gebe
  1. selinn

selinn Forum Okuru

60 yaşında okumaya karar verdi, 90 yaşında rektör oldu, 120 yaşında öldü!

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında selinn tarafından paylaşıldı.

60 yaşında okumaya karar verdi, 90 yaşında rektör oldu, 120 yaşında öldü!

EI-Ezher Üniversitesi'nin kapısına Zekeriya EJ-Ensdrî adında 60 yaşında bir ihtiyar gelmiş ve "Burayı kim yönetiyor?" diye sormuş. Bekçi, "Rektör!" demiş, ihtiyar "Ben rektör olmak istiyorum, bana bunun yolunu anlatır mısın?" deyince bekçi alaylı tavırla ona eğitim durumunu sormuş, ihtiyar, ilkokul mezunu olduğunu söylediğinde bekçi gülmüş ve "Amca! Rektör olabilmek için önce ortaokul, sonra lise, ardından da üniversite okuyacaksın; daha sonra doktora yapıp doçent ve profesör olacaksın; fakat senin yaşın 60'a dayanmış, bunları başarabilmen mümkün değil!" demiş, ihtiyar yine de ümidini kaybetmemiş, yalvara yakara idare amiriyle görüşme izni almış ve sonuçta hizmetçi olarak üniversitede göreve başlamış. Çalışırken bir taraftan da ilkokulu, liseyi, dışarıdan bitirmiş. Sınavlara girip kendi üniversitesinde okumaya hakkazanmış. Bu arada büyük kültür hizmetlerinde bulunuyor, sosyal faaliyetlere, çalışmalara öncülük ediyormuş. Üniversiteyi bitirdikten sonra yüksek lisansını, doçentlik çalışmalarını yapıp 90 yaşında profesör olmuş. Üniversite heyeti büyük basarı ve çalışmalarından duydukları memnuniyetten dolayı bu 90'lık ihtiyarı üniversiteye rektör seçmişler. Birkaç sene görevini titizlikle yaptıktan ve nice talebeler yetiştirdikten sonra görevinden ayrılmış. Yaşama azmi, başarma aşkıyla dolu hayati 120 yaşındayken noktalanmış.
    Eğer ne istediğinizi bilir ve yılmadan çalışırsanız, en gizli isteklere cevap veren Yaratıcı sizi duyacak ve mutiaka cevap verecektir. Zaten vermek istemeseydi, istemek duygusunu vermezdi. Öyle değil mi? O halde ne duruyorsun? Haydi iş başına!

Alıntı

2. melek derya

melek derya Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    28
    Ödül Puanları:
    0
  3. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    herşeyin başı azim istemek ve en önemlisi hedefleyip coookkk calışmakk....

60 yaşında okumaya karar verdi, 90 yaşında rektör oldu, 120 yaşında öldü! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 120 yaşına kadar yaşamanın sırları

120 yaşına kadar yaşamanın sırları

120 yaşına kadar yaşamanın sırrı Dünyaca ünlü kalp doktoru Prof. Dr. Mehmet Öz, Balçiçek Pamir'e açıkladı Mehmet Öz Balçiçek Pamir'in sorularını Söz Sende'de yanıtladı. Söz Sende haftaiçi her akşam 18:30'da HABERTÜRK'te.. Balçiçek Pamir: O kadar çok lakabınız var ki. "Yılın Doktoru", "Milenyumun İyileştiricisi", "Yarının Küresel Lideri"...Asıl lakap değil...
  2. 60 yaşında ikiz doğurdu

60 yaşında ikiz doğurdu

Hint asıllı 60 yaşındaki Kanadalı bir kadının, tüp bebek yöntemiyle ikiz doğurduğu bildirildi. CBC kanalının haberinde, Hindistan'da tüp bebek tedavisi gören kadının, Calgary kentindeki bir hastanede sezaryenle doğum yaptığı ve prematüre bebeklerin 7 hafta erken doğduğu belirtildi. Bebeklerden birinin solunum cihazına bağlanmasına karşın, her iki bebeğin de durumunun iyi olduğu kaydedildi....
  3. hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun

hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun

Hayatımız, yaptığımız tercihlerin toplamıdır ." W. Dwyer Bir astsubay adayı, askeri okuldan mezun olup göreve başladıktan sonra, ne zaman arkadaşları ile bir araya gelse, yerli yersiz, sık sık "Hızlı yaşa genç öl". Cesedin yakışıklı olsun" sözünü tekrar edip duruyordu. Arkadaşları, onu böyle söylemesinin doğru olmadığını belirtip, onu vazgeçirmeye çalıştıkları halde, genç...
  4. Yaş...

Yaş...

YAŞ 5: Anne ve babamın birbirlerine bağırmalarının, beni ne kadar korkuttuğunu öğrendim. YAŞ 7: Meşrubat içerken gülersem, içtiğimin burnumdan geleceğini öğrendim. YAŞ 12: Bir şeyin değerini anlamanın en iyi yolunun, bir süre ondan yoksun kalmak olduğunu öğrendim. YAŞ 13: Annemle babamın el ele tutuşmalarının ve öpüşmelerinin, beni daima mutlu ettiğini öğrendim. YAŞ 15: Bazen...
  5. 2011 YAŞ Kararları Köşkte!

2011 YAŞ Kararları Köşkte!

2011, yaş kararları, nelerdir, ne karar çıktı, son dakika, güncel haber, ile ilgili bilgiler burada melekler 2011 YAŞ Kararlarıyla ilgili son dakika haberlerini veriyoruz melekler :) Yaş kararları 2011 (Yaş Toplantısı) Köşk'te. Yaş kararlarından neler çıkacak? Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. Başbakan Recep "Tayyip Erdoğan" başkanlığında Genelkurmay...

Sayfayı Paylaş