gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

7 Milletvekiline Sigara Cezası

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kapalı alanda sigara yasağı konusunda Meclis’te ilk ceza yiyenler milletvekilleri oldu. Ocak ayında çıkarılan yasayla sigara yasağının kapsamı genişletmiş, TBMM Başkanlık Divanı da uygulama yönetmeliği hazırlamıştı. Meclis’te görevlilerin sigara içerken tespit ettiği 7 milletvekiline ceza kesilip kesilmeyeceği konusunda Başkanlık Divanı’nda yaşanan anlaşmazlık üzerine TBMM Başkanı Köksal Toptan duruma el koydu. Toptan, Meclis idare amirlerine, yasayı ihlal eden 7 milletvekiline 62 YTL ceza kesmeleri için talimat verdi. 2’sinin AKP’li olduğu öğrenilen vekillerin uyarılara rağmen yasağı ihlal etmekte ısrarlı davrandıkları belirtildi. 62 YTL’yi milletvekillerinin maaşından kesilecek.

Yapılan kabadayılık

Toptan, Meclis’te ilk kez yaşanan uygulamayı Hürriyet’e şöyle değerlendirdi: "Bu konu üzerinde duracağımızı defalarca açıkladık. Öncelikle milletvekili arkadaşlarımızın buna sahip çıkmaları gerekirken bana kabadayılık yapmaları önemli değil; ama kendi çıkardıkları yasaya kendileri uymazsa millet ne der? Kendileri, çocukları ve toplumun sağlığı için çıkardıkları yasaya uymaları lazım. Her konuşmamda Meclis’in bu konudaki tutumunu örnek olarak verdim, arkadaşların yanlış bir şey yapmaması lazım. Ben onlara ’Havayı solumayın’ demiyorum ki, ’zehiri solumayın’ diyorum."

milliyet

2. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 7 Milletvekiline Sigara Cezası
    güzel haber ama ben merak ediyorum bu cezayı hangi birim kesiyor yetki kimdedir

7 Milletvekiline Sigara Cezası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sigara:)

sigara:)

Sigaranın Sağlığa Zararları Günümüzde her yıl 3.5-4 milyon insan ve her gün 10.000'nin üzerinde kişi sigaradan hayatını kaybediyor. Eğer gerekli önlemler alınmazsa bu sayının yılda 10 milyonlu rakamlara çıkması olası görünmektedir. Yakın bir zaman içerisinde sigaranın AIDS, tüberküloz, trafik kazası, anne ölümleri, intihar ve cinayetlerin toplamından daha fazla insan öldüreceği...
  2. Sigara

Sigara

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Milletvekili

Milletvekili

Milletvekili görmek, işlerinizin altüst olacağına işarettir. Rüyada milletvekili görmek, işlerinizin kötüleşeceğine işaret eder. Kişinin sorumluluklarının ve gelirinin artacağına işaret eder.Milletvekili görmek, islerinizin altüst olacagina isarettir
  4. Sigara cezası kolay ödensin diye indirim yaptılar

Sigara cezası kolay ödensin diye indirim yaptılar

İçişleri, Sağlık ve Maliye Bakanlıklarının uygulama tebliği ile genişletilen sigara yasakları netleşti. Sigara yasaklarını ihlal edenlere kesilen 62 YTL’lik ceza 1 ay içinde ödenecek. Bu süre içinde ödenen cezada 15.5 YTL indirim yapılacak ve ceza 46.5 YTL olarak uygulanacak. YASAK getirilen yerlerde sigara içenler için, fotoğraf ve video kaydı gibi görsel dökümanlar da ispat aracı olarak...
  5. DİKKAT! Sigara cezası yemeyin

DİKKAT! Sigara cezası yemeyin

İstanbul'da bir yılda kaç kişiye ceza kesildi? 19 Temmuz'dan itibaren kahvehane, kafe ve lokantalarda da uygulanacak olan yasa öncesinde Habertürk, yasağın ilk aşamasının ne kadar başarıya ulaştığını İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne sordu. 19 Mayıs 2008'de yürürlüğe giren "Kapalı mekânlarda sigara içme yasağı"na ilişkin en önemli veri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından...

Sayfayı Paylaş