gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

5 ayda, 2 bin 801 akaryakıt istasyonu denetlendi

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

5 ayda, 2 bin 801 akaryakıt istasyonu denetlendiSanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan denetimlerin artacağını söyledi Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, 5 ayda, 2 bin 801 akaryakıt istasyonunda 18 bin 437 pompanın denetlendiğini, 200 istasyona lisans ve marker, 56 istasyona da pompa uygunsuzluğundan ceza kesildiğini bildirdi. Çağlayan yaptığı yazılı açıklamada, yasa gereği akaryakıt ve LPG sayaçlarını kontrol eden, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu işbirliği ile lisans ve marker denetimlerini Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın gerçekleştirdiğini hatırlattı.
    Yapılan lisans denetimi sonunda 582 akaryakıt istasyonundan 184'ünün lisansının olmadığının saptanarak mühürlendiğini belirten Çağlayan, marker ölçümü yapılan bin 759 akaryakıt istasyonundan 16'sının marker seviyesinin geçersiz çıktığını ve bu istasyonların da mühürlendiğini bildirdi.
    Bu yılın ilk 5 aylık döneminde, 2 bin 801 akaryakıt istasyonunda 18 bin 346 akaryakıt sayacının da denetime tabi tutulduğunu ve 302 sayaçta mevzuata aykırılıklar tespit edilerek zabıt tutulduğunu belirten Çağlayan, toplam 36 akaryakıt istasyonuyla ilgili olarak cezai işlem yapıldığını ifade etti.
    Bakan Çağlayan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın tüketicilerin hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla denetimlerine aralıksız devam edeceğini bildirdi

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: 5 ayda, 2 bin 801 akaryakıt istasyonu denetlendi
    Paylaşım için teşekkürler

5 ayda, 2 bin 801 akaryakıt istasyonu denetlendi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 1 ay 5 günde sonra bugün 2 tane sigara içtim:(

1 ay 5 günde sonra bugün 2 tane sigara içtim:(

günde 5 sigara günde 2 sigara 1 içmek sigarayı bırakalı 1 ay oldu 5 içmek ya bugün çok kötü bişey yaptım..kendimi çok suçlu hissediyorum..sigarayı bırakalı tam 1 ay 5 gün olmuştu ve bugün 2 tane sigara içtim..akşam yemeğinde balık yedik balık yiyince acayip sigara içme istegim uyanıyor..koçişte yemekten sonra çöpleri dökmesini söyledim(sabaha kadar o balık kokusundan nefret ederim adamcağıza...
  2. TOKİ, 2 ayda 8 bin 529 konut satacak

TOKİ, 2 ayda 8 bin 529 konut satacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yaklaşık 2 ay içinde, yapımı tamamlanan veya halen sürmekte olan 8 bin 529 konutu satacak. TOKİ'den verilen bilgiye göre, konutlardan almak isteyenlerin başvuruları, Nisan sonuna kadar kabul edilecek. TOKİ’nin alt gelir grupları için İstanbul-Tuzla’da yaptırdığı 984 konuttan almak isteyenler, 11-31 Mart günleri arasında Tuzla Belediyesi’ne başvuracak. Ayrıca...
  3. istasyon

istasyon

Rüyasında istasyon gören kimsenin planlarını bir süre daha ertelemesi gerekir; çünkü ortam uygun değil demektir. Işıklı, kalabalık istasyon işler ile ilgili yaşamda yapılacak değişiklikler, yeniliklerdir. Aydınlık istasyon, kişilerin kuruntularından kurtulup, yeni bir devreye gireceğine işaret eder.Rüyada istasyonda yolcu bekledigini görmek, basladiginiz iste bazi aksamalar olacagina, hiç bir...
  4. Denetleme

Denetleme

Madde 64 - Toplu iş sözleşmesine veya 63 üncü maddede belirtilen hakem veya mahkeme kararlarına uyulup uyulmadığı İş Kanunu hükümleri uyarınca denetlenir
  5. Ayda yaklaşık 5 bin YTL olan şoförlük maaşı, mesailerle 7 bin 200 YTL’yi buluyor.

Ayda yaklaşık 5 bin YTL olan şoförlük maaşı, mesailerle 7 bin 200 YTL’yi buluyor.

İngiltere’de en çok otobüs şoförü aranıyor. Ayda yaklaşık 5 bin YTL olan şoförlük maaşı, mesailerle 7 bin 200 YTL’yi buluyor. Ancak yine de çalışma mekanı Londra sokakları olacak otobüs şoförü bulunamıyor. Ozan KÖSE'nin haberi Yurtdışında çalışmak, bu ülke İngiltere ise kimin ilgisini çekmez ki? İngiltere’de en çok personel arayan sektör toplu taşıma “Mesailer hariç 500 sterlin...

Sayfayı Paylaş