gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

60'ların mizamplesi

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

bigudili sac modelleri mizample saç modelleri mizample mizampli saç bigudi
    Bayan olsun, erkek olsun güne başlayan her modern insan saçı ile ilgilenir. En azından saçını tarar ve evinden öyle çıkar. Söz konusu özel bir gün olduğunda saça gösterilen özen de artar.

60'ların en moda saç modeliydi.. Hani annelerimizin siyah beyaz fotolarında görürüz, tepesi kabarık saçlar.. O yıllarda kuaföre mizampli istiyorum derdiniz; gerisi belliydi.. Saç önce ıslatılıp (daha iyi tutsun diye limon suyu ya da bira ile sararlardı) iri bigudilerle sarılır, kulaklara yanmasın diye deniz kabuğuna benzer plastik kulaklık takılır,müşteri bu kulaklıkları düşmesin diye tutarken, kuaförde ince bir fileyi bütün saçı ve kulaklıkları kapsayacak şekilde başa geçirir, sonra da kuruması için sıcak hava üfleyen ayaklı uzay aracına benzer mizampli cihazına oturulur ve içinde 1 saate yakın beklenirdi.. O cihazda otururken annem gürültüden hiçbir şey duymaz, duymak için öndeki şeffaf bölmeyi yukarı kaldırıp başını dışarı çıkarırdı.. Saç kuruduktan sonra makinadan çıkılır, bigudiler açılır, bol krepeyle yani kabartılarak taranır, spreyle kazık gibi olan saç 1 ay yıkanmasanız bozulmayacak hale gelirdi..

İşte o makina..

Hatta bir aralar ben ufakken bigudilerde vardı..evde kendimiz bile sarabilirdik saçlarımızı..

Şimdi de kuaförlerde kenarda bir tane görüyorum bu makinadan, oysa eskiden dört beş tane olurdu mutlaka, sıra sıra dizilirdi teyzeler bu makinalara. Çok heves ederdim zira kabarık duran saç modellerini çok severdim küçükken. Makinaya girmek isterdim ancak annem ''kafan yanar, insanlar zor dayanıyor sıcağa'' diyerek uzak tutardı beni hep :( maşayla yaptırmak zorunda kalırdım.. saçlarımda zaten dümdüz iki dakika sonra inerdi:S

2. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG] Bu model süpermiş gerçekten

60'ların mizamplesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lara - Tövbekar

Lara - Tövbekar

Tövbekâr ettin sensiz geçen zamana Sıyrıldım sakın sanma senden kalan Lara'yla Bak bana oğlum aşkla oyun oynama Nasıl bir kader yazdım Tanrım ben bir başıma Söyle sev sevelim, ister öl de ölelim Kurban al canım vereyim benden armağan sana Dertli dertli ah anlat bana dertli Gururdan mı onurdan mı yoksa derdi Günahı çok sevabı yok, sorma dertli Sorun mu çok? Cevabın yok ağla dertli...
  2. Lara - İstanbul

Lara - İstanbul

Yeditepe düz gelir Anam babam vız gelir İstanbul güzel ama sensiz bana boş gelir İstanbul büyük ama sensiz bana dar gelir Al beni yanına Tak beni koluna Sar beni sarmala Kat beni canına Çakmak çakmak gözlerin Ateş gibi sözlerin Dile dolarlar beni Seveyim diye seni __________________
  3. Fakir Lara 60

Fakir Lara 60

Fakir Lara 60 Narenciye Sıkacağı 40 W 0.6 litre kapasite Yüksek sıkma hızı Çift yönlü çalışma fonksiyonu Ölçekli hazne Toz kapağı Kordon saklama yuvası
  4. 60'lar Hikaye 70'ler Terane 80'ler Şahane

60'lar Hikaye 70'ler Terane 80'ler Şahane

80 lerin türkçe şarkıları 70 lerin şarkıları 70 hit 80 li yılların türkçe O solmaya yüz tutan renklerin bir araya getirildiği şahane bir nostalji tablosu. Yüksel AYTUĞ (Sabah) Vallahi sizi bilmem ama ben okurken oldukça eğlendim… Ali Atıf BİR (Hürriyet) Bu kitabı okurken: ‘Geçmişi özleyeceğiz. Bugünün keyfini çıkaralım,’ dedim....
  5. Saçlarda Yeni Trend 60'lar !

Saçlarda Yeni Trend 60'lar !

Bu konu saçlarda yeni trend 60'lar ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, zaman zaman eskiler moda olur, kimisi buna nostalji der kimisi vintage. Biz 60'lar diyelim siz anlayın :) Evet, saçlarda 60'lı yılların saç modellerine bir dönüş yanaşıyor bu sene melekler. Tepesi hafif kabartılmış at kuyrukları, önde yandan perçemler ve kenarları kıvrık açık çene hizası saçlar çok moda....

Sayfayı Paylaş