gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

75'lik dedenin azmine bak!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Bir ilkokul diploması bile yoktu. O yüzden ehliyette alamamıştı. Ama o azmetti ve her ikisini de kaptı. Manisa'nın Salihli ilçesinde 75 yaşındaki Şerafettin Pekdoğan, motosiklet ehliyeti almak için ilkokul diplomanın zorunlu olduğunu öğrenince, kurslara katılıp önce ilkokul diploması ardından da sürücü belgesi almayı başardı.
    Pekdoğan, 6 çocuğu, 12 torununun olduğunu, eşi Zeynep Pekdoğan'ın 9 yıl önce ölmesi üzerine, Yılmaz beldesindeki evinde yalnız yaşamaya başladığını söyledi.

Günlük işlerini yapmak ve hayatını kolaylaştırmak için 2 yıl önce kendisine bir motosiklet aldığını belirten Pekdoğan, ehliyetti olmadığı için motosikletini kullanamadığını, ehliyet almak için gittiği sürücü kursunda ise kendisinden ilkokul diploması istendiğini bildirdi.

ÖNCE OKUMA KURSUNA GİTTİ

Okur-yazar olduğu halde ilkokul diplomasının olmadığını dile getiren Pekdoğan, ''Ben de bunun üzerine Salihli Halk Eğitimi Merkezinin açtığı okuma-yazma kursuna katıldım. 2 ay boyunca gece derslerine gittim. Öğretmenim Aydoğan Akdemir sayesinde tüm derslerimi başarıyla tamamladım ve 85 puanla ilkokul diplomasına sahip oldum'' dedi.

ARDINDAN EHLİYET...

Pekdoğan, diploma aldıktan hemen sonra yeniden sürücü kursuna müracaat ettiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''3 hafta boyunca hiçbir dersimi aksatmadan kursa katıldım. Birçok gencin zorlandığı sınavları tek seferde geçtim. Trafik sınavından 80, motor sınavından 90 ve ilk yardım sınavından 93 aldım. Direksiyon sınavını da 90 puanla geçtim. Şimdi motosikletimi gönül rahatlığıyla kullanıyorum. İstediğim yere gidiyorum.''

Sürücü Kursu Müdürü Nuri Sapmaz ise 75 yaşında sürücü belgesi almak için gelenlere fazla rastlanmadığını belirterek, ''Şerafettin Pekdoğan'ı kutluyoruz. Azmiyle pek çok kişiye örnek oldu'' dedi.

alıntı

75'lik dedenin azmine bak! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dedemİn Battanİyesİ

Dedemİn Battanİyesİ

DEDEMİN BATTANİYESİ Annem göğe çamaşır asmaya gidiyorum diyerek evden çıkmış bir daha eve dönmemişti.Annem belki de bacadan tütmüştü.Annem belki de yan odada bana uyku dikiyordu.Anlaşılan annem gökteki çamaşırları hala kurutamamıştı hele dedemin fil mendili büyüklüğündeki battaniyesini kurusun diye bekliyorsa annem göğe takılı bir çamaşır şarkısı olarak kalacaktı.Dedemle aynı evde...
  2. Azmin Gücü

Azmin Gücü

Louis kör bir çocuktu. Doğduğunda görebiliyordu, ancak, ciddi bir kaza neticesinde gözlerini kaybetti. Görme özürlü çocukların gittiği bir okula gönderildi. Bu durumdan dolayı Louis çöküntüye uğrayabilir ve cesareti kırılabilirdi, ama olmadı. Artık göremeyeceği için kendine üzülmekle zaman harcamamaya karar verdi. Louis'in gerçekleştirmek istediği en büyük şey okumaktı, ama görmeden bunu...
  3. Atatürk Ve İşte Azmin Sonu

Atatürk Ve İşte Azmin Sonu

-7 yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı. yanlız ve ıcıne kapanık bırı olarak yasamaya,oradan oraya sürüklenmeye basladı. -8 yasında okuldan alındı ve koyde yasadı.zamanını tarlalarda kargaları kovalamakla gecırdı. -10 yasında yuzu kanlar ıcınde kalacak sekılde yenı okulundakı hocansından dayak yedi.ailesı onu okuldan aldı.sinirden ve korkudan 3 gun evınden cıkamadı. -17 yasında...
  4. 30 yıllık azmin muhteşem sonucu

30 yıllık azmin muhteşem sonucu

30 Yıllık Azmin Muhteşem Sonucu Kırklı yaşlarında başladığı projesini 78 yaşına gelmesine rağmen bitiremeyen ama ortaya mükemmel bir eser çıkaran emekli bir çiftçi olan Alec Garrard, ömrünün bu projeyi tamamladan bitmesinden korkuyor...Süper birşey ya :) İşte son halini :)
  5. Ulu'l-Azm Peygamberler

Ulu'l-Azm Peygamberler

kimlerdir açıklama yapın

Sayfayı Paylaş