gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

75 Yaşında İlk Kez Okudu

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Elazığ Valiliğinin başlattığı “Elazığ Okuyor” kampanyasının en büyük destekçisi, ilkokulun sadece birinci sınıfını okuyabilen 75 yaşındaki Huriye Kızıl oldu. Kızıl, Elazığ Valisinin bu kampanyayla kendilerine okuma talimatı verdiğini belirterek, oğlunun ve torununun yardımı ile de olsa her gün kitap okumaya başladı.
    Okumaya başlamak için yaşın öneminin olmadığını belirten Huriye Kızıl, Vali Muammer Muşmal'ın “emri ile” hem okumasını hem de yazmasını geliştirdiğini söyledi.
    İlkokul birinci sınıfı okuduktan sonra okulu bıraktığını, 19 yaşında da evlendiğini bildiren Huriye Kızıl, daha sonra iki çocuğunun olduğunu ve onlarla ilgilendiğini, bu nedenle okuyamadığını ifade etti.

Kızının liseyi bitirdiğini, oğlunun ise öğretmen olduğunu, belirten Kızıl, şunları söyledi:
    “İlkokul birinci sınıfta öğrendiğim kadarıyla okumayı çok az biliyorum. Ancak heceleyerek okuyabiliyorum. Oğlum, Elazığ Valisi Muşmal'ın okuma kampanyası başlattığını söyleyince ben de Valimizin emri ile okumaya başlayacağımı söyledim. Okumam için oğlum ve torunum bana yardım ediyor. Okumak için yaşın büyüğü küçüğü olmaz. Okumaya devam etmek istiyorum. Vali beyimizin sözünü tutuyorum. Hem okumamı hem de yazmamı geliştiriyorum.”

Kızıl, ilk olarak İstiklal Marşı'nı okuduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
    “Gözlerim bozuk olduğu için günde en fazla bir iki saat kitap okuyabiliyorum. Okumak çok güzel. Oğlum ve gelinim her gün okuyorlar. Onlara da imreniyorum ve ben de okumaya çalışıyorum. Gençler okusunlar. Ben okumadığım için çok pişmanım. Ama şimdi elimden geldiğince okuyacağım.”

AA

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: 75 Yaşında İlk Kez Okudu
    Kızıl, ilk olarak İstiklal Marşı'nı okuduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
    “Gözlerim bozuk olduğu için günde en fazla bir iki saat kitap okuyabiliyorum. Okumak çok güzel. Oğlum ve gelinim her gün okuyorlar. Onlara da imreniyorum ve ben de okumaya çalışıyorum. Gençler okusunlar. Ben okumadığım için çok pişmanım. Ama şimdi elimden geldiğince okuyacağım.”

çok hoşuma gittii..
    emeğine sağlık canım

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: 75 Yaşında İlk Kez Okudu

helal olsun valla huriye teyzeye herkeze örnek olsun boşuna dememişler okumanın yaşı yok diye emeğine sağlık canım

75 Yaşında İlk Kez Okudu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Paris'in Benzeri İlk Kez Konuştu

Paris'in Benzeri İlk Kez Konuştu

Son birkaç aydır Paris Hilton�a olan benzerliği nedeniyle magazin gündeminden düşmeyen Ece Filiz, FHM Dergisi�ne konuştu. Ece Filiz, bugüne kadar tanıştığı hiçbir erkeğin kendisine asılmadığını söyledi. Paris Hilton'a olan benzerliğiyle gündeme gelen manken Ece Filiz, FHM Dergisi'ne verdiği röportajda, bugüne kadar tanıştığı hiçbir erkeğin kendisine asılmadığını söyledi: "Kız...
  2. Böylesi ilk kez görüldü!

Böylesi ilk kez görüldü!

Atlas Jet'in Siirt'ten İstanbul'a uçuşu vardı. Ancak hava sıcaktı ve rüzgar vardı. Onların çaresi ise akıllara zarardı. Bakın ne yaptılar! Siirt-İstanbul seferini yapan Atlasjet firmasına ait uçak, sıcak ve rüzgarın uçuş güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle biletli 70 yolcudan 34'ünü alarak uçtu. Onları da uçağa tartarak aldı... UÇUŞ GÜVENLİĞİ NEDENİYLE TARTMIŞLAR Devlet Hava Meydanları...
  3. İlk Kez Kaç Yaşında Aşık Oldunuz ?

İlk Kez Kaç Yaşında Aşık Oldunuz ?

Evet melekler ilk kez kaç yaşında aşık olduğumuzu hatırlıyormuyuz.....
  4. İlk kez el eleler!

İlk kez el eleler!

"Melekler Korusun"daki Özgür rolüyle ünlenen Selin Şekerci ile oyuncu Mehmet Ali Nuroğlu, bir süredir aşk yaşıyor. Sevgililer, ilk kez önceki gün birlikte görüntülendi. İstinye Park'ta alışverişe çıkan ikili, objektiflere aldırmadan el ele mağazaları gezdi.
  5. İlk Kez Paraşütle Atlayan Kimdir?

İlk Kez Paraşütle Atlayan Kimdir?

paraşütle ilk atlayan, kimdir, paraşütün icadı, nerede atlamıştır, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bilmem biliyor musunuz,hava trafiğinde kaza olma ihtimali kara trafiğindekinden daha düşükmüş.Ama elbette ki havada da kazalar oluyor.Beni en çok üzen ve dehşete düşüren de havada açılmayan ya da uçuş sırasında katlanan ve yere çakılan...

Sayfayı Paylaş