gebe
  1. ceyda güveci

ceyda güveci Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

5 yaşındaki çocuğun velayeti

Konu, 'Kadın ve Hukuk' kısmında ceyda güveci tarafından paylaşıldı.

iyi günler. benim 5 yaşında çocuğum var. ben eşimden ayrılmak istiyorum. ama çocuğumun velayetini ben almak istiyorum.ama onlar vermezler diye cesaret edemiyorum.eşim içki kullanıyor.bana velayetin verilme ihtimali nedir

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Merhaba... Sitemizin hukuk danışmanı Avukat Gökhan Arıcan Bey, online olduğunda size daha net bilgiler verecektir. Şahsen benim bildiğim kadarıyla, 5 yaşında ki bir çocuğun velayeti anneye veriliyor. Baba alkolik ise sizin velayeti alma şansınız daha da yüksek, büyük ihtimalle çocuğunuzun velayetini siz alırsınız.

Rab yar ve yardımcınız olsun, sizin için de çocuğunuz için de hayırlı olanı olsun.

3. AV. GÖKHAN ARICAN

AV. GÖKHAN ARICAN Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ceyda Hanım, aile hukukuna ilişkin sorularınızı lütfenhttp://www.meleklermekani.com/kadin-ve-hukuk/204564-aile-hukuku-hakkindaki-soru-and-cevaplar.html linkindeki bölümde sorunuz. Ayrı konu açmanıza gerek yoktur. Sorunuz ile ilgili olarak da daha önce yazdığım yazımın bulunduğu http://www.meleklermekani.com/kadin-ve-hukuk/219084-velayetin-duzenlenmesinde-neler-goz-onune-alinir.html linkinin size yardımcı olacağı düşüncesindeyim. Ayrıca yine yukarıda belirttiğim Aile hukuku hakkındaki soru & cevaplar bölümünde de benzer sorular cevaplanmıştır. Yine de cevabını bulamadığınız bir husus varsa lütfen ilgili bölüme tekrar yazınız.

5 yaşındaki çocuğun velayeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 5 yaşındaki çocukların eğitimi gelişimi

5 yaşındaki çocukların eğitimi gelişimi

5 yaş oyunları 5 yaşındaki çocuğun kilosu yaşındaki çocuğun eğitimi yaş çocuk eğitimi erkek çocuğu 5 yaş çocukları etraflarındaki kişilerin duyguları ve ihtiyaçları konusunda çok hassastırlar. Sıra beklemek veya oyuncakları ya da diğer şeyleri paylaşmak eskisinden daha kolaydır. Neler değişti? 5 yaş çocukları etraflarındaki kişilerin duyguları ve ihtiyaçları konusunda çok hassastırlar. Sıra...
  2. 5 Yaş çocuklarında hayali arkadaş ...

5 Yaş çocuklarında hayali arkadaş ...

Hemen hemen hepimizin 5 Yaşlarinda Hayali bir Arkadaşi olmustur degilmi meleklerim :):) Bunun kaynagi ney, buyrun... Beş yaş da çocuğun gelişimindeki önemli yaşlardan biridir. Bu yaştaki bir çocuğun hayal gücü oldukça gelişmiştir. Bunun yanında, çocuk yaşadığı ortamla ilgili olarak da çok çeşitli gözlemler yapabilmekte ve bunları oyunlarına yansıtabilmektedir. Bu yaştaki çocuk,...
  3. velayet için çocuğun yaşının önemi olur mu?

velayet için çocuğun yaşının önemi olur mu?

Selam arkadaşlar. Benim sorum şu , boşanma durumunda çocuğumuzun velayetini almak istersek, hakimin kararında çocuğun yaşının bir önemi olur mu ?
  4. Çocuğun Velayeti Kaç Yaşına Kadar Annededir?

Çocuğun Velayeti Kaç Yaşına Kadar Annededir?

bu konu boşanma durumunda çocuğun velayetinin annede kalma yaşı hakkında bilgiler içermektedir. Çiftler arası boşanmalarda eğer ortada küçük bir çocuk yada bebek varsa velayet genel de anneye verilir. Çocuğun velayetinin kaç yaşına kadar annede kalabildiği konusun da merak edilen bilgileri sizler için paylaşıyoruz. 12 yasına kadar Yargıtayın da kararlarında belirttiği üzere çok ters...
  5. Çocuğun Velayeti Kaç Yaşında Babaya Verilir?

Çocuğun Velayeti Kaç Yaşında Babaya Verilir?

bu konu çocukların boşanma durumunda babaya verilecek velayet yaşı hakkında bilgilere yer vermektedir. Boşanmalar da şüphesiz ki en çok etkilenen çocuklar oluyor. Eğer farklı istisnai bir durum yoksa genelde küçük çocukların ve bebeklerin velayeti anneye verilir. Çiftler arasında eğer anlaşma durumun da ve anneye verilmesi uygun olmayan durumlar da velayet babaya verilir. Velayetin babaya...

Sayfayı Paylaş