gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

50 yıllık eşinin ölümüne 20 saat dayandı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

SAMSUN'da 50 yıl önce ailelerinin karşı çıkmasına rağmen kaçarak evlenen 69 yaşındaki Hasan ve 66 yaşındaki Sülbahar Öztürk çifti, 20 saat arayla yaşamlarını yitirdi. Hasan Öztürk'ün kan kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede ölmesine dayanamayan ve siroz hastası olan Sülbahar Öztürk de 20 saat sonra yaşama veda etti. Çiftin cenazeleri yan yana toprağa verildi. Samsun'un merkez İlkadım İlçesi Bahçelievler Mahallesi'nde oturan Sülbahar ve Hasan Öztürk çifti, 50 yıl önce ailelerinin karşı çıkmasına rağmen kaçarak evlendi. Öztürk çifti, 50 yıllık evlilikleri boyunca 5 çocuk ve 12 torun sahibi oldu. Ancak beraber geçen mutlu bir ömrün ardından geçen pazar günü Hasan Öztürk, kan kanseri teşhisiyle tedavi gördüğü Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde saat 22.00 sıralarında yaşamını yitirdi.

Hasan Öztürk'ün cenazesi geçen pazartesi cenazesi, Kıranköy Mezarlığı'nda defnedildi. Siroz hastası olduğu için tedavi gören Sülbahar Öztürk de 50 yıllık hayat arkadaşının ölümünden 20 saat sonra, saat 18.00 sıralarında hayata gözlerini kapadı. Sülbahar Öztürk'ün cenazesi de dün Kıranköy Mezarlığı'nda eşinin yanında toprağa verildi. Yakınları, Sülbahar ve Hasan çiftini 1 peşpeşe kaybetmenin acısıyla gözyaşı döktü.
    Öztürk çiftinin birbirlerine olan bağlılığı ve sevgisini anlatan yeğeni Makbule Öztürk, “Birbirlerini çok severlerdi. Aileleri karşı çıkmalarına rağmen evlenmişlerdi ve birbirlerine çok bağlıydılar. Onların sevgileri ailemizde hepimize örnek olmuştur. Hasan amcam, hep eşinden önce ölmek isterdi. Yengem de eşi olmadan asla yaşamayacağını söylerdi. Şimdi ayrılıkları 1 gün bile sürmedi ve peşpeşe hayata veda ettiler” dedi

50 yıllık eşinin ölümüne 20 saat dayandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zonguldak'ta 20 yıllık zengin kömür gazı rezervi bulundu

Zonguldak'ta 20 yıllık zengin kömür gazı rezervi bulundu

TÜRKİYE Bilimsel Teknik Araştırma Kurulu (TÜBiTAK) Marmara Araştırma Merkezi Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Sedat İnan, Zonguldak taşkömürü havzasında, Türkiye’nin 20 yıllık ihtiyacını karşılayabilecek kömür gazı rezervi bulunduğunu söyledi. Doç. Dr. İnan, kömür gazının çıkarılması için çalışmaların başladığını, ayrıca Soma’da da rezervler olabileceğini belirtti....
  2. 1 saat nargıle 50 adet sıgaraya bedel

1 saat nargıle 50 adet sıgaraya bedel

2 saat nargile 50 sigaraya bedel Nargile tutkusu, sigara tiryakiliğini tetikliyor. Özellikle gençler arasında kullanımı artan nargile, sağlığı en az sigara kadar tehdit ediyor. Uzmanlara göre, yaklaşık 2 saat nargile içen bir kişi en az 50 sigara içmiş kadar oluyor. KONYA - Son yıllarda gençler arasında kullanımı artan nargile, sanıldığı gibi masum değil. Dünya Sağlık Örgütü, nargilenin...
  3. Eşim 6 yıllık Devlet memuru iken vefat etti.

Eşim 6 yıllık Devlet memuru iken vefat etti.

Eşim 6 yıllık Devlet memuru iken vefat etti. Çocuklarıma aylık bağlandı ancak bana bağlanmamıştı. Bu Kanundan sonra bana da aylık bağlanacak mı ? Bağlanacaksa geçmişe yönelik toplu bir para ödenmesi söz konusu mu ? Evet, eşinizin 6 yıllık hizmet süresi bu Kanuna göre ölüm aylığı bağlanması için yeterli olduğundan, 1 Ekim 2008 tarihinden sonra yapacağınız başvuru üzerine...
  4. Caroline 100 Yıllık Saatini Kaybetti

Caroline 100 Yıllık Saatini Kaybetti

caroline, wilma elles, aile yadigarı saat, kaybetti, öyle bir geçer zaman ki, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin başarılı oyuncularından Wilma Elles ,Wimbeldon Tenis Turnuvasını partisine katılmak için gittiği Londra'da ,100 yıllık aile yadigarı saatini kaybetti! Partide kolunda saatiyle poz veren, sonrasında ıngiltere’de yaşayan kız...
  5. ben 3.5 yıllık evliyim ve eşimle hiç korunmadık

ben 3.5 yıllık evliyim ve eşimle hiç korunmadık

merhaba, ben 3.5 yıllık evliyim ve eşimle hiç korunmadık.20 yaşlarında, adet düzensizliğim vardı. bunun için doktora gittiğimde yumurtalıkta kist olduğunu ve bunu yasmin adında bir ilaçla eritebileceğini söyledi.6 aydan oluşan 2 dönem bu ilacı kullandım. tekrar gittiğimde kistin eridiğini ama iltihap olduğunu söyledi. o zamanlar üniversitede okuduğumdan kaldığım yurdun wc si kata ortak...

Sayfayı Paylaş