gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

7 gün içinde cayma hakkı nedir açıklarmısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben kapıdan bir ürün satın aldım ve sonrasında ürünü iade etmek istedim ancak tabi ki geri almak istemediler ve ürünü çeşitli hediyelerle bende bırakmaya razı ettiler. Ancak sonradan bir arkadaşımdan 7 gün içinde geri iadeye mecburlar diye bir şey duydum o da tam bilmiyromuş.Nedir bu tüketicinin 7 gün içinde iade hakkı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Satın aldığınız ürün nedeniyle verilen belgenin (faturanın) üzerindeki tarihe dikkat ediniz,kapıdan satış yapan satıcıların bir kısmı,bu cayma hakkını ortadan kaldırmak için daha önceye ait bir tarih atmaktadırlar.
    7 gün içindeki cayma hakkıyla ve kusurlu(ayıplı) maldan kaynaklanan hakların doğurduğu sonuçlar birbirinden farklı olabilir. Cayma hakkıyla satış tüm sonuçlarıyla ortadan kalkarken,ayıplı malda başka bir ürünle değiştirme,ayıbı giderme,tamir,onarım isteme gibi haklar ortaya çıkmaktadır.

Bu 2 durum birbirinden farklıdır. Tüketiciye cayma hakkının verilmesinin nedeni, kapıdan satış,anında satış gibi satış türlerinde tüketiciye, bir malı almak için düşünme süresinin verilmemesi nedeniyle tüketicinin istismara uğramasını önlemektir.

Bu nedenle 7 günlük bir düşünme,ölçme,tartma süresi verilmiştir.

7 gün içinde cayma hakkı nedir açıklarmısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 7 gün 7 ay 7 yıl

7 gün 7 ay 7 yıl

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. burak hakkı(hüseyin kenan gün)

burak hakkı(hüseyin kenan gün)

huseyin kenan gun burak haki husein kenan gun husein huseyin Click this bar to view the full image. Click this bar to view the full image. Click this bar to view the full image. This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600 and weights 62KB. Click this bar to view the full image. Click this bar to view the...
  3. Arkadaşlar ne günler için!

Arkadaşlar ne günler için!

arkadaşlarımızdan kocaman bi çikolatalı pasta ya da alışverişe çıkmayı istemenin yeni versiyonu bu :D :D http://bitanesinyaparsin.kizlararasinda.com/ isteklerinizi yazıyosunuz çok komik bi video hazırlıyo sizin için o videoyu da arkadaşınıza gönderiyosunuz baya eğlenceli :)
  4. mürver çiçeğinin ne gibi yararları var açıklarmısınız

mürver çiçeğinin ne gibi yararları var açıklarmısınız

Alternatif tıbba merak sarmış durumdayım. Mürver çiçeğinin faydalarını araştırıyorum, sizde var mı bilgiler ?
  5. hemoroid nedir açıklarmısınız

hemoroid nedir açıklarmısınız

Ben hemoroid hakkında bilgi almak istiyorum çok acil, bazı şikayetlerim var da..

Sayfayı Paylaş