gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

60 yıldan bu yana ilk kez küçülüyoruz

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Uluslararası Para Fonu (IMF), dünya ekonomisinin, bu yıl yüzde 0,5 ile yüzde 1 arasında küçüleceğini bildirdi. [​IMG]
    IMF'nin, G20 Bakanlar toplantısında yayınladığı raporda yer alan verilere göre, dünya ekonomisi bu yıl, 60 yıldan bu yana ilk kez küçülecek.

ABD ekonomisinin de, bu yıl yüzde 2,6 oranında küçüleceğinin belirtildiği raporda, küresel ekonominin canlanması için ortak önlem alınması gerektiği vurgulandı.

Raporda, ortak önlemlerin alınmaması halinde durgunluğun daha da derinleşeceği kaydedildi.

IMF, G20 ülkelerinin, bu yıl ve gelecek yıl, Gayri Safi Yurtiçi Hasılaları'nın (GSYH) yüzde 2'si oranında bir parayı teşvik paketlerine harcamaları gerektiğini vurguladı.

Fon, geçen yılın son çeyreğindeki küresel GSYH'nin yüzde 5 oranında düşüş gösterdiğine de dikkati çekti.

60 yıldan bu yana ilk kez küçülüyoruz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Koç Net bu yıl yüzde 60 büyümeyi hedefliyor

Koç Net bu yıl yüzde 60 büyümeyi hedefliyor

Türkiye'nin veri ve ses hizmeti veren önemli şirketlerinden Koç Net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, bu yılki hedeflerinin yüzde 60 oranında büyümek olduğunu söyledi. Akarca, önümüzdeki 5 sene içinde büyüme oranını yüzde 65'e, ciroyu da 750 milyon dolara yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti. Akarca, şunları söyledi: "Geçtiğimiz yıl ihracat gelirimiz 28 milyon dolardı, bu yıl ise ihracat...
  2. Yıllar Sonra Yeniden, Belkide İlk Kez! Kim Bilir?

Yıllar Sonra Yeniden, Belkide İlk Kez! Kim Bilir?

Küçüktük hemde çok küçük. Henüz aşkın kelime anlamını bile taşıyamayacak kadar masumdu duygularımız. Sadece bakarak sevebilmekse AŞK, Evet bizimkisi AŞK'tı. Adını hiç koymadık! Zaten koymamıza gerek yoktu. Biz biliyorduk ya kafiydi. Gözlerin belli ediyordu ya beni sevdiğini, gerisi zaten benim için teferruat bile değildi. Sınıfından sınıfıma bakışların işledi öncelerde işime. Yaprak açan...
  3. ilk kez bu kadar üşüyorum...

ilk kez bu kadar üşüyorum...

öLüm Müdür YaŞamı Bunca SevdiRen daha dün söz vermiştim hiç gitmeyecektim kapından özür dilerim aşkım tutamadım sözümü direnemedim gururuma g i d i y o r u m şimdi beni bekliyor engebesi bol yollar düşe kalka yürüyeceğim basacağım bağrıma o koca taşı uzaklaşabildiğim kadar uzaklara gideceğim biliyor musun ilk kez bu kadar üşüyorum mevsim yaz aylardan temmuz...
  4. Beren Saat İlk Kez Bu Kadar Cesur

Beren Saat İlk Kez Bu Kadar Cesur

Beren saat, deodorant anıları, dekolte giysisi hakkında detaylı bilgi alalım. Beren Saat 4 günlük deodorant kullanmadan yaşantısı sürdürdü ve bunları bir basın toplantısında anlattı. Ama göze çarpan şey Beren Saat'in giymiş olduğu elbisedeydi. Daha önce katıldığı etkinliklerde dekolte tercih etmeyen Beren saat şaşırttı. KIYAFETİYLE ŞAŞIRTTI Bir deodorant markasının projesi nde...
  5. Deniz Seki Bu Kez 6 Yıl Yatacak!

Deniz Seki Bu Kez 6 Yıl Yatacak!

deniz seki hapis kararı deniz seki 6 yıl hapis deniz seki haberleri Sevgili melekler, daha önce uyuşturucu sebebiyle 7 ay hapis yatan Deniz Seki, satıcılık suçundan tekrar mahkemelik olmuş ve 6 yıl 3 ay ceza almıştı. Yargıtaya davasını temyize yollayan Seki'ye Yargıtay'dan kötü haber geldi. Yargıtay Seki'nin 6 yıl 3 aylık cezasını onadı. Yani ünlü şarklıcıya hapis yolu kesinleşti. İşte...

Sayfayı Paylaş