gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

5 milyon doları kim alacak?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

13 yıl boyunca hippi kılığında farklı bir kimlikle saklanan 250 bin kişinin katili Sırp Kasap Radovan Karadziç’in ABD tarafından başına ödül olarak konulan 5 milyon doları kimin alacağı merak konusu oldu. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bir belediye otobüsünde başına çuval geçirilerek yakalanan savaş suçlusu Radovan Karadziç’in (63) ABD tarafından başına ödül olarak konulan 5 milyon doların kime teslim edileceği merak ediliyor. Washington yönetimi, 11 ayrı suçtan Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi’nde yargılanması beklenen Sırp liderin yakalanmasına yardım edenlere 5 milyon dolar ödül vereceğini açıklamıştı. 8 bin kişinin üç günde öldürüldüğü Srebrenitsa katliamının direkt sorumlusu olarak gösterilen ve toplam 250 bin Boşnak ve Hırvat’ın katili Karadziç’in sadece Sırp istihbarat birimleri tarafından yakalanıp yakalanmadığı sorusuna net bir cevap yok.

CIA’Mİ YAKALADI?

Dragan Dabiç adıyla sahte kimlikle ortalıklarda dolanan Karadziç’in cuma günü yakalanmasından birkaç hafta öncesinde Sırp istihbarat servisinin, yabancı bir istihbarat servisinden çok önemli bilgiler aldığı öne sürüldü. Buna karşın Belgrad yönetimi, operasyonda kesinlikle yabancı istihbarat birimlerinden yardım almadıklarını açıkladı. 3 gün boyunca polis merkezinde bir hücrede tutulan ve DNA testi yapılan Karadziç’in avukatı Svetozar Vujacic, müvekkilinin başına çuval geçirilerek tutuklanmasının yasalara aykırı olduğunu öne sürdü.

PARTİZAN GÖRÜNTÜ

Uzun saçları ve sakalıyla dikkati çeken Karadziç’in, uzun yıllardır Belgrad’da, daha çok milliyetçi Radikal Parti yandaşlarının oturduğu ‘Yeni Belgrad’ semtinde yaşadığı belirtiliyor. Çetnik Sırp milliyetçilerine has uzun sakalıyla yüz hatlarını gizleyen Karadziç’in elmacık kemiklerinin dikkat çekmemesi için gözlük taktığı ifade ediliyor.

haber7.com

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: 5 milyon doları kim alacak?
    paylaşım için saol emeğine sağlık

5 milyon doları kim alacak? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kim Günde 2 milyon dolar kazanabilir?

Kim Günde 2 milyon dolar kazanabilir?

Öyle işler var ki, uzmanı olduğunuz zaman inanılmaz paralar kazanabiliyorsunuz. Hem de riske girmeden, başkalarının parası ile oynayarak... Dünya finans piyasalarının kalbi olan ABD'de iyi bir fon yöneticisi, normal bir ABD vatandaşının bir günde kazandığını, 10 dakikadan az bir sürede kazanıyor. ABD'nin en çok kazanan 20 fon yöneticisi arasında yapılan araştırmaya göre, bu kişilerin yıllık...
  2. 150 milyon dolar ÇÖPE

150 milyon dolar ÇÖPE

Kanallar dizilerle 13 bölümlük anlaşma yapıyor. Ama diziler 3. ve 4. bölümü bile bulmuyor. Kanallararası rekabet öyle bir hal aldı ki, bir dizi başlarken diğeri yayından kaldırılıyor. Üstelik bu projeler için milyonlarca lira gözden çıkarılabiliyor. Yapımcı firmalar, diziler için kanallarla 13'er bölümlük anlaşmalar yapıyor. PARALAR HAVAYA UÇTU Ancak buna rağmen pek çok projeye...
  3. Bedel 50 milyon dolardı

Bedel 50 milyon dolardı

Bedel 50 milyon dolardıKanaltürk'ün fiyatını düşüren beklenmedik gelişme neydi? 5 milyon dolar neden bloke edildi, Tuncay Özkan hangi şartlarda 5 milyon dolar daha alacak? 13.05.2008 12:11 Kanaltürk dün İpek-KozaGrubu'na satıldı. Satış şartlarıyla ilgili birçok şey konuşuluyor. En doğru bilgileri her zaman olduğu gibi HABERTURK.COM açıklıyor. İşte Kanaltürk'ün satış şartları.. Kanaltürk...
  4. Acun 1 milyon dolar verecek

Acun 1 milyon dolar verecek

Acun Ilıcalı'nın "Var Mısın Yok Musun" yarışmasına 19 Ekim Pazar günü bir dünya starı katılacak. Christina Aquilera programa katılmak için tam 1 milyon dolar alacak. Acun Ilıcalı yarışma programına çıkması için Christina Aquilera'yla 1 milyon dolar karşılığında anlaştı. Albümleri 40 milyonun üzerinde satan 4 Grammy ödüllü Christina Aquilera 19 Ekim Pazar akşamı kimsesiz çocuklar...
  5. 15 milyon öğrenci bugün karne alacak

15 milyon öğrenci bugün karne alacak

Yaklaşık 15 milyon öğrenci ve 600 bine yakın öğretmen bugün yarıyıl tatiline çıkıyor. İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ve 600 bine yakın öğretmen, yarıyıl tatiline hazırlanıyor. 2008-2009 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi, bugün sona erecek. Örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, ilk yarıyıldaki çalışmalarının karşılığı olan karnelerini alacak...

Sayfayı Paylaş