait olmadıkça, icra memuru bir mümessil tayin etmesi için kendisine münasip bir mühlet verir ve takibi bu sürenin bitmesine bırakır. Bu mühlet içinde temsilci tayin edip icra dairesine bildirmiyen tutuklu veya hükümlü hakkında takibe devam olunur.

Mal kaçırılması ihtimali olan hallerde bu mühlet içinde de haciz yapılabilir.

4 - Tutukluluk Ve Hükümlülük Halinde: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. halı ve kilimin faydaları!

halı ve kilimin faydaları!

“Halı, yumuşaklığı ve hız kesici etkisi sayesinde ev içinde her yaştan insan için güvenli bir ortam yaratır. Özellikle yeni yürümeye başlamış çocukların hareketlerini kontrol etmek zor olduğu için, sert ve soğuk bir zeminden ziyade halı gibi yumuşak ve koruyucu bir kaplama seçmek çok daha güvenlidir.” Son birkaç yılda popülaritesi devamlı olarak artan bir grafik çizen halı ve kilimler,...
  2. Islam ve düşüncesi - 4

Islam ve düşüncesi - 4

Kıpırdayabilenler, bir gün, kıpırdamaz olabiliyorlar. Şu halde bütün kıpırdayabilenler sonludurlar. Ya yukarısı?.. Yukarısı sonsuz mudur? Yukarısının ancak bir yüzü görünmektedir. Görünen yüz sonludur. Ya görünmeyen yüzde sonsuzluğa doğru bir uzanış varsa? Hay, göğe iki değnek saplayabildiğini, bu değneklerin de, göğün görünmeyen yüzüyle birlikte sonsuzluğa doğru uzanabildiklerini düşlüyor....
  3. Filozoflar Ve Buluslar 4

Filozoflar Ve Buluslar 4

HIPOKRAT Hipokrat, M.Ö. 460 yılında Kos Adası'nda dünyaya gelmiştir. Babası da hekim olan Hipokrat, tababet ile ilk derslerini babasından almıştır. Hayatının büyük bir kısmı gezmekle geçen Hipokrat, gerçek tababetin kurucusu sayılır. Tedavi san'atını birtakım eski inanışlardan arındıran, hastalıkların ilk tariflerini ortaya koyan, medikal deontolojinin temellerini atan Hipokratı'ın en...
  4. Türkçe'nin hal ve gidişatı

Türkçe'nin hal ve gidişatı

Yıl: 1965 "Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.." Yıl: 1975 "Karşıma birdenbire çıkınca çok...
  5. Ve Playstation 4 Satışta!

Ve Playstation 4 Satışta!

playstation 4, playstation 4 çıktı, playstation 4 oyunları Sevgili melekler, aylarca süren bekleyiş sona erdi ve Playstation 4 ABD'de satışa çıktı. Geceyarısı satışa sunulan Playstation 4 için oyunseverler perşembe sabahından itibaren elektronik marketletr önündeki yerlerini aldılar. Cnbc-e'nin haberine göre; perakendecilere toplam 1 milyon adet konsol gönderen Sony, Mart 2014'e kadar 5...

Sayfayı Paylaş